Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

silentbloky spodniho ramene zadni napravy 406 - VŠE VYŘEŠENO


Ferry

Recommended Posts

Prisla aj na mna rada, tycky mam v pohode, nikde ziadna vola, ale musim vymenit silenblok c7. tam je vola jak prasa - priznaky ? Auto nedrzi stopu, zadok predbieha + buchanie pri nerovnosti, nie pri jamach ale ked je nerovny povrch a auto sa tak hupne :) ...

Poradte, bol som pozriet cely podvozok co treba vymenit, nikde nemam volu, len v tomto silenbloku + predna naprava to iste ... Vymenit len silenbloky ? Alebo investovat a dat nove capy,dalsie silenbloky + tycky ? Ma to vyznam ? Dik za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ferry prosím o radu, asi jsem to nepochopil.. když chci měnit ty spodní silentbloky tak povolím jen ten šroub který prochází č. 7 a to rameno s pružinou ( č. 2) se mi vyvěsí dolů? Nebo to musím celý rozebrat? Jde mi o siletblok č. 7.

Díky moc :papa

post-25417-1410961795467_thumb.jpeg

[upravil dne 25/6/11 15:49 koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za OT ale nacpu to sem,při jízdě mi v předu něco klepe tak že to cítím i ve volantu a to bez ohledu na to jestli zatáčím či ne,i při těch nejmenších nerovnostech to tam bouchne,je to takový dutý kovový zvuk a ozve se vždy 2x,tzn.,že že se to záhadné místo vrací do polohy..Co já si myslím,tak čep ramene to může být...,silentbloky ramen vypadají jako nové,takže ty někdo měnil..pak už jen stabilizační tyčky a čepy řízení,uložení tlumičů je ok,když jsem měl kolo ve vzduchu,tak jsem žádnou pozicí ani pákou ten zvuk nevyloudil...Co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferry prosím o radu, asi jsem to nepochopil.. když chci měnit ty spodní silentbloky tak povolím jen ten šroub který prochází č. 7 a to rameno s pružinou ( č. 2) se mi vyvěsí dolů? Nebo to musím celý rozebrat? Jde mi o siletblok č. 7.

Díky moc :papa

Tož odpovím si sám: ano pěkně se to vyvěsí případně se pozvedne těhlice aby bylo víc místa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 týdny později...
  • O 7 měsíců později...
  • O 5 měsíců později...

Tak dnes proběhla výměna silentbloků a tyček stabiku i na mé 406. Zadní náprava už dost mlátila a při příčných nerovnostech se od zadu ozývalo drnčení, jako když se bouchne do police s nářadím.

Ani jeden ze silentbloků nebyl vyloženě v dezolátním stavu, ale levý měl vůli a pravý byl zdeformovaný. Tyčky TRW, které tam byly tuším 5-6let vypadaly zdravě, ale v porovnání s novými MeyleHD byly dost volné.

Dá se říct, že výměna pomohla. Tupé rány úplně zmizely, ale to drnčení je bohužel slyšet stále. Ikdyž už né tolik. (budu muset hledat dál)

Celkově ale s opravou spokojenost ;) Ještě přikládám pár fotek:

post-2095-14109626818554_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...