Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Help-kde se nachází řídící jednotka centrálu?-NALEZENO!


hroch

Recommended Posts

Zdravím, už delší dobu se trápím s nefunkčním dálkačem u centrálu 306 combi 1,6 rok výroby 2000.

Poraďte mi, kde se u tohoto modelu nachází jednotka centrálu.

Prošel už jsem místa pod sedačkama(předníma i zadníma), ve sloupku mezi sedačkama(tam byla jednotka bočních airbagů), ve stropním světle taky nenalezeno a ani pod palubovkou u nohou spolujezdce.

Díky za případnou pomoc.

[upravil dne 24/5/09 hroch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, už jsem to měl dříve rozebrané, ale raději kouknu pořádně znova.Ale nejsem si jistý jestli to neplatí pro starší typy centrálu, bo v manuální knížce jsem tento typ našel a měl přijímač nad zpětným zrcátkem a jednotka byla pod sedačkou řidiče....

Ale raději všechno projdu vícekrát, protože mě ten centrál nedá spát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jarco623-tak to je asi poslední místo kde jsem ji ještě nehledal(za pojistkovou skříňkou)-v pondělí po práci jdu na to.

306gti6-no tě pic, problémů s centrálama jsem tu našel ve fórech několikero.A těch možností umístění jakbysmet...

Takže : teď čeká demontáž pojistné skříňky a zkusit zda v jednotce centrálu něco neodešlo.

Pokud nic nezjistím, bude asi další řečení koupení a napojení jiného centrálu(Viz rady z předešlých fór).

(Buď jak Buď musím tu původní jednotku najít)!

Díky za info!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, dnes jsem se díval za pojistkovou skříňkou, ale ani náznak nějaké černé krabičky, která by mohla býti jednotkou.(Asi by to chtělo fotku umístění).:myslim-je fakt, že je tam hrozný přístup a spěchal jsem abych nezmokl...

-Ve dveřích jsem taky hledal, dokonce i pod zadníma sedačkama, také mezi sedačkama ve sloupku - sakryš:bacha to snad dělali naschvál a bavili se různým uložením centrální jednotky:P...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus ještě toto, v ŘJ centrálu by mělo cvakat relátko, zkus se zaposlouchat (vezmi si na pomoc dirigenta)... Platí asi jen pro starší modely bez BSI ale kdoví...

Já takhle našel jednotku centrálu v mém autě, když jsem dával pryč IR dálkáč (měl přijímač u zpětného zrcátka a svou jednotku nedaleko jednotky centrálu) a potřeboval jí najít kvůli připojení radiové dálky ;) U staršího modelu 406 je to taková podlouhlá šedivá krabička s rozměry cca 50x20x120mm, která cvakala při zavření dveří, byla za kaslíkem před spolujezdcem, ale tam ses asi už koukal :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježíši:aut další typ a další umístění...já se snad zbláznim:o

Pod kastlík u spolujezdce jsem se díval, ale asi mám novější typ centrálu.

Ale abych nebyl jen skeptický-díky skoro ročnímu šťourání do centrálu jsem zjistil a odstranil jiné neduhy : např. chrastění dveří při poslechu hudby(zbytky rozbitých částí zapadlých uvnitř po nějaké předešlé opravě), taky jsem zjistil, že mám měněné sedačky nebo inflátory co jsou dole pod sedačkou(někdo vytahal kabely a naletoval je k sobě...:blicismajlik) a taky jsem našel pár zapadlých euro po předchozích majitelích...:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v knihe Jak na to je to popísané takto:

1. vymontujeme sedadlo řidiče

2. odmontujeme vnitřní obložení středového sloupku karoserie

3. vyšroubujeme spodní šroub pro uchycení bezpečnostního pásu a odtáhneme podlahovou krytinu

4. uvolníme dva plastikové úchyty, sejmeme ŕídicí jednotku z podlahy a odpojíme od ní konektor.

skús sa tam pozrieť možno budeš mať šťastie:papa:myslim

mimochodom je to na strane 333

[upravil dne 11/5/09 gedu]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gedu - Koukám že máme stejnou montážní knihu-přesné podle ní jsem se řídil minulý víkend.Ač přes značnou námahu jsem bohužel jednotku nenašel, ale aspoň jsem dal do pořádku kabeláž bagů co je pod sedačkou(z nějakého důvodu můj předchůdce buď měnil sedačky nebo inflátory do bagů.._:myslim-dráty ušmikané a opět přiletované-hrozná prasárna a také mi občas problikával kontrolka bočních bagů-teď to od té doby ještě neudělalo tak snad je to v pořádku-sranda je že dělám ve fabrice, kde vyrábíme moduly airbagů a vím co to dokáže...:mad:).

Dave_k - jo placený servisbox to je paráda:roker!(zatím koukám jen na neplacený...:mad:).Ale díky za navedení - až budu mít volno vrhnu se na tu středovou konzoli!:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad jo, klíčkem centrál funguje.Nejde mi dálkač, tak se chci kouknout na jednotku a samozřejmě na plošák v klíčku.

V případě že to nerozchodím, tak asi dodat jiný dálkač.Ale na to stejně musím najít tu jednotku...:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi máš dálkový ovladač infra s LEDkou. Zkus se podívat digi foťákem nebo foťákem z mobilu na tu LED, když zmáčkneš tlačítko na dálce. Měla by svítit, pokud je v pořádku. Baterku jsi jistě už vyměnil.? Pokud máš radiové ovládání, tak tam už je to horší. Tam v domácích podmínkách tak jedině kontrola, nebo výměna baterky. Ale teď mě napadlo, že u radiováho ovládání s plovoucím kódem se to muselo sesynchronizovat, pokud jsi měnil baterku, anebo jsi dálku zmáčknul, když nebyla v dosahu auta.

SYNCHRONIZACE

DÁLKOVÉHO OVLADAČE

Ruční synchronizace

- Vypněte zapalování.

- Znovu zapněte zapalování.

- Ihned po zapnutí zapalování stiskněte

tlačítko A.

Dálkový ovladač je znovu připraven k

činnosti.

Automatická synchronizace

- Zapněte zapalování (poloha M).

- Vypněte zapalování a do čtyř

minut zamkněte vozidlo dálkovým

ovladačem (tlačítko A),

Dálkový ovladač je znovu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dálkač mám rádiový, ale bohužel jsem to už nefunkční koupil(tvrdily že je pouze vybitá baterie...:bojim

Plošák v klíčku jsem vyčistil, dodal novou bat, ale nic.Takže bych ještě chtěl najít tu jednotku, abych se na ni mohl podívat-třeba tam bude něco z oxidovaného či vypáleného.:myslim

Myslím že tu synchronizaci zkoušeli v peuget servisu v Žatci(ale zkusím ještě sám...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...