Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ako na to: Zapis alternativnych kolies do TP


Accounter

Recommended Posts

Ahojte,

takze dnes som sa rozhodol, ze idem skusit vybavit zapis

alternativnych rozmerov pneumatik pre mojho P206. Budem Vam pisat kroky, ktore som musel absolvovat, aby som sa k comusi dostal (tie zbytocne preskocim):

1. Kontaktaktoval som Importera Peugeot Slovakia na tel c. +421 (0) 2 534 8 2223 (Pripadne recepcnu na 02/534 8 3221).

2. Dozvedel som sa, ze je potrebne napisat Ziadosť o vydanie potvrdenia o alternatívnych rozmeroch kolies, ktore su na vase auto schvalene. Ziadost je potrebne poslat faxom, postou alebo emailom. Pricom treba uviest VIN automobilu a kontakt (postovy), na ktory Vam mozu poslat odpoved. Za potvrdenie sa na rozdiel u inych importerov neplati ziaden poplatok.

Zvolil som emailovu formu podania ziadosti:

Kontakt: contactpsk@peugeot.com

Adresa importera:

PEUGEOT SLOVAKIA s.r.o.

Brnianska 31

811 04 Bratislava

3. A poslal som im vyplnenu ziadost:

http://www.yousendit.com/download/UmNMZXR3UzhvQnV4dnc9PQ

4. Ozvala sa mi pani z Peugeot Slovakia s tym, ze na moje VIN je iba jeden schvaleny rozmer, a to ten, ktory mam v TP.

5. Chystam sa kontaktovat dopravny inspektorat.

Drzte palce, aj ked to ruzovo nevidim.

A.

[upravil dne 17/3/09 Accounter]

[upravil dne 17/3/09 Accounter]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, ja som kupil disky dezent V 6.5 R 15, ktore maju nemecky certifikat, a teraz sa snazim ich zapisat na svoju 206 1.9 D. Musel som si ale vybavit este papier od Etopu a potom s tym uz nema byt problem. Uvidim, teraz to akurat riesim.

Skuste pozriet http://forum.autobazar.eu/ako-postupovat-pri-zapisani-doma-vyrobeneho-naraznika-do-tp-t5177.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Na VInu najdou jenom rozměr, který tam dali při výrobě a ten je samozřejmě v TP. Použijte hledání, je tu jedno rozsáhlé vlákno o zápisu, na jeho posledních stránkách je i řešení - já mám v TP třeba 16\" u 306ky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jediná cesta na Sk je cez etom alebo pneubox...

Ja osobne mam dopísané disky 15 v tp a išli by aj 16 a max 17

a žiadna čiernota vše legál...

bol som v zvolenskom pneuboxe co je pri výjazde na Krupinu.

Prišiel som tam že mam kúpené disky dezent a že by som potreboval zapísať do TP za po 3 hodkách som išiel po papiere ktoré obsahovali cetrifikát diskov pre konkrétne môj typ auta, papier že mi ich montovali a že vyhovujú. potom som s tím zbehol na obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie a tam vyplnil žiadosť a ešte ten deň mi to zapísali do tp. náklady na zapísanie cca 50€. sa mi zdá že 37 bral v tedy servis a zbytok boli kolky. :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Neviete niekto ako to je teraz, ja mam na 206cc zapisane do tp najvacssie 205/45 R16 . Len som neodolal a kupil som 205/40 R17 Peugeot Challenger 2 viem ze ten rozmer ide zapisat, len ako sa domahat o ten typovy list :/ diky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oficiálně ti nikdo z peugeotu ten typový list nedá. Vyzkoušeno. ;)

Pokud chceš na peugeot zapsat něco, co nemáš v TP a není to pro tvé auto určeno jedině nějákou šmelinou. :) Lze to, s trouchou kreativity. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

su servisy ktore maju moznost predavat od schvalenych vyrobcov alternativne kolesa. tak som to robil oficialne ja. nemusis si unho kolesa kupovat, povedia ti konkretne pre tvoje auto aky max rozmer ti mozu napisat a na ten ti vydaju papier za nejaky poplatok a s tym pojdes na urad dopravy a dopisu kolesa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len problem je ze Peugeot Challenger 2 nezozeniem v ziadnom obchode :/ lebo to boli original s 307 cc.. len zistit vyrobcu elektronov a poziadat ich. Ci je to jedno s akeho elektronu bude ten certifikat ak rozmer bude zhodny ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouzil som formular na http://www.peugeot.sk/informacie/ a do tyzdna som mal doma list so vsetkymi schvalenymi rozmermi kolies.

jednalo sa o p307.

oficialne by urad dopravy bez potvrdenia importera zapisat alternativne kola nemal. tak je to v zakone, ze to tak spravili je mimo ofiko postupu, alebo neznalost uradnika.

[upravil dne 8/8/13 22:19 od Marcel00]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...