Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vykuchání FAPu


camrda22

Recommended Posts

Zdravím.

Zrovna minulý víkend jsem si ze své 406 2,2hdi odstranil FAP i s katalizatorem. Vyrobil jsem si nově část výfuku od výstupu z turba až po spojku za FAPem. Takže FAP mám pro jistotu zachovaný, i když ve sklepě... :-)

Zatím mám najeto 800km od vyndání a auto žádnou chybu nehlásí. Na emise půjdu na podzim, takže to zkusím bez FAPu a když neprojdu, tak ho tam na chvíli dám. Jinač chování auta se znatelně zlepšilo. Spotřeba mi přijde o něco nižší, ale na to je ještě brzo. Motor jde lépe do otáček a zrychlila se reakce na přidání plynu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trošku mi uniká smysl tohoto zákroku, většina lidí dává FAP pryč když ten systém blbne (jako třeba mě, nejde se spojit s ŘJ FAPu a nejde nastavit hladina) a nejjednodušší řešení je FAP vyndat.

Když systém FAPu funguje, tak nevidim důvod ho dávat pryč, nic to nepřinese ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám načipovaný a bez FAPu i katalizátoru taky žádnej kouř nevidím...

Podle mě je to takhle ideální. Nádržku na aditiva naplním aditevem od VIFu, které stejně používám a alespoň se tam bude přidávat samo. A třeba ho tam budu chtít někdy z nějakého důvodu vrátit a to není problém. A důvod pro demontáž je. Nižší spotřeba paliva, kapičku výkon a auto je živější. Spíš nevidím důvod ho tam mít... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tym dymom to nebude az taky problem. 406 bez FAPu tiez nedymia. Ja mam FAP a tiez rozmyslam nad jeho odstranenim. Tiez moc nechapem jeho vyznam, nakolko mam skoro o liter vacsiu spotrebu nafty voci kamaratom, co FAP nemaju s tou istou motorizaciou.

Co potom viac skodi zivotnemu prostrediu? Myslim, ze ten clanok od \"Lukashanak\" ma nieco pravdy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z fappem , nebo bez něho to nekouří , pokud je to jinak v pořádku , kdyby ti odešla hadice od turba nebo odešlo samo turbo tak to i stím fappem začne kouřit , že za tím není vidět a pak se ti ještě sazemi zacpe . je tam fakt k ničemu , s těma emisema to není tak vymalovany , jak se v manuálu píše , ty emise neklesnou- jen zanedbatelně , hdi pokud vím i bez fappu plní euro 3 , to čekáte , že když ho odstraníte , tak to začne hulit jak načipovanej passat ? to ani omylem , právě naopak se mi zdá , že jak to turbo bez fappu nabírá rychleji otáčky , tak o to mín zakouří při přidání z nižších otáček. u mého auta na emisích to nebylo poznat , když už jsem kluky na emisích donutil , at to na zkoušku fakt zkusí změřit( klepali si na čelo , s čím to otravuji) - proto mě udivují ty otázky - že to neprojde emisemi - u nás bych musel hledat servis , kde to fakt měří a prožívají .

takže bez fappu je po všech stránkách lepší a na otázku - proč ho tam tedy dávají odpovídám - ekoterorismus - alibismus - konstruktéra by to určitě nenapalo , ale je tlačen obrázkem značky - jsme ekologičtí ... je to blbost , ale na lidi to funguje a věří všemu , co jim kdo nakecá , protože tomu rozumí jak houser hvězdám. já když si koupím počítač , tak je to taky předraženej zmetek a co mi v obchodě nakecají , tak pokud na to po cestě domů nezapomenu , tak tomu věřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lukashanak

Já to mám načipovaný a bez FAPu i katalizátoru taky žádnej kouř nevidím...

Podle mě je to takhle ideální. Nádržku na aditiva naplním aditevem od VIFu, které stejně používám a alespoň se tam bude přidávat samo. A třeba ho tam budu chtít někdy z nějakého důvodu vrátit a to není problém. A důvod pro demontáž je. Nižší spotřeba paliva, kapičku výkon a auto je živější. Spíš nevidím důvod ho tam mít... :)

Už máš vyzkoušeno o kolik se snížila spotřeba paliva? Nad vyndáním tý blbosti víc než silně uvažuju..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...