Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odírání spodní části pátých dveří


Ferin007

Recommended Posts

Tak jsem svůj kočár asi po půl roce konečně umyl, navoskoval a napucoval. Bohužel se tím odkryly i předtím pečlivě skryté menší a větší škody napáchané přes zimu na karoserii. Co mě zarazilo, byla skutečnost, že se zhruba odprostředka začíná odírat spodní hrana pátých dveří - +/- uprostřed je tam lak jako kdyby \"odsekanej\" a vedle toho je odřenej podstatně míň, pouze \"linka\" po hraně dveří.

Nevím, estli je to na reklamaci, vypadá to jak od mechanickýho poškození, možná od nějakýho sajrajtu, co leží na té plošince před kufrem, když se zavírají dveře.

Máte s tím někdo zkušenost? Hrozí, že to začne rezavět (když je karoserie zinkovaná)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som to mal na 307 sw 2004 tiez....nic to nerobilo,ani to nehnilo.....tak som to neriesil....

tie zadne dvere su cele take cudne...auto som mal neburane. povodne a zozadu ako keby neboly ani poriadne pri zavreti pricvaknute...myslim zamok mal locker ked boly dvere zavrete....

ale neriesil som to

Původně zaslal: Ferin007

Tak jsem svůj kočár asi po půl roce konečně umyl, navoskoval a napucoval. Bohužel se tím odkryly i předtím pečlivě skryté menší a větší škody napáchané přes zimu na karoserii. Co mě zarazilo, byla skutečnost, že se zhruba odprostředka začíná odírat spodní hrana pátých dveří - +/- uprostřed je tam lak jako kdyby \"odsekanej\" a vedle toho je odřenej podstatně míň, pouze \"linka\" po hraně dveří.

Nevím, estli je to na reklamaci, vypadá to jak od mechanickýho poškození, možná od nějakýho sajrajtu, co leží na té plošince před kufrem, když se zavírají dveře.

Máte s tím někdo zkušenost? Hrozí, že to začne rezavět (když je karoserie zinkovaná)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se musím podívat, jak to tam mám já.

Karoserii mám stříbrnou, takže nějaký ten šlinc není moc vidět.

Každopádně sajrajt v kufru tam nikde nemám.

Kdyžtak hoď fotku, ať oba mluvíme o tom samém.

A rezivět to samozřejmě může. Hlavně když budou škrábance dost hluboké.

Reklamovat to můžeš zkusit. Pokud neuspěješ, pořádně to očisti, natři červenou a hotovo... Případně ještě vezmi bezbarvým lakem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím sajrajt v kufru, ale třeba nějakej hrubší písek na té plošince před kufrem (vrchní černé rovné plastové části nárazníku, tvořící nakládací hranu). Pokud tam toho bude víc, může o to hrana dveří teoreticky při zavírání \"šmirglovat\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to přinde divný. Ale jiný vysvětlení zatím nemám. Ledaže bych narážel dveřma při otevírání do stropu garáže nebo něčeho takovýho, což se neděje a navíc to neodpovídá charakteru těch \"linek\".

Při zavřeným stavu ale dveře dolíhají až na tu plošinu, takže by možná stačilo i málo.

Příležitostně to kdyžtak vyblejsknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,ja mam auto starší,ale ten problem s odiranim mam taky.Myslím si že ten černy plast,co chrani naraznik od poškrabani,se vynou tepla a zanesenin nečistotnadzvedl a ted to dře.A nejvic od středu jak piše kolega:(.Barva se postupně odlupuje,ale je tam silna antikorozni uprava:super Sehnal jsem si trochu laku a lehce to přetřel.Samo o sobě to neni vydět.V brzke době se chystam na opravu toho plastu,dostat ho trochu niž:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som zažil čosi podobné na inom aute, normálne v kľude tam bola medzera 3-4mm, ale keď sa kufrom treslo tak sa to oprelo o seba a tak sa zodieralo. Pomohlo nastaviť gumenné dorazy trochu na tvrdšie, neviem či ich tam máte tiež - povoliť vyskrutkovaním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Ja som zažil čosi podobné na inom aute, normálne v kľude tam bola medzera 3-4mm, ale keď sa kufrom treslo tak sa to oprelo o seba a tak sa zodieralo. Pomohlo nastaviť gumenné dorazy trochu na tvrdšie, neviem či ich tam máte tiež - povoliť vyskrutkovaním.

ty nejsou polohovací - alespon si toho nejsem vedom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sekaj

Taky jsem měl tento problém.Vyřešil jsem ho tak,že jsem prodloužil drážky přichicení nárazníku v místě drhnutí o ochraný plast a napasoval ho níže.

To aj mna zaujma ako si to riesil mam ten isty problem. Bol som s tym v servise ale tam mi napasovali len 5 dvere a to nepomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je to dýl co jsem to dělal,ale pokusim se vám to správně popsat.Nechtělo se mi sundavat celý nárazník,tak jsem postupoval takto-odděláte si těsnící gumu 5 dveří.Vznikne vám mezera mezi karoserií a ochranou plastovou lištou.Když se podíváte,tak v ní je držák a 3 matičky (viz.obr.).Ty povolíte a ostrým nožem opatrně proříznete plast (aby vznikla drážka směrem nahoru).Natáhnete nárazník dolu (stačí tak 5mm),dotáhnete matky,nandáte gumu a je hotovo :).

[upravil dne 24.4.2009 sekaj]

post-0-14109606372675_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na to koukal a mám to tam trošku odprejsklý taktéž. Nejsou to škrábance, ale prostě odprejsknutí. Standardně se nárazník pátých dveří nedotýká, ale je možné, že při nějakém blbém stání/jízdě se kastle trochu zdeformuje a pak to koliduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...