Jump to content
Sign in to follow this  
tomyka

rozvodovy remen

Recommended Posts

Zalezi v jakych otackach byl motor pri roztrzeni remenu a jak moc se ti to potkalo a hlavne, kdo ti to bude opravovat. Cena se da spatne odhadnout,ale videl bych to v rozmezi 15 000-40 000 kacek. Zavady: zkroucena hlava, ohnute ventily, prorazene pisty, ohnute ojnice, hnuta klikovka. Kdyz se k tomu pricte prace a jeste ruzna tesneni, tak se modli, aby tech zavad v motoru bylo co nejmene. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neopravuj to. Kup si raději jinej motor, vyjde to levněji. Novější typ 1,9D (s vývěvou na vačce) koupíš v pohodě za 10-15tis Kč, starší typ (vývěva na řemenu) ještě levněji. A ze starého motoru můžeš rozprodat, co přežilo, nebo si to schovat (čerpadlo, vodní pumpa, vstřiky atd).

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolegovi pustil ventil, to maš to iste ako remeň, musel da? vyvari? hlavu nove piesty, tesnenia atď, hlavu dal robi? do maďarska, ostatok tu, polovicu vecí si robil sám rozborka, zborka a tak, vyšlo ho to 30 000,- Sk, takže asi ten druhy motor ak ho zoženieš «a vyjde lacnejšie, len aký bude to nikdy nevieš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Řada lidí, co to prodávaj, ti ten motor předvede v chodu. Jinak ten diesel jde v pohodě nastartovat a vyzkoušet, i když je vyndanej z auta a leží na zemi - viděl jsem na vlastní oči. Stejně tak se daj změřit tlaky, to doporučuju, pokud je možnost si někde půjčit měřák.

No, a než ten nový motor namontuješ místo toho starého, doporučuju dát novej rozvoďák (a příp. i kladky), aby ten motor záhy nedopadl stejně. A venku se to dělá líp než na autě...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×