Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

CHIP do 807: Vaše zkušenosti, rady, dotazy


Shemik

Recommended Posts

Původně zaslal: Mildík

Plazi, až se uvidíme, tak bych to rád zkonzultoval, pochopitelně i s jinejma chipařema.:)

Už máš nějaké postřehy? Uvažuji o chipu na ojetou 807ku 2,2 HDi. Četl jsem na chipování různé názory, nechci zničit motor/auto. Nejde mi o závodění, ale aby mělo auto rezervu.

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Jeden známý odborník mi říkal, že pokud chci, aby mi auto vydrželo víc roků (a ne jen několik málo let), pak nemám do chipu chodit.

Je to asi co člověk, to názor, ale když vezmu, že se tím o moc nesníží spotřebna a spíše to bude lákat k akceleraci, tak by to asi opravdu znamenalo snížení životnosti motoru (a ostatních dílů auta, které nejsou stavěny na vyšší výkon).

Sice není 94kW/314Nm na těžkou 807ku moc, ale akcelerovat se s tím dá, má to i trochu rezervu a není to závodní auto.

Takže zatím ne, jen kdyby dal někdo záruku na životnost motoru/aut, což nikdo nedá (asi ví proč).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

kdyz jsem to zjistoval tak moji 807 by zvedly na odbrzdenejch 124kW a 410NM... coz se mi celkem zamlouva, samozrejme by to slo i vic, ale to uz by bylo na ukor zivotnosti...

a hlavne s 5kvaltem stejne nevyuziju ten potencial tak dokonale... prece jen ta 6ka mi tam chybi.

po vyplate se do toho pustim tak potom poreferuju. nechavat to budu delat u Brazdila - dle informaci jeden z top motorazu v CR.

v teto chvili cely turbo system prosel testovanim v Citroenu a je pry v poradku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...
  • O 2 týdny později...

Tak já NACHIPOVÁNO !!! Super skok s akcelerací , tahá mě to fakt razantně líp . . . . !

94 kw je prostě málo na tak těžký auto . . . . 20 % šlo nahoru a to mě ještě řekli že kdybych kuchnul FAPku tak je to ještě větší mazec . . .

Zkušenosti 48 h - SUPER svižnější jízda , SUPER ekonomická jízda , menší spotřeba !

cena do 6.500,- a hlavně ode mě za kopcem . .okr. TRUTNOV kdo má zájem pošlu kontakt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pp205

tak upresnim, pri cipovani 807 2,0 hdi 2,2 hdi upozornuji zakaznika ze tyhle motory sou sracky a budou se srat s cipem daleko driv. Vetsina rozumna se na to vykasle ....

2,0 nebo 2,2 HDi??? (BTW, oba motory jsou koncepcne rozdilné...)

nevim jak 2,0, ale 2,2 HDi (94kW) zadna sracka neni :super

[upravil dne 5/8/10 Igor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Představme si 2 shodné vozidla jedoucí po té samé cestě. Vozidlo A má upravený motor, vozidlo B má sériový motor. Obě dvě vozidla jedou shodnou rychlostí 100 km/hod a mají shodné otáčky 3000 ot/min na 5 převodovém stupni. V tom začne foukat vítr a nebo silnice začne stoupat. Jízdní odpor stoupne natolik, že vozidlo B s neupraveným motorem musí přeřadit na nižší převodový poměr pokud chce jet i nadále shodnou rychlostí.

Motor vozidla A i B při rychlosti 100 km/hod na 5 převodový stupeň udělá na dráze 100 km 180.000 otáček/hodinu. Vozidlo B při podřazení na 4 rychlostí stupeň zvýšilo otáčky motoru na 4000 otáček/min a proto na té samé dráze 100 km jeho motor udělá 240.000 otáček/hodinu namísto 180.000 otáček.

Při naježdění 100.000 km bude poměr 18 miliónů cyklů k 24 miliónů cyklů a tento rozdíl už má zásadní vliv na životnost motoru, Samozřejmě je rozdíl i ve spotře.

A po pravde vazeni,co si o tom myslite?????

[upravil dne 7.8.2010 straki007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mablees

Tak já NACHIPOVÁNO !!! Super skok s akcelerací , tahá mě to fakt razantně líp . . . . !

94 kw je prostě málo na tak těžký auto . . . . 20 % šlo nahoru a to mě ještě řekli že kdybych kuchnul FAPku tak je to ještě větší mazec . . .

Zkušenosti 48 h - SUPER svižnější jízda , SUPER ekonomická jízda , menší spotřeba !

cena do 6.500,- a hlavně ode mě za kopcem . .okr. TRUTNOV kdo má zájem pošlu kontakt

Mohl bys mi poslat ten kontakt? Dík:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...