Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

repro vzadu


MichalKozel

Recommended Posts

Zdravím,

při výměně autorádia jsem s radostí zjistil, že od konektoru k rádiu vedou do útrob palubky kabely i k zadním reproduktorům.

Když jsem je tedy chtěl dát do zadních dveří (nejsou tam), tak jsem zjistil, že kabely dozadu do dveří už nedorazily :nevim Jsou tam jen 4 kabely k centrálu.

Nevíte někdo, kde je jich konec a odkud je mohu dozadu natáhnout? :myslim

Díky moc

[upravil dne 12.4.2009 MichalKozel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ti můžu dobře poradit, tak bych se na tvém místě vykašlal na repro v zadních dveřích, protože tam jdou dát za prvé jen malé koaxiály a za druhé hrajou maximálně do nohou cestujících na zadních sedadlech. Díky umístění a velikosti není šance z toho získat kvalitní reprodukci. Mnohem lepší (a není to ani o tolik pracnější) je rozebrat střed palubky a tunýlek (ta palubka je v pohodě, jen ten tunýlek dokáže potrápit, pokud to děláš poprvý :D) a natáhnout tudy dva reprokabely do zavazadlového prostoru a následně na zadní plato, které osadíš dvěma ovály 6x9\". Nejsou zase o tolik dražší, než kvalitní koaxiály a jejich umístění už nemůže být lepší - vysoké frekvence se ti lámou o zadní okno směrem k tobě a ty nízké zvýrazní velký objem kufru coby ozvučnice. Já mám v předních dveřích komponenty Hertz, v zadním platě ovály téže značky a hraje to za ty prachy (2200 za přední a cca 2600 za zadní) úžasně. Původní repráčky v zadních dveřích letěly po balistické křivce do popelnice. Rádio mám originál RD3, které je sice kvality průměrné (potřeboval bych podrobnější ekvalizér, než jen basy-výšky, ideálně separátní nastavení pro jednotlivé kanály), nicméně nejsem ochoten se vzdát ovládacího pádla pod volantem a výstupu na systémový displej v kapličce, kde jsou údaje pohodlně čitelné i za jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem 3 pásmové 15x23cm repro od JVC. Jsou zapojené přímo na rádio, také značky JVC. A hrajou parááádně. Zesik na ně není potřeba. Do budoucna bych chtěl ještě nějaký woofer a zesik k tomu, také od JVC. Oválné díry šly do plata vyřezat parádně, bez problémů a celkem rychle s předem připravenou šablonou repra. Jen jsem tedy uvažoval více nad taháním kabelů od rádia k repru, jelikož tam žádné kabely nebyly. Tahal jsem je podel prahů.

[upravil dne 20/4/09 folvarsky.jiri]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
Původně zaslal: MichalKozel

Zdravím,

při výměně autorádia jsem s radostí zjistil, že od konektoru k rádiu vedou do útrob palubky kabely i k zadním reproduktorům.

Když jsem je tedy chtěl dát do zadních dveří (nejsou tam), tak jsem zjistil, že kabely dozadu do dveří už nedorazily :nevim Jsou tam jen 4 kabely k centrálu.

Nevíte někdo, kde je jich konec a odkud je mohu dozadu natáhnout? :myslim

Díky moc

[upravil dne 12.4.2009 MichalKozel]

Oni tam kabely jsou a končí v bajonetovém konektoru ve sloupku a do dveří mě z neznámého důvodu nedorazily. Takže se musí koupit piny do protikusu bajonetového konektoru ve dveřích a dodělat kabílky ke dveřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...