Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka


RDK

Recommended Posts

Pod ozývaním zrejme myslí zvuk, aspoň u mňa je to také zavŕzganie akoby ston. Tiež je to také popiskovanie na voľnobeh keď jemne pridávaš plyn. Robia to pružiny v zotrvačníku, je to len estetická vada. Spojka uřčite neprešmykne pri pohýňaní teda ak sa nepohýňaš na štvorke lebo nie je už úplne na odpis.

[upravil dne 28.4.2009 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Po ozývaním zrejme myslí zvuk, aspoň u mňa je to také zavŕzganie akoby ston. Tiež je to také popiskovanie na voľnobeh keď jemne pridávaš plyn. Robia to pružiny v zotrvačníku, je to len estetická vada. Spojka uřčite neprešmykne pri pohýňaní teda ak sa nepohýňs na štvorke alebo nie je už úplne na odpis.

[upravil dne 28.4.2009 AnotherOne]

Přesně jak píšeš mi dělá???dělá to pružiny v setrvačníku a to je kosmetická vada??Dá se to opravit?nebo co s tím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: r.kill

Původně zaslal: AnotherOne

Po ozývaním zrejme myslí zvuk, aspoň u mňa je to také zavŕzganie akoby ston. Tiež je to také popiskovanie na voľnobeh keď jemne pridávaš plyn. Robia to pružiny v zotrvačníku, je to len estetická vada. Spojka uřčite neprešmykne pri pohýňaní teda ak sa nepohýňs na štvorke alebo nie je už úplne na odpis.

[upravil dne 28.4.2009 AnotherOne]

Přesně jak píšeš mi dělá???dělá to pružiny v setrvačníku a to je kosmetická vada??Dá se to opravit?nebo co s tím

V servise mi povedali, že je zbytočné to meniť, ozývalo by sa to zas. Proste to tie pružiny robia na funkciu to nemá vplyv. Tiež ma to serie, že to u takého auto nedomysleli. Všimol som si, že to robí aspoň polovica 407čiek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: RDK

myslite ze to zatim nemam resit a vyckat co to bude delat dal?

kašli na to,nech tomu čas. pokud máš auto chvíli, člověk na tom hledá každou mušku, pokud auto neni v záruce tak no neřeš.pokud se to bude zhoršovat jdi k pežoutům:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: r.kill

Původně zaslal: RDK

myslite ze to zatim nemam resit a vyckat co to bude delat dal?

kašli na to,nech tomu čas. pokud máš auto chvíli, člověk na tom hledá každou mušku, pokud auto neni v záruce tak no neřeš.pokud se to bude zhoršovat jdi k pežoutům:roker

ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tento problem som popisoval aj ja. myslel som, že to bude najprv FAP, potom čerpadlo palivove, potom tlak.regulátor, a nakoniec som to nechal vyzrieť a chyba sa pomaly stupňovala. na peugeot zraze v piešťanoš mi to pozrel Wolf na PC a nič. Nikto sa toho v servisoch nechcel ani dotknúť, že sa boja. Tak som zbehol do orig.servisu a pri pulte bol \"monterkáč\" a on hneď: SPOJKA. Vydraná, preklzuje, pri spiatočke sa zaradzuje ako keby cez zuby, do kopca trhanie silnejšíe, na volnobeh nič, pri brzdení motorom nič, na spaitočke tiež malé cukanie. Pri veľkej rýchlosti a pri veľkých otáčkach nič. Pri ustálenej jazde \"vlny\". Je to dôsledok mestskej prevádzky.

Tak radím jazdi a vydrž, nech sa závada prejaví viac, lebo zbytočne vymeníš kopec dobrých dielov a nič nevylepšíš.

Ale výmena spojky v servise = 750eur.

A neviem, či to mám nechať na šikovných garážmajstrov, či pri skladaní na nejaké čidlo nazabudnú - poraďte. dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

tak jsem měnil spojku, na setrvák jsem se vykašlal, nechám ho tam dokuď to nebude kritické.

Cena spojky: 3550,-Kč od VALEA (nákup přes AUKRO s Polska)

celkem: 8000,-Kč včetně práce

najeto cca 1000km po výměně a vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...