Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aditivum, nadržka, FAP filtr


jirkac

Recommended Posts

Mám Peugeota 807 2.0 HDI 79 kW, r.v. 2004. Začal se mi objevovat stejný problém, o kterým tu často píšete, a sice \"Unblock Diesel Filter\". Párkrát se to ukáže a auto pak skoro nejede.

Jak bych zkontroloval množství aditiva nebo jestli tam vubec je a kudy a čím bych ho dolil. Čistil někdo FAP filtr vodou?

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 4 týdny později...
  • O 8 let později...
V 23. 6. 2009 at 17:08, manster napsal:

já měl už 2x problém s hláškou \" Doplnit aditivum pro FAP\" pokaždé mi to dolili, a protože to hlásilo pořád, tak ještě měnili čidlo hladiny resp. kablík, který vede z nádržky ... cena? pokaždé cca 5tis... :bacha

prijde mi to jako kravina, ta vec s kablikem. V nadrzce neni zadne cidlo hladiny, vse se dopocitava podle vstrikovacich cyklu. Spis si myslim, ze neumeli korektne nastavit doplneni aditiva. Mne to hlasilo take, koupil jsem 3 l kanystr a dolil tak 2 deci a uz to pretekalo prepadem, nastavil jsem v diagnostice doplneni postupem, ktery je popsan na netu a dalo to pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 7. 2017 at 23:08, Matyb66 napsal:

Zdravím borci :) nevíte kde seženu snímač přítomnosti víčka nádrže ? Díky :)

nejdriv bych proveril, zda neni zkorodovana kabelaz, zmeril ohmmetrem cidlo, jestli ma spravnou hodnotu a pak teprve menil. Hodnotu si zhlavy nepamatuju, da se najit na netu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 týdny později...

Mám závadu s magnetem ve víčku již deset let a s aditivem problém nemám. Když mi ho doplňovali, tak říkali, že to bude hlásit stálou chybu a nic takového se neděje. Jezdím bez hlášek ale když připojím diagnostiku tak závada na magnetu je stále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Kluci zdravím mám 807 2.2 HDI 94 kW r.v. 2006 jen jsem z toho hotovej spotřeba 10-11 litrů doplnil jsem si sám aditiva pro fap a někdy mi to píše na display ekonomy mode nevíte co to je nebo spíš proč to píše a proč taková spotřeba? A když si to sám doplním musím na diagnostiku ?

Více na: http://www.peugeotclub.eu/forum-tema/peugeot-807-2-2-hdi-32367?select=32525#message32525

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Economy mode je režim úspory energie při nenastartovaném motoru , při nastartování zmizí - objeví se po vypnutí motoru - čím dříve , tím je baterie v horší kondici . Co se týče spotřeby , tak jedině diagnostika (ostatně po doplnění aditiv na ní musíš taky) , bez ní je to věštění z křišťálové koule ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popořadě " ekonomy mode " to je normální věc. Kdy elektronika vozu sama chrání baterii před vybitím. Tzn. pokud odstavíš auto zamkneš ho a pak do něj lezeš každou chvíli pro to nebo pro tamto tak auto samo při poklesu napětí v baterii odpojí všechny zbytné spotřebiče rádio větrák atd. tak aby se zbytečně " neztrácely " voltíky potřebné ke startu. Po nastartování a srovnání baterky se vše zpětně připojí a pak funguje tak jak má.

Doplnění aditiv po doplnění je potřeba tuto skutečnost v autě nastavit diagnostikou.

A spotřeba no někteří zdejší mají i takovou zkušenost že je skoro normální.

Upraveno uživatelem Péťa
Přesunuto ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poznámka k "economy mode"-bohužel podle mých zkušeností je stavem napětí baterie ovlivněna doba přechodu do "economy" jen do mínusu,tzn. pokud je baterka slabší,vypne se dřív.Neznamená to tedy,že pokud je baterka nová otevřete okna a budete třeba poslouchat rádio 3 hodiny...nebo se podíváte na film na vestavěném LCD panelu...Odhadem se všechno mimo ovládání dveří vypne asi za 30-40 min.Zajímavé je,že se pak bez nastartování ani nedají zavřít okna!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...