Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

604ky v Mělníku


Ota

Recommended Posts

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Kropi

No, tak jsem se zrovna podíval na mapu... :D

Je to docela dálka, no, ale pokud zamávám se zkouškama, tak bych se tímhle mohl odměnit. Ještě uvidíme. Zatim narážím na problémy se vším na co šahnu od vodní pumpy až po čudlíky na tapecírunky, který nepasujou z \"normálních\" aut. Dextronu je tam dvojnásobek, než co tam patří a tachometr nejde vynulovat. Jsou to ptákovinky, ale všechno to chvilku trvá.

No už jsme se s tatíkem projeli, je to docela slušný svezení. Sice žádnej trhač asfaltu, ale takovej přívětivej kočárek.

Jo je to asi 200 Km, ale je to pohodová cesta. Klídek a až na Kolín, který znáš, moc kolony nejsou.

Čudlíky?

Teď to nějak nechápu - ty tam zkoušíš tapecírunky z jiných aut?

Na ten tachometr se vykašli - na 505 jsem to měl rozdělaný a šel mi vynulovat, po smontování už ne... Leda to namazat hodně dobrým mazivem.

A Vaše bejvalka byla snad trhač asfaltu?

[upravil dne 8/6/2009 Marcel505]

Hehe :D

Nebyla, i když v tehdejší době, kdy tady polovina lidí tavila škodovky a druhá žiguly, to bylo relativně rychlý auto.

Nemyslím to nijak ve zlým, před dvěma lety jsem se třeba svezl s S 80 s šestiválcem 3,2- ten má mít nějakejch 240 koní- a automatickým šestikvaltem a bylo to to samý- subjektivně to auto prostě nejelo. Sice jsem od křižovatky vystartoval jak šílenej a nechal všechny za sebou, ale vevnitř jsem nepociťoval žádnou extra rychlost:roker. Tohle je to samý- je to komfortně naladěný auto, který sice neukojí můj temperament, ale jezdí se s ním neuvěřitelně \"jednoduše\".

Tapecírunky jsem vyndal kvůli namazání zámku, kliky a kvůli odstranění ošklivého šrámu u vnitřní kliky- vylámaly se tam ty distanční \"čepy\" co odtlačují tapecírunk od plechu dveří a trčely tam skrz tu imitaci kůže. Nakonec jsem tapecír lepil komplet- ty dvě části byly od sebe odtržený po celý dýlce. No horší je, že kvůli táhlu od kliky nevím jak ten čep nahradit a navíc i madlo od tapecírunku hodně odstává. Kdybych měl za co, tak bych to nejradši vyměnil.

No, zkrátka- čudlíkama myslím ty plastový věci, co se z jedný strany nasunou do plastu a druhou stranou natlačí do díry v plechu. Některý z nich tam už nebyly (někdo se to už pokoušel opravit) a některý jsem sám utrhal.:(

[upravil dne 9/6/09 Kropi]

[upravil dne 9/6/09 Kropi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kropi

Hehe :D

Nebyla, i když v tehdejší době, kdy tady polovina lidí tavila škodovky a druhá žiguly, to bylo relativně rychlý auto.

Nemyslím to nijak ve zlým, před dvěma lety jsem se třeba svezl s S 80 s šestiválcem 3,2- ten má mít nějakejch 240 koní- a automatickým šestikvaltem a bylo to to samý- subjektivně to auto prostě nejelo. Sice jsem od křižovatky vystartoval jak šílenej a nechal všechny za sebou, ale vevnitř jsem nepociťoval žádnou extra rychlost:roker. Tohle je to samý- je to komfortně naladěný auto, který sice neukojí můj temperament, ale jezdí se s ním neuvěřitelně \"jednoduše\".

Tapecírunky jsem vyndal kvůli namazání zámku, kliky a kvůli odstranění ošklivého šrámu u vnitřní kliky- vylámaly se tam ty distanční \"čepy\" co odtlačují tapecírunk od plechu dveří a trčely tam skrz tu imitaci kůže. Nakonec jsem tapecír lepil komplet- ty dvě části byly od sebe odtržený po celý dýlce. No horší je, že kvůli táhlu od kliky nevím jak ten čep nahradit a navíc i madlo od tapecírunku hodně odstává. Kdybych měl za co, tak bych to nejradši vyměnil.

No, zkrátka- čudlíkama myslím ty plastový věci, co se z jedný strany nasunou do plastu a druhou stranou natlačí do díry v plechu. Některý z nich tam už nebyly (někdo se to už pokoušel opravit) a některý jsem sám utrhal.:(

Ber to tak, že automat má horší časy, třeba déle trvá než dosáhne 100 km/h než manuál...

Tak Vás někdy zpráskám... :D

Myslím že takhle se to rozpadlo na dva kus v dieselu a v benzínový my tam něco taky tlačí do tý kůže.

Nevím jak to přesně ve dveřích 604 je, už si to nepamatuji, ale asi tam nic z 305/505 použít nepůjde.

No tak by se dali ty věci co ti chyběj vzít z toho diesela ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Kropi

Hehe :D

Nebyla, i když v tehdejší době, kdy tady polovina lidí tavila škodovky a druhá žiguly, to bylo relativně rychlý auto.

Nemyslím to nijak ve zlým, před dvěma lety jsem se třeba svezl s S 80 s šestiválcem 3,2- ten má mít nějakejch 240 koní- a automatickým šestikvaltem a bylo to to samý- subjektivně to auto prostě nejelo. Sice jsem od křižovatky vystartoval jak šílenej a nechal všechny za sebou, ale vevnitř jsem nepociťoval žádnou extra rychlost:roker. Tohle je to samý- je to komfortně naladěný auto, který sice neukojí můj temperament, ale jezdí se s ním neuvěřitelně \"jednoduše\".

Tapecírunky jsem vyndal kvůli namazání zámku, kliky a kvůli odstranění ošklivého šrámu u vnitřní kliky- vylámaly se tam ty distanční \"čepy\" co odtlačují tapecírunk od plechu dveří a trčely tam skrz tu imitaci kůže. Nakonec jsem tapecír lepil komplet- ty dvě části byly od sebe odtržený po celý dýlce. No horší je, že kvůli táhlu od kliky nevím jak ten čep nahradit a navíc i madlo od tapecírunku hodně odstává. Kdybych měl za co, tak bych to nejradši vyměnil.

No, zkrátka- čudlíkama myslím ty plastový věci, co se z jedný strany nasunou do plastu a druhou stranou natlačí do díry v plechu. Některý z nich tam už nebyly (někdo se to už pokoušel opravit) a některý jsem sám utrhal.:(

Ber to tak, že automat má horší časy, třeba déle trvá než dosáhne 100 km/h než manuál...

Tak Vás někdy zpráskám... :D

Myslím že takhle se to rozpadlo na dva kus v dieselu a v benzínový my tam něco taky tlačí do tý kůže.

Nevím jak to přesně ve dveřích 604 je, už si to nepamatuji, ale asi tam nic z 305/505 použít nepůjde.

No tak by se dali ty věci co ti chyběj vzít z toho diesela ne?

Jojo, automaty nemám rád, já jsem takovej trošku posedlej řidičskými zážitky jaký poskytne vejtřaska, rychlá motorka nebo třeba super seven.

Ale co... Tak jako tak by to nebylo auto na blbnutí a aspoň si na automat trošičku navyknu.

Ten distanční čep na tý výplni je evidentní konstrukční chyba, tam to nemůže udělat nic jinýho, než že se to vylomí. Ota prej tátovi říkal že to většinou 604 mají, já si teda nevzpomínám, že by to tenkrát náš turbouš měl, takže je možný, že v rámci modernizace je tam cosik jinak.

Člověče, pokud by Ti to nevadilo a pokud by to mělo nějakej smysl- máme tam i \"seschlý\" madla- jsou jakoby prohnutý, na krajích odstávají od tý výplně, tak ty bych zkusil vyměnit z turbodiesela.

Rodičové jsou zrovna na dovolený, takže tu nemám rodinnou radu, ale někdy se s tátou domluvíme na nějaký diskuzi o dílech a problémech strojů TI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl za to, že to auto má interiér pěkný. Ale až tak jsem to nezkoumal...

Hele je to na Tobě, jestli něco z TD budeš chtít, a já to potřebovat nebudu, nevidím problém v tom to z toho vzít. Stejně je to auto na vyhození.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Petře, tak konečně jste si pořídily pořádný auto :D

Co se týká těch plastových čudlíků tak zkus zajít do Autokelly, tyhle čudlíky tam mají v různých velikostech, tvarech.... od prodavače si stačí půjčit katalog, mají je v něm nafocený 1:1 a můžeš najít něco podobnýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Zdravím Petře, tak konečně jste si pořídily pořádný auto :D

Co se týká těch plastových čudlíků tak zkus zajít do Autokelly, tyhle čudlíky tam mají v různých velikostech, tvarech.... od prodavače si stačí půjčit katalog, mají je v něm nafocený 1:1 a můžeš najít něco podobnýho.

Kelly má ten katalog i na Netu, ale projížděj 150 fotek...

A když jsem kdysi nějaký chtěl, nemohli je najít...

Ale bojím se toho, že Kropi shání ty, který jsou strčený do soolitový desky zevnitř a je to překryté čalouněním.

Aspoň takhle to má 505ka, a to vyměnit nejde - jedině odlepit či odpárat čalounění...

Kropi: U benzínový to mám u tá kliky taky vystouplý, u dieselový spíš ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Driver

Zdravím Petře, tak konečně jste si pořídily pořádný auto :D

Co se týká těch plastových čudlíků tak zkus zajít do Autokelly, tyhle čudlíky tam mají v různých velikostech, tvarech.... od prodavače si stačí půjčit katalog, mají je v něm nafocený 1:1 a můžeš najít něco podobnýho.

Kelly má ten katalog i na Netu, ale projížděj 150 fotek...

A když jsem kdysi nějaký chtěl, nemohli je najít...

Ale bojím se toho, že Kropi shání ty, který jsou strčený do soolitový desky zevnitř a je to překryté čalouněním.

Aspoň takhle to má 505ka, a to vyměnit nejde - jedině odlepit či odpárat čalounění...

Kropi: U benzínový to mám u tá kliky taky vystouplý, u dieselový spíš ne.

No, jasný, myslím, že na tom tapecírunku bude u novýho modelu nějaká výztuž navíc.

Bohužel je fakt, že 604, ač se snažila (a to hlavně teda cenou) konkurovat M-B a bavorákům, tak zejména zpracování interiéru je nesrovnatelný. To taky byla jedna z mála výtek vůči 604 v představení v Automobilu 11/75.

Jinak čudlíky tam jako mám, ne teda všechny... Samozřejmě to nějak dořeším. Jsou jenom volně nastrčený do drážek v plastu a normálně vyměnitelný, to samý mi nabízela paní v krámě z nějaký felicie, nebo čeho, akorátže francouzský čudlík je extrémně štíhlý- má menší díry v plastu i plechu, který se mi rozhodně nechtělo zvětšovat.

Auto teď bylo pár dní na dovolený s otcem, takže dostalo ztracený úchyt serva, drobnosti jako oranžový žárovky do blinkrů, ten interier je zase komplet osazenej, ale výplně dveří ještě budou mít dohru :nevim , zjistil že vůle na předku je jenom kulák, tachometr nulovat jde (to jenom mladej Kropi v kvaltu nezjistil jak se to má dělat), vodní pumpu sice zatim nemáme, ale už z toho nic neteče- zatáhlo se to jako necky. Táta taky vyřešil blití oleje na podvozek- bylo to povyšroubovaný čidlo tlaku :). Main problem máme teďkonc v automatu- táta upustil hladinu oleje na předepsanou mez a začalo to škubat, dělat různý kraviny. Když to dolil zpátky, zas to krásně řadilo.

Jsou to záhady, no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Interiér 604 - když přišel nový model, měl se změnit i interiér.

Kulák - bacha, maj tam bejt ty mazací, a někdo tam jeden už myslím měnil za klasickej.

Hladina oleje v automatu SE MÁ MĚŘIT KDYŽ JE AUTOMAT V TAHU! Takže nastartovat, nechat běžet, pak založit klíny, zatáhnout ručku a zařadit. Auto by se nemělo rozjet...

A v tuto chvíli změřit hladinu oleje... Takhle se to zjišťuje u 505 s klasickým automatem... U 604 byli taky ZF, ale i jiný do roku myslím 78, název si už nepamatuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Hele ta prosakující pumpa je asi vlastnost toho auta. Já když auto po delší době projedu tak pumpa začne malinko rosit a do rána je pod autem loužička. Ale potom už se to zatáhne a neteče. Akorát nevím jak dlouho to vydrží :)

No tak přesně takovejhlenc průběh to mělo i u nás- táta se s tím jeden den svezl, druhej den jsme pro to přijeli s plaťákem a pod autem voda... Chladič byl namočenej tak do půlky, tak jsme to dolili, nastartovali a čekali, jestli náhodou nebudou zkroucený hlavy. To naštěstí nebyly.

Ale myslím si, že to je vlastnost vyběhaný pumpy. Když tam bude nová, tak téct nesmí. Jenom jsem zvědavej, jak budeme rozebírat K- jetronic kvůli pumpě :D

Z toho vstřikování mám tak trochu strach- samý hadičky a podtlaky, je to k zešílení. Jednou jsme měli doma Porsche 924- v krásným stavu, \"jenom to moc nechce do otáček, asi svíčky\". Tak to skončilo tak, že se porsche prodalo na díly, protože tenkrát tu nebyl nikdo, kdo by byl schopen K- jetronic rozchodit :) Dneska už se to dá, ale je to hrozně časově náročný. No, zkrátka pumpa tam půjde nová.

Jinak- kdybyste věděli o někom, kdo by si koupil za drobný peníz novou vodní pumpu na Renaulta R4, tak ta nám před časem přišla místo tý správný- teď bysme jí potřebovali udat, protože to je přes známýho,... Znáte to :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Interiér 604 - když přišel nový model, měl se změnit i interiér.

Kulák - bacha, maj tam bejt ty mazací, a někdo tam jeden už myslím měnil za klasickej.

Hladina oleje v automatu SE MÁ MĚŘIT KDYŽ JE AUTOMAT V TAHU! Takže nastartovat, nechat běžet, pak založit klíny, zatáhnout ručku a zařadit. Auto by se nemělo rozjet...

A v tuto chvíli změřit hladinu oleje... Takhle se to zjišťuje u 505 s klasickým automatem... U 604 byli taky ZF, ale i jiný do roku myslím 78, název si už nepamatuji.

No já mám v typovým listě i v manuálu napsanou G.M. a podle návodu se to měří jednodušejc.

Efff :myslim . Ještě na to sednu a pořádně ten text přeložím, páč mi taky připadá divný, aby tam někdo dal toho oleje o tolik víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě taky přijde, že tam toho oleje je víc, ale převodovka řadí bez problémů tak jsem to neřešil. Jinak takhle mám popsaný měření oleje v příručce, předpokládám, že budeš mít to samé. Jediný co u převodovky občas zlobí je ta pojistka na \"N\", někdy musím s tím klackem chvíli vrklat něž můžu startovat :roll

[upravil dne 16/6/2009 Driver]

post-0-14109607640834_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšu to už po druhé - u 505 se to má měřit když je motor v tahu. Takže možná že u 604 taky...

Jo, do starýho modelu dávali převodovky GMS.

Vodní pumpa, je, pokud vím, hned za vrtulí, s hadičkama nemá nic společného.

A už jsem to psal nejméně jednou Driverovi - třeba je jen těsnění v háji, a to se dá udělat. Pokud je špatné gufero, musí se sehnat nová, to je jasný (leda že by to šlo nějak vyměnit a sehnat to gufero).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Píšu to už po druhé - u 505 se to má měřit když je motor v tahu. Takže možná že u 604 taky...

Jo, do starýho modelu dávali převodovky GMS.

Vodní pumpa, je, pokud vím, hned za vrtulí, s hadičkama nemá nic společného.

A už jsem to psal nejméně jednou Driverovi - třeba je jen těsnění v háji, a to se dá udělat. Pokud je špatné gufero, musí se sehnat nová, to je jasný (leda že by to šlo nějak vyměnit a sehnat to gufero).

No to ne, když se podíváš na scan od Drivera, tak tam vidíš způsob měření, kde je napsaná poloha P, nebo taky N. Prdíme na to, diskuzí to nevyřešíme.

O hadičkách v souvislosti s vodní pumpou jsem psal, protože se mi zdá, že kvůli ní možná budeme muset sundat sání, kterýžto je u tý stříkačky fakt dost složitý. Jinak pumpa se musí vyměnit celá, pokud vím, tak je snad nerozebíratelná a žádný těsnění se nedodává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kropi

Jinak pumpa se musí vyměnit celá, pokud vím, tak je snad nerozebíratelná a žádný těsnění se nedodává.

Ano, žádný těsnění se nedodává, ale mezi motorem a pumpou je papírové, kdysi klingerit, a pokud by pumpa tekla kvůli tomuhle těsnění, že je špatné, stálo by za to ho vyrobit. Sehnat papír, namalovat, vystříhnout a je to.

Po tolika letech může bejt tohle těsnění hodně seschlý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Koukám poslední příspěvek dva a půl roku starej, ale když už jsem to četl... :D Měření oleje v automatu se provádí při P nebo N, žádný klínkování auta se zařazeným D apod. Marceli ;) Je to kvůli oleji v měniči a ten se točí i na volnoběh při P nebo N.

Jinak novou benzinovou pumpu na V6 PRV jsem nedávno sehnal u firmy Pýcha a Plašil na Praze 10, prý se někde válí ještě 2ks.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Koukám poslední příspěvek dva a půl roku starej, ale když už jsem to četl... :D Měření oleje v automatu se provádí při P nebo N, žádný klínkování auta se zařazeným D apod. Marceli ;) Je to kvůli oleji v měniči a ten se točí i na volnoběh při P nebo N.

Jinak novou benzinovou pumpu na V6 PRV jsem nedávno sehnal u firmy Pýcha a Plašil na Praze 10, prý se někde válí ještě 2ks.

Na kolemjdoucí je to tu moc zastaralý... ;)

Mě se ta metoda měření oleje při zařazení taky moc nelíbila, ale takhle mi to bylo po mnoha nesnázích řečeno... Znáš to, to jsou takový dědkovský rady...

Pumpu - myslíš mechanickou? Co to stálo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...