Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

silentbloky spodniho ramene zadni napravy 406 - VŠE VYŘEŠENO


Ferry

Recommended Posts

Když to je právě problém. Mě se třeba taky zdá, že něco bouchá nebo vrže a tak, ale když pak někoho vezu a ten mi řekne, že to mám krásně tichý a pohodlný, tak nevím, co si mám myslet :aut Podle mě je to 406ková deformace :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

takze aktualizace, cepy jak jsem psal jsou po vymene stale jako nove, to poklepavani dela opet vodorovna tycka geometrie, zatim to vypada, ze jen na leve strane, opet ma kolo vuli pokud se chytne v pozici \"za 5 minut 5 hodin\" (u leveho zadniho) eventuelne \"5 minut po 6\" u praveho

Takze MOOG tycky zklamaly, jsou tam necely rok a cca 30 000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsou nalisovany, to se ti nezda :D bud musis mit pripravek ve forme jedna trubka mensi prumer ( o fous mensi nez prumer toho silentbloku) a druha trubka vetsi prumer (aby se oprela o tehlici a jejim vnitrkem prolezl silebtblok) a pak kus zavitove tyce M10 nebo M12 a pres velke podlozky z kazde strany utahovat matici a nebo vymlatit ven vnitrek stareho silentbloku, rozriznout jeho pouzdro platkem pilky na zelezo, abys neposkodil tehlici a vyklepnout pak lehce ven. K nalisovani stejne potrebujes ten pripravek z trubek co jsem popisoval

dalsi moznost sundat komplet tehlici a vzit ji na lis do dilny

[upravil dne 22/10/09 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dalsi pokracovani, minuly tyden vymeneny tycky geometrie MOOG, cast klepani se ztratila, ovsem stale to neni ono, zkousel jsem pri jizde umele navodit podminky klepani a prisel jsem na to, ze pokud rozkyvu auto ze strany na stranu otacenim volantu sem tam, zacne to klepat, takze to vypada na spojovacky zadniho stabilizatoru (taky MOOG), zkusim objednat Mayle v provedeni HD, ktere uz mam na predni naprave a doufam, ze uz to konecne pomuze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem včera měnil... původní jsou vyfocený na fotce... jeden by ještě ušel, ale druhej je úplně kaput - je úplně vymlácenej... jinak mám teď poměněnou celou zadní nápravu (silentbloky, tyčky stabilizátoru a ty štelovací tyčky) a všechno jsem bral febi, tak doufám, že to chvilku vydrží... a jinak spokojenost... nic nebouchá, nevrže... prostě francozskej luxus...

[upravil dne 27/10/09 LORD_mapiv]

post-0-14109610506277_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak spojovacky vymeneny, vule tam trochu byly, takze pomohlo to odhadem na 90%, ale stale si tam obcas neco tukne, podrobne jsem zkoumal jeste ty gumy ve kterych drzi stabilizator a jsou docela volne, takze jeste asi tyhle pujdou vymenit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Dnes konecne vyreseno, po vymene silentbloku, ktere drzi stabilizator u kastle klepani ( a posledni dobou uz spis bouchani) zmizelo

takze pokud uslysite pri prejezdu nerovnosti klepani nebo bouchani, tak jako by vam nekdo mlatil rukou do vika kufru, zkontrolujte tyhle gumy za 150Kc/ks ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky tomu, ze jsem to menil uz jednou cca pred 4 lety a sroub a ty matice jsem tenkrat maznul vazelinou, tak to nastesti nebylo zarezly, preventivne jsem to jeste pred tremi dny striknul sprejem na uvolnovani, takze to slo dobre, nemusel jsem nakonec ani sundavat hrdlo nadrze jako posledne, na jame byl lepsi pristup, nez kdyz jsem pod tim lezel v garazi na zemi, takze mi to netrvalo asi ani hodinku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Dnes konecne vyreseno, po vymene silentbloku, ktere drzi stabilizator u kastle klepani ( a posledni dobou uz spis bouchani) zmizelo

takze pokud uslysite pri prejezdu nerovnosti klepani nebo bouchani, tak jako by vam nekdo mlatil rukou do vika kufru, zkontrolujte tyhle gumy za 150Kc/ks ;)

Já mám problém při průjezdu levé zatáčky. Vždycky mě něco klepne na pravém zadním kole. Kontroloval jsem podélné i svislé tyčky a jsou OK. Když skusím hýbat kolem v jakékoli pozici, tak se ani nehne. Namazal jsem všechno vazelínou, ale stále stejný problém. Silentbloky spodního ramene (vnitřní i vnější) taky OK. Čím to může být? Je možné že by se ten zvuk přenášel z přední nápravy??? Úplně jasně slyším klepnutí od zadního pravého (spolujezdcova) kola, po projetí levé zatáčky :myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

ahoj všichni mám podobný problém, když jedu po kočičích hlavách tak mi to hodně bouchá vzadu nebo když přejedu nějakou nerovnost, ale mam k tomu jěště jeden problém, nevim jestli to může být tim nebo ne, když jedu a pustim plyn a mam něco mezi 2000 a 2500 otáčkama tak mi začne něco zprava zedazadu vrzat, je to něco mezi plechovim zvukem a jako by něco drhlo. První nábac co byl co by to mohlo bejt jestli nedrhne kolo, ale tím to nebylo. Druhá možnost byla výfuk, byl starej prorezlej na hodně místech svařovanej, byl i vysypanej kat, všechno vyměněno + všechny úchyty atd. nevíte co by s tim mohlo být? přijde mi divný že je to při těch otáčkách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...