Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problem s centralom


PatoRS

Recommended Posts

Ahojte mam taky problem prestal mi fungovat central. Prestalo to vtedy ked som vbehol autom do zatopeneho podjazdu a ostal tam stat. Na podlahe som mal asi 2cm vody vo vnutri . Vypalilo mi poistku c14 myslim ze 20A . Ked som chcel vymenit poistku tak ked som zasunul novu tak v lavych zadnych dverach mi zacalo bzucat ako keby pretacal motorcek. Hladal som riadiacu jednotku centralu ale neviem ju nikde najst podla knihy Jak nato ma byt za sedadlom vodica na podlahe pri stredovom stlpiku....dneska som rozmontoval a houby nic....

Poradte kde by som to vedel najst je to 306 1,9D rocnik 6/98 a central je este na IR kluc. Surne prosim poradte kde to hladat.

a este jedna otazka ked by som nasiel tu jednotku a bola by poskodena shorena alebo co javiem. mozem ju vymenit za nejaku inu z ineho auta samozrejme 306 alebo potrebujem ju nejak preprogramovat ?

Diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PatoRS

este niekto nejake postrehy?

a ako to je s tou vymenou? ked by som tam dal inu riadiacu treba ju nejak preprogramovat ? alebo je ten kod kluca niekde inde zapisany?....

Mám za to, že se to musí přeprogramovat na řídící. Brácha jednou měnil baterku v klíči a u Focuse(nevím jestli aj u peugeota) ju musíš dát do dvaceti vteřin zpět... No on ju měl venku asi minutu a nějak mu to přestalo fungovat-prý že jak ten klíček má nějakou pojistku tak se to blokne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dneska som nasiel pod sedadlom spolujazdca taku sivu plastovu krabicku s konektorom 9 pinovym. ked som to vybral a vysusul tak som vedel cez DO zamykat aspon zadne dvere. ale predne nejdu . Potom som to trosku preskrabal kontakty a nejde uz zamykanie cez DO vobec. ale teraz som to trosku precinoval tak uvidim zajtra ze co to bude robit. Inac bol som aj na vrakaci a hladal som nejake centrali z 306ky a nasiel som iba tu krabicku co je uvedena aj v knizke jak nato taka s dvoma konektormi...:nevim ....ked by ste niekto mali napredaj nejake veci ktomuto tak ponuknite....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lacnejsia varianta bude asi kupit origo central nekde jinde novy, ne origo.

Koupis je od 1000 Sk, s alarmem i za 2 litre. Jako alarm nic moc, ale lepsi nez samotnej cetral... A dostanes komplet 4x novy motorek, s novou riadiacou jednotkou. Popripade aj vystrelovaci kluc, vsetko sa da...

Ta jednotka myslim stoji pekne prachy, a ktovie v akom stave ju zozenes. Popripade tuto istu, daj nejakemu dobremu elektrikarovi na preskusanie, nech to pomera... Mozno bude len nejaka volovina v keli :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PatoRS

este niekto nejake postrehy?

a ako to je s tou vymenou? ked by som tam dal inu riadiacu treba ju nejak preprogramovat ? alebo je ten kod kluca niekde inde zapisany?....

Nemusi sa programovat nic kod kluca je nakonfigurovany v primaci. a ten je v podhlade pri stropnom svetle. Podla toho som si vyrabal vlastné DO bo som nemal origo kluc. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem ci pomozem, ja som mal problem tak isto z centralom. Musel som menit cely zamok na spolujaz.dverach. Atu riadiacu jednotku som nasiel pod spinacom vystraz. smeroviek a zapalovac tam je. Ale nedostanes sa tam cez to musis dat dolu cely stredovy panel a vytiahnut to zo spoda. Tam je taka cierna skrinka asi 10x10 prichytena skrutkami z dola tie vysr. a vyberies ju von. Ja som ju musel celu odpojit lebo som nemohol zatvorit auto. Mozno mas aj tam nieco vypalene. ale u teba to tka nemusi bit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za cca 900 CZK sa dá kúpiť univerzálny centrál a jednotkou z neho nahradiť túto pokazenú. V autodieloch možno dostaneš kúpiť samotnú centrálnu jednotku. Mňa naposledy stála 500 Sk a dával som ju do P309. Princíp činnosti je rovnaký, iba by som preveril aký signál dáva príjmač diaľkového. Mal by to byť mínusový impulz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...