Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mokré filcove vyplně na podlaze


jjjirkaaa

Recommended Posts

Fotky Vám sem teď hodit nemůžu, máme foťák v opravě, snad v průběhu příštího týdne.

Jen nechápu, co je na tom vtipnýho - jo, jsem ženská a autům vůbec nerozumím, proto jsem dávala dotaz sem, kde tomu rozumíte.

Jen jsem sem chtěla napsat, jak jsme dopadli. Ne vždy musí být závada v tom, co si člověk dal na autě předělat a dodělat - já jsem tady psala, že naše auto je v původním stavu a dostávalo se mi odpovědí, že měl někdo problém při výměně předního skla nebo při přimontování alarmu. Jenže naše auto nemá alarm a přední sklo je původní a mokrá byla jenom ta podlaha - nikde nic jinýho. Navíc se voda v dutinách, kde jsme ji měli my - je prostě blbost - tam přeci voda není. Tohle všechno je mi jasný. Jen bych Vám nepřála, aby Vaše auto mělo pořád mokrý podlahy (ne vlhký, ale stálo nám tam třeba 3-5 cm vody, vysaješ, vysušíš, dva dny dobrý - neprší a pak je to tam zase i když je pořád hezky a neprší- jezdíš s vypnutou klimou, zapnutou klimou a je to jedno - jen té vody je tam pořád hodně, kdyby to bylo z klimy, tak by už dávno nefungovala, protože by byla prázdná).

Jana

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je na čem vtipnýho? Mně nepřišlo vtipný, že jste měli vodu v dutinách ani že jste měli mokrou podlahu.

Auto asi v původním stavu zcela nebylo, když byly stříkané dutiny. My jsme psali svou zkušenost s mokrem na podlaze. Zde na fóru snad nikdo tvou domněnku o vodě v dutinách nezpochybňoval.

Voda z klimy - ta je z výparníku. Sráží se na jeho vnějším plášti, protože je studenej. Stejně jako sklenice studenýho piva na terásce v létě. Je to taky čistá voda. Neubývá z klimy. Sráží se ze vzduchu. Kdyby utíkalo chladivo, tak to je o něčem jiném. Ale to zas není voda.

Fotky jsem chtěl kvůli tomu, až si třeba někdo bude nechávat vystříkávat dutiny, tak na co si přesně má dát pozor.

Tak ahoj a těšíme se na fotky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, tak jsem to v žádnym případě nemyslel. Díry tam určitě budou. Auto je plné všelijakých odtoků apod. Ale právě proto že nevím kde jsou, bylo by dobré udělat tu fotku a třeba tam dokreslit šipečky, aby i neznalí jako já věděli, kde to je a jak to vypadá. Já (viz nálada) nejsem mechanik a takovýhle vychytávky neznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jjjirkaaa

Původně zaslal: Ticcino

No, hezký... mohla bys sem hodit fotky, těch \"dírek\", které se mají prošťouchnout, prosím? Díky.

Tak na to se těším:D

Reagoval jsem na tento dotaz a myslel jsem to malinko jinak:roll

Netušl jsem,že to bude působit jako výsměch,že má někdo díry v autě,to určitě ne. Tímto se dotyčné omlouvám a děkuji Ticcino za reakci.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 9 let později...

Ať nezakládám nové téma, tak to tu obnovím. Ty výpustě z prahů, jsou zevnitř, zespodu, nebo zvenku viditelné? Ať čučím jak čučím, nic nevidím. Prahy jsou vystříkané zevnitř a z venku jsou natřené takovým tím gumo nátěrem a na tom je hozený lak, nechci si to celý rozrejpat šroubovákem při hledání xD Všude na fotkách vidím takovýhle výstupky viz fotka vejš, ale u mě to prostě chybí.

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahojte, tak po dlouhoočekávaných vytrvalých deštích jsem ani já nebyl ušetřen a voda se objevila dole na podlaze. Po přečtení zdejších návodů jsem začal zkoušet a zjistil že voda jde do kabiny pravděpodobně po sloupku řízení nebo pedálech. Mám navíc mokré polstrování za motorem a to na obou stranách a pak to stéká někam dolů. Vím že plastový kryt pod předním oknem nedosedá už delší dobu, asi vlastnost tohoto auta. Okno bylo měněno před cca 10 lety ale bylo to ok. Ale po rozebrání jsem zjistil že na obou stranách kde má držet horní plast s "těsněním" je to nějaké volné. Ten prostřední díl vypadá celkem dobře ale taky je vpravo 10cm rozjetý a ty krajní nemají ten zacvak, ten ležel dole v odtoku. Viz foto jak ho držím. Je ten díl do kterého se zacvakává ten plast součást okna nebo je to lišta která se dá koupit někde a jen zacvaknout? Mám strach to z okna páčit aby neluplo. Nebo je lepší to těsnění kolem okna zalepit transparentním PU tmelem? Nebo další dotaz, kam odtéká voda z předního skla když auto stojí a venku prší? Děkuji za nakopnutí.

20190513_193000.jpg

20190513_193140.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na novom aute to vždy stečie dole, až na cestu, po zanesení kanálikov to môže tiecť kdekoľvek. Samozrejme aj po opravách alebo dodatočnom namontovaní doplnkov, napr. alarmu sa môže zmeniť tok vody a dostať sa napr. po kábloch do kabíny. Neexistuje univerzálny návod, proste musíš odsledovať kadiaľ to tečie. Čo sa týka tej lišty pod oknom, to je čistá katastrofa 307čky, ťažko nájsť nejakú, ktorá nie je pokrútená tak ako si popísal. Nová je samozrejme pridrahá, takže najjednoduchšie riešenie je asi natlačiť do tých netesností lepidlo alebo silikónom, ináč to práve steká do motorového priestoru a mokne z toho to polstrovanie za motorom. Ja to mám presne tak isto, ale zatiaľ som to nijako neriešil, jednoducho keď zaprší tak polstrovanie zmokne, keď je slnko tak to vyschne. Akurát som (po cca 12. rokoch) musel meniť mechaniku stieračov, lebo som si nevšimol že to tečie aj na kĺb mechaniky, ktorý postupne korodoval, až sa nakoniec rozpadol ( samozrejme v tej najnevhodnejšej chvíli! )

Ten plast čo držíš v ruke je podľa mňa to isté čo máš na spodnej hrane skla, asi zo starého skla, keď ho menili. O problémoch s týmto tesnením je tu toho na fóre popisané myslím celkom dosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 4. 2019 at 20:03, VojtouNerCZ napsal:

Ať nezakládám nové téma, tak to tu obnovím. Ty výpustě z prahů, jsou zevnitř, zespodu, nebo zvenku viditelné? Ať čučím jak čučím, nic nevidím. Prahy jsou vystříkané zevnitř a z venku jsou natřené takovým tím gumo nátěrem a na tom je hozený lak, nechci si to celý rozrejpat šroubovákem při hledání xD Všude na fotkách vidím takovýhle výstupky viz fotka vejš, ale u mě to prostě chybí.

Pozeral som na mojom, fakt ich vôbec nie je vidieť, ale dajú sa pekne nahmatať, v mieste kde je odtok, je ten spodný lem o niečo hrubší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně doufám že to u mě vyřeší výměna skla, mám ho prasklé. Jestli ne, tak nevím, opravdu se mi nechce laborovat s tím, kudy tam chčije. Mám dodělávané dálkové ovládání telefonem na webasto, ale v tý změti kabelů jsem ještě nezjistil, kam vedou... Nicméně po velkém dešti tam mám rybník. Mokré mám hlavně filce co jsou přímo na podlaze a potom i koberec, takže zda to teče po pedálech, kabelech a na koberec a pak na filce a podlahu nebo nejdřív na filce a koberec nasaje vlhko nevím. Na odtoky ještě mrknu ale vodu v prazích určitě nemám, to bych slyšel. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kudy to teče zatím taky nevím, ale vše pod oknem uvnitř auta je suché a mokré to začíná být od pedálů níže a ten tapecírunk za motorem, ten je teda durch a po něm to asi stéká na nějaký kabel nebo pedál, tam to už nevidím. No koupím ten PU tmel a ten plast na okně přetěsním a uvidím po prvním dešti. Kupovat nějaké plasty za x tisíc s nejistým výsledkem se mi nechce. Práh u řidiče mám měněný letos na podzim a ten je suchý, tudy to nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj, tak jsem dnes vyndal gumový koberec od řidiče a vodu jsem z podlahy vytahoval namáčením hadry, tak hodně jí tam bylo 😞

Protože už jsou týden neskutečné vedra, mám podezření na tu hadičku od výparníku. Jak se k té hadici dostanu? Musím kuchat středový panel od řadící páky nebo jde odšroubovat kus plastu jen dole? Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...