Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otáčkoměr


Vít Hauptman

Recommended Posts

Doporučoval bych Ti koupit si přístrojovou desku s otáčkoměrem. Je to asi nejjednodušší řešení. Seženeš ji na vrakovišti za cca 1000 Kč. Je nutno ale vědět jaký typ (buďto máš Jeger nebo Veglia).

Na této desce je konektor se 4 piny pro otáčkoměr. Zapojení je jednoduché. Musíš připojit - pól + pól(pro napájení zapalování) a řídící signál ze zapalovací cívky. Pokud napíšeš adresu, tak pošlu Ti schema jak to zapojit a kde najdeš svorkovnice. Ahoj Bart

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Na typu přístrojovky až tak nezálež. Taky jsem si předělával GLi bez otáčkoměru (přístrojovka byla Veglia) a dal jsem tam přistrojovku s otáčkoměrem a s ručičkou na hladinu a teplotu oleje (typ Jegger). Akorat bylo nutne pro otáčkoměr přivést z hlavniho svazku kabelů signál a ještě napájení. A k ručičce na olej jsem musel ještě zavést příslušné kabely k čidlům. Využil jsem nepoužtých kabelů v hlavním svazku.

Pokud tam chce Vítek mít digitální, tak nemusí ani měnit přístrojovku, stačí mu nějaký čítač impulsů, který mu zobrazí vystup na dislpey nebo co tam bude chtít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U diesla ze sondy vedou 3 dráty (+,-, a proměná) a sonda je na setrvačníku. a podle článku o otáčkoměru co tu byl z tý sondy lezou stejné hodnoty.

Spíš by mě zajmalo jestli má benzín taky sondu tak tam dát benzínovou, nebo spíš propojit to z sondy na otáčkoměr a ktomu potřebuji nějaká ta schémátka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 roky později...
  • O 1 měsíc později...

Zdravim kamos ma P405 1.8TD a chceli by sme mu tam dat budiky z otackomerom. Budiky mame z benzina. Snimac na prevodovke ma 3kabliky a do budikov by mali ist asi 4. Prerabal to uz niekto?nemate nahodou schemu ako to zprovoznit? ak ano mozem poprosit o zaslanie schemy na:

JoeMaverick@zoznam.sk

vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...