Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Po přezutí třesení volantu při jízdě - 406


Micky

Recommended Posts

Ahoj kluci, mám 406 r.v. 2000, dnes jsem přezul auto na hliníky 7x16\", které jsem si koupil nové minulý rok, jsou tedy nepokopané, nepoškozené. Minulý rok jsem jezdil ješě na starších pneu z druhé ruky a již tehdy mi trošku brněl volant při jízdě okolo 110km/hod. Dnes jsem si ale koupil na předek dvě nové pneu Firestone 205/55/16 a po cestě domů jsem se nestačil divit. Volant se při rychlosti nad 90km/hod začal třepat a ve 120km/hod to bylo staršné, myslel jsem, že mám povolené kolo. Díval jsem se jak to vyvažují - udělali to na nulu. Dosedací plochy jsou čisté, nevíte čím to může být? Má někdo podobnou zkušenost? Jsem z toho pěkně naštvaný - vzhled super, ale jízda na ho.... Kola mám přímo roztečí i středem kupované na mé auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrada bude v tom vyvážení.I vyvažovačka jde ošidit.

A nebo ti mohlo uletět závaží pokud si tam mněl naklepávací.

Skus přehodit přední kola za zadní,a pokud se to sklidní, tak v pneuservise jim řekni ať jdou radši delat rohlíky když tomu nerozumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne toto robia zimne kolesa ak ich nespravne nasadim. Ale mam tam plastove vymedzovacie kruzky a ak si tie nejako zle sadnu tak pri 100 - 110 km/h mi trasie volantom. Tak ich musim dat dole a opat nasadit. Ak nemas vymedzovacie kruzky tak potom jedine prevazenie diskov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mne napadlo, je po zimě a auto dostalo dávku otřesů po výmolech na našich silnicích. Nemohla vzniknout někde vůle v čepech řízení či axiálních táhlech a v součinnosti s větším a širším kolem se to takto projevuje? Zjistí mi tyto vůle, když zajedu na STK? Nebo zjistím to i doma sám, když to hodím na zvedák? Zánovní kola, nové gumy...mám fakt nervy hoši, to by jste nevěřili.:-) Jo a kola jsou znčky DEZENT - úplný šunt to není, ne? Díky za rady, nechám to asi převážit, což beztak nepomůže, pak zajedu na STK a pak to asi prodám.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolego tak já řešil stejnej problém.Já to vyřešil tak že jsem vyměnil čepy i stabil.tyčky a bylo po problému.Co ti můžu doporučit je že zkusíš ty kola hodit na jiné auto (kamarád či známej).Jestli bude klid tak víš že kolama to nebude.Hodně štěstí:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne to robi tiez teraz po prezuti, su sice dost zjazdene tie gumy, ale min. rok to nerobilo, to mam zato asi ze lezem do takych servisov.. :bacha:bacha a vypytali viac ako v znackovom :blicismajlik podla mna to bude treba dat znovu vyvazit

[upravil dne 18.4.2009 padro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, podobny problem jsem mel taky pred par lety na Renaultu. Jednou jsem v nouzi prudce brzdil ze vysoke rychlosti (zabranil jsem pred retezovou havarii na dalnici), byly velky dym u vsech koly a pak od ty doby volant chvely a auto pravidelne poskakovalo. Zajel jsem do pneu a zjistili, ze jsem \"ubrousil pneu\" - tedy pneu uz pak nebyly kulate. To uz mel velky vliv na volant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůle ve středové díře není, kupoval jsem to přesně na to auto, takže kroužky nebyly třeba. Ještě jedna zajímavost je ta, že když jedu třeba 110km/hod, tak když přidám plyn, tak se volant třese méně, než když ho pak prudce uvolním. Začínám se bát, že to nebude koly. Uvidíme, zítra bych to ml jít převážit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky isty problem som mal pri prehodeni letnych pneu....

Letne pneu najazdene cca. 10tis km, ALU disky cca. 5000km.

Dal som ich prevazit nahodil na auto a pri 90km/h pohoda a

od 110 vyssie chvenie volantom, pri 130km/h sa s tym nedalo ist....siel som do ineho pneuservisu a tam zistili 15g

rozdiel na kazde koleso.... Teraz az pri 150ke a vyssie citim

jemne chvenie..ale to uz je ina kapitola....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, nedivte se. Mému příbuznému, který má C5 a kola bez středových děr, tvrdili ve značkovém servisu Barum, že není nové a nově nazuté letní gumy vyvažovat. Vedlo je k tomu jediné - koupil si u nich sadu gum, nechal nazout a oni neměli vyvažovačku na kola bez díry, tak mu řekli, ať si pro ně přijede za dva dny, že to do té doby vyřeší. Vykašlali se na to a když jim řek, že si asi dělaj srandu, ať si gumy vzujou a on si kopí jiné někde jinde, řekli mu tuhle blbost. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no uz ma to zacina srat :bacha:bacha pobehal som dnes par servisov, a taki ***ti co tam vsade robia, a ako chcu cloveka slusne povedane oklamat to som nevidel este :blicismajlik banda debilov uplne vsade... cely problem je podla mna v tych vyvazovackach na tie nase kolesa, nikde sa im to nechce poriadne urobit :bacha:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som dnes konecne nasiel ten spravny servis, musim povedat ze max. spokojnost od spravania sa k zakaznikovi az po odvedenu pracu, a cena tiez vyborna.... len :o co mi to dorobili v tom predchadzajucom servise :blicismajlik ... chyba bola vo vyvazeni... ti by si zasluzili :bacha

[upravil dne 22.4.2009 padro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...