Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Parkovanie & priatelka


Dali32

Recommended Posts

Dnes mi priatelka nacuvala do furika :bacha ( vraj ho nevidela ) a nastastie len osuchala naraznik.Stacilo to na to ze CHCEM parkovacie senzory ! ! !

Tak mi teraz poradte,lebo nieco som si uz precital a hladam hlavne SPOLAHLIVE a stacia bez displeja iba co bzucia ( aj tak by nemala cas sledovat displej a este aj cuvat ).Stacia 4 senzory + riadiaca krabicka do kufra aby som nemusel tahat kabke pod pristrojovku atd.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tyhlety

http://www.spal.cz/parkovaci-senzory-phantom-bs-415.html?id=15613 zatím naprostá spokojenost.Montáž nebyla až taková drbačka jak jsem si myslel, šlo to celkem samo. Fotky postupu najdeš tady.

http://imaster.rajce.idnes.cz/Montaz_parkovacich_senzoru_na_Peugeot_206/

Display ukazuje už od 2,5 m , od 1,5 se začíná ozývat bzučák a když je na display 0,0, tak je k překážce 30 cm. ( prý kdyby jste měli tažné)

[upravil dne 13/5/09 imaster]

[upravil dne 13/5/09 imaster]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebylo by rozumnější naučit přítulku couvat? Nebo budeš od teď kupovat jen plechovky s asistentemči ho do každého auta dodělávat?

Myslím si, že se podobná konina (jako přehlédnutí \"fúriku\") stala většině z nás a svět se kvůli tomu nezbořil. Couvací asistent chápu jako pomocníka třeba v dodávce bez zadního okna, kde za auto fakt nevidíš - v osobáku je to podle mě zbytečnost (je lépe spoléhat se na vlastní oči než na techniku, která může zklamat ...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Nebylo by rozumnější naučit přítulku couvat?

Mas pravdu ze sa to raz nauci ale ten odhad vzdialenosti ten jej bude robit este mooooc dlho problem,tak jej to chcem ulahcit.Podla pipania to bude vediet odhadnut lepsie.

[upravil dne 15/5/09 Dali32]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Nebylo by rozumnější naučit přítulku couvat? Nebo budeš od teď kupovat jen plechovky s asistentemči ho do každého auta dodělávat?

Myslím si, že se podobná konina (jako přehlédnutí \"fúriku\") stala většině z nás a svět se kvůli tomu nezbořil. Couvací asistent chápu jako pomocníka třeba v dodávce bez zadního okna, kde za auto fakt nevidíš - v osobáku je to podle mě zbytečnost (je lépe spoléhat se na vlastní oči než na techniku, která může zklamat ...)

Mi rozhodně parkovací asistent jako zbytečnost nepřijde, člověk je omylnej a jsou prostě věci který lehce přehlídneš nebo ani nejsou za autem vidět. Samozřejmě musí člověk používat taky hlavu a ne spoléhat jen na něj. Já bych auto bez zadního asistenta už nechtě, u 407 mi to jednou zachránilo nárazník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám asistenta bez displeje. Pípá asi od 1 m, pípání se s přiblížením zrychluje a od 30 cm je trvalý tón. Vyhovuje mi a je to dobrá věc, asi bych nestíhal sledovat i displej.

Ale přesto to není všemocné. Nepomůže v těchto případech:

- záď auta směřuje dolů, tedy couváš z kopečka na rovinu - pípá to i když by nemělo

- je tam tráva

- jsi moc blízko překážky: protože po zařazení zpátečky jednou pípne, člověk si na to zvykne a jede. Pokud je překážka moc blízko, tak do ní prostě narazíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam 4x predni a 4xzadni + displej , vidim ktere cidlo me upozornuje na prekážku a v jaké vzdálenosti. 1,5m-0,3m , je to valeo a je to zlatá věc .do mezery na parking se dostanes i třikrat rychleji než bez assistenta a treba v praze je to good jinak te nedockavci vytroubí doaleluja apod.

jinak mam na extremy i couvací kameru.

a zbytečnost to není , jen to ulehčuje život , stejně jako např servořízení, esp, mobily, pc ,......

[upravil dne 17/5/09 Pe.Tr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má někdo auto bez oken (neprůhledné fólie apod.) věřím, že bez asistentu těžko zaparkuje (je to podobné jako s dodávkou či pick-upem - znám ze své 405ky, kde jsem měl pokovená skla a při parkování v noci mi ta okna opravdu nevyhovovala). Nám, kteří z oken v autě dokonce i vidíme se docela daří parkovat bez asistenta - netvrdím, že je to vždycky rychlejší než s asistentem, já ale tak nějak raději spoléhám na své oči než na to, co mi pípne nějaká krabička (ta totiž reaguje i na nerovnost terénu nebo třeba nečisté čidlo za deště).

P.S.

Ještě se mi nestalo, že by mě v Praze při parkování někdo vytroubil a to v tomto městě parkuju poměrně dost často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...