Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 - vyhřívání sedadel, dodělání a postup


Georginho_cz406

Recommended Posts

ano mam stejnou otazku, potom mam sice uz orig na cupe vyhrivani.. ale jedna vec mi vadi.. vyhrivani super, ale hreje to na muj vkus moc... potom vypnu a ta ktrochu to zchaldne takovy divny.. slo by to regulovat, respektive nechci tam davat odpor na trvalou regulaci.. ale nekam hodit potenciometr nebo neco podobneho... prikladne jak to maji s octavia... to se mi moc liby.. teda hnusny ze to je v panelu ale regulace ma u mne +1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahoj, co sa tyka predpripravy, ktoru si tam mal v stredovej konzole, coho sa vlastne tykala?

Mam uz vyhrievane sedacky zohnane (diky BoneDaddy :)), mam aj origo tlacidla, takze by som len potreboval vediet, co treba dorobit (okrem zasunutia poistky na miesto) a ktory konektor na sedacke, ak niekto vie je pre vyhrievanie :) ... (modry, hnedy a cerveny mam teraz zapojeny :)) ...

...diky moc:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konektor - to si jednoduše proměříš po zapojení spínačů - je to s tlustými vodiči a barvičku nevím :-(

Jediné co jsem neměl připravené byl vodič z velké pojistky v motorovém prostoru do oblasti konektoru pod středovou konzolí. Ten vodič z motorové skřínky končil v konektoru pod levou nohou řidiče. Jen jsem dodělal pin do konektoru a natáhl pod konzoly. Šlo to pěkně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze niekde v pristore poistiek najdem nezapojeny konektor v ktorom nameriam 12V ked tam dam poistku, hej?

Skusim sa s tym pohrat, len neviem ako to cele pripojim v tym origo tlacitkam, maju 5 pinov, hmm, musim zohnat schemu tlacitka, ak je to pozicia 8300 na obrazku co je hore, tak na pin1 mam napojit oranzovy vodic(asi privod), na pin2 šedý, na pin 4 oranzovy a 5 nejaky \"JV\" 2x, neviem co to je za farbu :D ... a potom tie z pinu 5 privediem spolu so zelenym pod sedacku a pripojim na vyhrievanie ... ak som to dobre pochopil, hmm :aut

Problem je len v tom, ze neviem co znamenaju vsetky vodice, asi idem pohladat komplet schemu s popisom :nevim

EDIT: presiel som cele jak na to, tak schema nie je, aj ked us tam paradne schemy s trasami vodicov, taka by sa mo hodila, hmm :(

Nema ich niekto:aut

[upravil dne 12/4/10 Qcko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...
  • O 4 roky později...

Nechci zakládat nové téma, tak toto téma oživím. Jelikož mám ve své 406 originál vyhřívání předních sedadel, které je delší nefunkční a to díky ,,běžné" závadě a to přerušení topného drátku. Na sedadlo jsem klekl při čištění a závada byla na světě. Proto se chci prosím zeptat, zdali by stačila ,,pouhá" výměna původných vyhřávaných deček za karbonová. Přesněji za karbonové vyhřívaní sedadel Toray TorI-1. nebo topná karbonová dečka pro vyhřívání sedaček. Pokud ano, stačila by ,,pouhá" výměna deček, nebo by se muselo něco ,,přidělat"?

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Takto, u 307 mám dečky taky kaput, bohužel to nelze vyměnit jako třeba u 406, ale zkoušel jsem namísto původních napojit také karbon (měl jsem v plánu mad potahy a pod to to zabudovat-sešlo z toho) a dečky topily :) Jako ony jsou defacto stejný. Takže proběhne jen výměna kus za kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřešil, 307 nemá regulaci kolečkem ale termostatem v sedačce (vypne při 37 stupních). Je to tam zapojené přes časové relé. Stále však sháním modré sedačky s výhřevem (už se pomalu vzdávám a buď ohřev oželím, nebo seženu všech 7 sedaček černých), protože když už se najdou modrý, tak bez výhřevu nebo v dezolátním stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem nevěděl. A co sedačky z anglické verze 307? Já mám sedačku z anglické verze od řidiče na místě spolujezdce, z důvodu, že je výškově stavitelná.
U 406 se ohřev zapíná tlačítkem na středovém panelu. O časovém relé nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je problém sám o sobě modrá + výhřev aby vůbec byly OK (upřímně, modré sedačky s výhřevem jsem ještě  nikde na prodej nenašel, jen bez) :)  U 307 je to právě přes to relé.  Na sedačce je tlačítko, po zmáčknutí se rožne a sepne se relé, které potom už řídí ten termostat (on to není tak úplně termostat, ale funkci plní stejnou). Zjednodušeně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Topné karbonové dečky jsem vyměnil za poškozené originální. Vše se řádné proměřilo a propípalo. Po nastartování motoru se zapnulo vyhřívání motoru, ale žádné teplo nebylo znát ani v sedáku a ani v opěradle. Nikde (manuál, Jak na toi 406) jsem nenašel popis, jak vyhřívání u 406 funguje.

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...