Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pravidelne vymeny pre Peugeot 405


jogi15

Recommended Posts

dobri chcem menit olej v prevodovke mam 5rychlosnu manualnu prevodovku ... 1.- aky tam ide olej?

2.- kade sa nalieva?

3.- kolko ho tam ide?

4.- vyplach existuje/robi sa to?

5.- tekuta GO sa kedy nalieva?

ide oto ze mam 360 000km nabehane a vyzera ze od kedy mame 405tku nebol v revodovke meneni olej ani nic robene prosim pomozte mi poradte respektyve fotodokumentacia ako na to by dost pomohla....DAKUJEM!!!:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jogi15

dobri chcem menit olej v prevodovke mam 5rychlosnu manualnu prevodovku ... 1.- aky tam ide olej?

2.- kade sa nalieva?

3.- kolko ho tam ide?

4.- vyplach existuje/robi sa to?

5.- tekuta GO sa kedy nalieva?

ide oto ze mam 360 000km nabehane a vyzera ze od kedy mame 405tku nebol v revodovke meneni olej ani nic robene prosim pomozte mi poradte respektyve fotodokumentacia ako na to by dost pomohla....DAKUJEM!!!:super

1 - 75W-80 Total Transmission BV (pro vozy PSA)

2 - Nalevaci otvor je u leveho kola z boku primo na prevodovce.

3 - Jsou to necele 2L - optimalni mnozstvi poznas tak ze pri nalevani ti zacne olej vytekat z tohoto otvoru

4 - Pokud vim tak jsem vyplach nevidel a pokud mas najeto tolik nikdy bych to nedelal.

5 - Jestli prevodovka radi jak ma tak tam nic nedavej. Pokud je problem pripravky ti prevodovku neopravi a nebo efekt techto pripravku je velmi minimalni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1- aky je vlasne rozdiel medzi total... a esso , co znamena psa?

2,3- chapem

4- diky za radu...

5- kamarad daval tekutu geo prevodovky a ze vraj mu to pomohlo... a olej ten stary ako vypustim???

inak velmi ti dakujem si mi docela dost pomohol...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jogi15

1- aky je vlasne rozdiel medzi total... a esso , co znamena psa?

2,3- chapem

4- diky za radu...

5- kamarad daval tekutu geo prevodovky a ze vraj mu to pomohlo... a olej ten stary ako vypustim???

inak velmi ti dakujem si mi docela dost pomohol...

1 - žiadny. PSA je skratka výrobcu Peugeot - Citroen

5 - Môže zlepšiť radenie, znížiť hlučnosť a pod. Nečakaj od toho zázraky. Informácie \"kamošovi to pomohlo\" sú veľmi relatívne.

Olej sa vypúšťa na kryte diferenciálu. Je to najnižšie umiestnený otvor. Z bočnej strany od kolesa je kontrolný a nalievací. Pri prevodovke s poistkou spiatočky je oveľa pohodlnejšie nalievať olej zhora cez dieru po demontáži zaisťovacieho kolíka. Objem náplne je 1,85 l a má tam ísť 75-80W.

[upravil dne 11/4/09 pastorek]

post-0-14109605868276_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foto nie, iba obrázok. \"Tekutá GO\" a podobné prípravky v prevodovke majú význam no záleží na tom v akom je stave. Väčšinou tie prípravky zlepšujú klzné vlastnosti a niektoré trochu vymedzia vole. Pri 360 000 km už jej asi veľmi nepomôžeš ale nič tým nepokazíš. Za pokus to stojí. Ja som to kedysi použil a trochu to bolo poznať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked vam poviem ze po odmontovani bubna ma cakalo riadne prekvapenie ta tycka ktora steluje rostiahnutie pakni bola vipadnuta zamontoval som ju nasteloval na 227mm priemer zalozil a us nestrka a auto brzdi hned na dotik pedalu ako nove a pakne boli mnenene pred dvoma rokmi a rok auto stalo cize si ako keby mali len 300km za sebov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta spojka-skus sa pohnut na dvojke.az sa pohnes tak spojka ma cas.ibaze by to bolo spojkove lozisko a to treba vymenit.az sa to bude menit tak komplet------lamela-pritlacny tanier- lozisko-a nezabudnut gufero klukoveho hriadela a ja by som aj lanko vymenil.a mas na 200 000km pokoj. mal by si sa vmestit do 330euro az si trufas sam tak to bude asi o 30 percent lacnejsie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslel som na motore ale nespravis zle ked aj na prevodovke ked je to uz rozobrate.az ti spojka nepresmykuje toje ak sa pohnes na dvojke s plynom tak este nieco vydrzi az mas spojkove lanko ktore sa da rucne nastavit tak si to mozes este aj nastavit.az sa spojka bude blizit k svojmu koncu tak sa to prejavy tak ze ti to az bude vadit a vymenis ju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...