Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena radia?


sopranonaj

Recommended Posts

zdravicko menil s vas uz niekto radio v 207 za ine s vystupom na subwofer, ale aby slapalo vsetko ako ma...cize aj ovladanie na volante....aj displej palubneho pocitaca...AK ano za ake a co ktomu potrebujem...sere ma to lebo v roku 2008 v radiu s MP3 neni jeden fukin vystup na subwooofer.....:papa dikes

[upravil dne 10/6/2009 Béďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já tuto otázku už řešil a to tak že když jsem zjistil že při novém rádiu bych mohl zapomenout na ovládání pod volantem a i na display tak jsem si to rozmyslel a ze zadních reper jsem vyvedl high input do měniče který změnil signál na low input a z toho už vedou koaxiály do zesilovače.. rem drát je vyřešen přímým zapojením na + a hozený přes vypínač do schránky u spolujezdce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Da sa to riesit aj tak, ze si jednoducho dokupis dalsie radio podla tvojich potrieb a moznosti a namontujes ho do volneho priestoru pod original. To ti bude sluzit na nastavenie (menu) a ako zasobnik na 1CD. Da sa riesit aj ovladanie pod volantom, aj displej. Zalezi to od typu radia, ale je to dost drahy spas. Potom nemas problem zo zosikom a dalsimi komponentmi. nemusis robit ziadne nahradne riesenia viz Sobol, teda ak riesis SQ. Ja to mam takto. Vela stastia pri vybere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: nemo 88

Da sa to riesit aj tak, ze si jednoducho dokupis dalsie radio podla tvojich potrieb a moznosti a namontujes ho do volneho priestoru pod original. To ti bude sluzit na nastavenie (menu) a ako zasobnik na 1CD. Da sa riesit aj ovladanie pod volantom, aj displej. Zalezi to od typu radia, ale je to dost drahy spas. Potom nemas problem zo zosikom a dalsimi komponentmi. nemusis robit ziadne nahradne riesenia viz Sobol, teda ak riesis SQ. Ja to mam takto. Vela stastia pri vybere.

Tohle je docela dobrý nápad! Nad něčím podobným sem uvažoval! Navíc to nevypadá vůbec špatně ,alespon je palubka zajímavější , ještě by mě zajímalo ,který kabel vzadu na rádiu slouží k propojení s anténou a repráky a který pro počítač...aby to vůbec šlo správně rozdělit?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mam ako druhe radio Becker cascade, mam ktomu adapter na ovladanie s packou pod volantom. displej som neriesil, lebo ten na radii je neporovnatelny. Ukazuje napr. id3 tagy(iterpreta+nazov skladby) , volajuceho, (talefon) navgaciu atd. Zabudovany displej ovladam cez origo radio (hodiny,stmievanie apod.) Zapojenie som riesil cez odborny servis.

K tomuto kroku som dospel po zisteni, ze fabricke radio nema RCA vystupy(na zosik) a ja som chcel kvalitnu hudbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mam ako druhe radio Becker cascade, mam ktomu adapter na ovladanie s packou pod volantom. displej som neriesil, lebo ten na radii je neporovnatelny. Ukazuje napr. id3 tagy(iterpreta+nazov skladby) , volajuceho, (talefon) navgaciu atd. Zabudovany displej ovladam cez origo radio (hodiny,stmievanie apod.) Zapojenie som riesil cez odborny servis.

K tomuto kroku som dospel po zisteni, ze fabricke radio nema RCA vystupy(na zosik) a ja som chcel kvalitnu hudbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

You can always change your cd player with another from alpine brand witout a problem.When you connect the right adaptor you can manage your car menu from the steering wheel control buttons.The only thing that you have to consider is to buy a unit with visual out for viewing the info from your main screen.Such a unit is CDA-9883,CDA-9885R,CDA-9886R,CDA-9887R,IVA-W202R,IVA-W205R and IVA-D310R/RB.All those units have the mode \'\'VEHICLE DISPLAY INTERFACE\'\'that makes them compatible for what you want to do.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím! Potřeboval bych menší informaci... Koupil jsem si autorádio od Sony a mám potíže s připojením. Jde o to , že jsem se znažil zapojit elektriku do rádia a způsob pokus-omyl se moc nevyplatil a nakonec jsem spálil pojistku :bacha:nevim:potlesk ... každopádně už je vyměněná a dobrý... ale co bych potřeboval je schéma zapojení na 207čku. Pročítal jsem diskuze ,ale konkrétně k 207 jsem nic nenašel. Na rádiu mám čtyři kabely - trvalý proud , spínavý proud , ovládání antény (ovšem nevím co si pod tím představit) a kostru .... a přesně tohle potřebuju zapojit . V autě mám tyto kabely pro elektriku rádia - zelený , zeleno - žlutý , bílý, modrý a červený ( je jich pět ,tak nevím který je navíc a proč - ale to není důležité). Pokud tedy někdo zapojoval nové rádio ,tak prosím o info ohledně barev kabelů a k čemu jaký patří (spínavý pr. , trvalý pr. apod) ... tu pojistku jsem spálil ,když jsem to zkoušel propojovat a pak to ještě zajiskřilo při přiložení zkoušečky ... tak se bojím abych to zas nezmršil .... a ještě mě zajímá zda mi tato redukce bude k něčemu - http://cerna-technika.nej-ceny.cz/37169/redukce-iso-peugeot-citroen.html ... rád bych ,aby to drželo ,protože jsem zapojoval každý drát zvlášť (vytahal jsem je z iso - konektoru , protože neseděl) ...PS. a do servisu se mi nechce ( možná v nejkrajněším případě) ...Díky moc! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lukas24

ještě jsem našel toto...http://www.autoalarmy.cz/katalog/autodoplnky/257518.html

VŽDY je najrozumnejšie použiť redukciu a nie káble strihať, prehadzovať a potom mať problémy. Pýtaš sa už neskoro.

Teraz ti neoszáva nič iné ako zistiť vktorý kábel je načo. Dá sa to i skúšačkou. Pripoj si skúšačku na kostru a hľadaj stály prúd. (zrejme bude červený) potom zapni kľúčik a nájdeš spínaný (mal by to byť žltý) ten piaty by mal byť osvetlenie (pravdepodobne modrý) a zistíš ho po zapnutí parkovačiek. Kostrový nájdeš ak si skúšačku pripojíš na stály prúd (mal by to byť žlto-zelený) a posledný (biely) ktorý ti zostane je na anténu. Je to kábel do ktorého rádio pozapnutí pustí prúd pre vysunutie automatickej antény alebo pre napájanie zosilovača prútovej antény.

Napíš ako si to zvládol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste jednou vsechny zdravim a chci vedet vas nazor, mam 207 a ted budu měnit origo radio za nějakou alpinu na kterou chci napojit aktivní subwoofer fli 12 palcu. Které radio alpine by bylo asi nejlepší a jestli bude potřeba nějaký nádstavec na to zapojení rádia? Díky moc za všechny odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

Původně zaslal: Lukas24

ještě jsem našel toto...http://www.autoalarmy.cz/katalog/autodoplnky/257518.html

VŽDY je najrozumnejšie použiť redukciu a nie káble strihať, prehadzovať a potom mať problémy. Pýtaš sa už neskoro.

Teraz ti neoszáva nič iné ako zistiť vktorý kábel je načo. Dá sa to i skúšačkou. Pripoj si skúšačku na kostru a hľadaj stály prúd. (zrejme bude červený) potom zapni kľúčik a nájdeš spínaný (mal by to byť žltý) ten piaty by mal byť osvetlenie (pravdepodobne modrý) a zistíš ho po zapnutí parkovačiek. Kostrový nájdeš ak si skúšačku pripojíš na stály prúd (mal by to byť žlto-zelený) a posledný (biely) ktorý ti zostane je na anténu. Je to kábel do ktorého rádio pozapnutí pustí prúd pre vysunutie automatickej antény alebo pre napájanie zosilovača prútovej antény.

Napíš ako si to zvládol.

Už mám objednanou redukci na iso konektor! Dráty jsem nestřihal a ty od auta nechal jak jsou v origo zásuvce ...takže až mi přijde redukce , propojím to a přes isokonektor to spojím s rádiem (spolehám na to , že na redukci budou označeny jednotlivé kabely a pak je stačí seřadit a nacvakat aby spolu seděli v iso zásuvce ) ...snad to bude bez problémů! PS.díky za radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim! Tak je to všechno v pohodě a už to fachčí! Doporučuji koupit toto : http://peugeot.autodoplnky.cz/peugeot-207/iso-adapter-autoradia-peugeot-207-od-roku-vyrob-s27552238 ... zapojíte do továrního konektoru od auta a máte rázem přehledně popsané dráty ... 12V stálých a spínacích je rovnou vedeno do jednoho drátu ,tudíž neřešíte mazání paměti a to ,že vám rádio nebude hrát bez nastartování... alespoň mě to tak vyhovuje... rozhodně nedoporučuji zkoušet zapojení kabelů metodou pokus - omyl ... zbytečný stres a hlavně škoda prasklých pojistek! PS. Hraje to parádně ... mám toto : http://www.autoradia.cz/sony-cdx-gt430u_824.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...