Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Obnovení liťáků, barva


Kelfik

Recommended Posts

Zdravím, jelikož už mám litáky na autě zašlý, poškrábaný a na některých místech lehká koroze hliníku. Chci jim vrátit jejich původní lesk. Co doporučujete??

Obrousit šmirglem a pak nastříkat stříbrnou barvou na kola??

Jsou to originální Peugeot 14´kola, takže nic převratného, ale i tak můžou aspoň trochu vypadat ;) .

post-0-14109605941384_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BoneDaddy: Tys na to kápnul, nechci do toho vrazit tisíce, jsou to jen starší kola. Spíš jsem uvažoval, že to ručně přebrousím ty škaredá místa a koupím sprej stříbrný na kola a stříknu si to doma normálně. Ty spreje na kola jensou špatné, na plecháči mi to drží dobře a už docela dlouho, ale nevím jak to je na liťácích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P607Olda: U nás v okolí nění žádný pískování s komaxitem, všude mají jen ocel. broky, pač jsou levnější na provoz, ale na liťáky mi říkali, že to nedělají, protože, to udělá důlky do těch kol a komax tam pak udělá bublinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď budeš muset zajet někam dál a nebo to vyřešit trochu jinak, např. použít \"barvožrouta\", hluboký škrábance vytmelit a přebrousit, pak použít světlej plnič a nastříkat. Ke tvojí barvě auta stříbrná sedí akorát, ostatní barvy by byly docela diskutabilní (i když:myslim bílá by taky nemusela bejt špatná:myslim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dundee: No určitě to bude stříbrná barva, jiný se mi na autech celkově ani moc nelíbí, krom kombinací černé a leštěného kovu. Spíš to budu muset vyřešit samo-domo, pač by mi tak těžko ty kola sundali z pneu nastříkali a já si je zase odvezl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, kdysi jsem nechal kolečka otryskat a pak komaxit, cenově chtěli 200za kolo otrysk, dal jsem jim 500 za 4, a pak komaxit tojsem dal 500 za 4, tKŽE 1000celkem, vypadá to dobře a ai dost vydrží.

tryskali to brkokama nějak na míň nevim jak.. důlky tam byly ale po komaxitu celkem v poho, jinak už bych to na běžné ježdění nedělal, je to dosti lítání a vedlejších nákladů, benzin, nové ventilky 100kč kus

zlatě troch doma zabrousit a láknout, z dálky to nikdo nevidí a z blízka k tomu nikdo neleze:) krom Tebe:)

muj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučil bych chemické čištění to vychází 200 kč 1 kus.. Výhoda chemického čištění je ta,že nechá rovňoučký povrch,kdežto broky z pískování dělaj malý dolíčky... A pak si je můžeš třeba nechat stříknout perletí nebo metlou a nebo sprejem..

(zadej do google.cz chemiské čištění a najde Ti to x firem.)

Co se týče komaxitu tak se loupat nebude.. Každá vypalovací barva na tom drží krásně..Foto zde:

Pokud se pustíš do varianty,že si to šmirgneš doma a stříkneš sprejem tak počítej s dorasovanýma prstama asi 4 hodiny práce na bobík a z blízka to bude vidět a výsledek můžeš vidět zde na spodní fotce:

Takže bych se přikláněl k variantě chemicky to očistit a vzít to sprejem a seš někde na 1000 kč..

Já bral sprejem jen předek,zadek a vnitřek normálním býlím základem a není to vidět a nalepovací olůvka na tom držíjou krásně..

Kdyby tě ještě neco zajímalo klidně se zeptej...:super

[upravil dne 14/4/09 KoudaK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli do toho nechceš moc vrazit, tak se na to radši vyprdni a nech je tak jak jsou.

1) Jsou ty disky rovný? Nehážou? Jestli jo, srovnat, oražený místa zavařit.

2) Pískování není nejlepší, fakt bych to nechal chemicky odmočit.

3) Pak nanést barvu, nejlépe to pak nějakým způsobem vypálit.

Jen v těchto bodech se skrývá dost peněz.

[upravil dne 14/4/2009 Marcel505]

post-0-14109605956742_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...