Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

depollution faulty


ibalu

Recommended Posts

P 407 SW 2.0 HDi, r.v. 2005, 112 000km

Při cestě na lyžovačku do Saalbachu se mi zobrazila hláška Depollution system faulty. Posleze se rozsvítilo oranžová kontrolka čerpadla. Při 5 rychlostním stupni a přidáním plynu se začalo trošku dýmit z výfuku - viděno ve zpětném zrcátku. Po 10km vše zmizelo. Při zpáteční cetě tento porblém nastal opět. Ve větší míře. Byl doprovázen ztrátou výkonu. Otáčky šly max 2500 při zařazeném rychlostním stupní. Kopce auto odmítalo vyjet - max 45km/h. Doporvázelo občasné blikání asi ucpaného FAP filtru. Už se podobná věc řešila.

Ptám se:

1. vyměnit FAP filtr - lze jej vyčistit doma? Jaký postup? (Známý pracuje s tox.odpady, oleji a pod. Filtr bych čistil v prázdném barelu od oleje, který by mi pak ekologicky zlikvidoval.

2. Proč svíti i kontrolka čerpadla?

3. Mohou být další příčiny této poruchy (olej při spalování, špatné čerpadlo...)?

Do servisu na DIA se tento týden nedostanu. Auto stojí v garáži. Já jsem na služebce a manželka do auta odmíta sednout po tom co viděla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...