Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

signalizace bezpečnostních pásů


Honza S

Recommended Posts

Bez kšandy jdeš přímo na pytel,když tě dobře trefí,tak ti zlomí vaz a už z toho auta nevylezeš.Musím říct,že se poutám i na krátké trasy a za to pípání jsem rád,že člověk nezapomene se připoutat.

... a především ještě hlavou vezmeš čelní sklo. Jestli si někdo myslí, že se udrží tak velký kulový ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau všichni,

nemáte někdo nějakou radu, jak obejít akustickou signalizaci, když nejsou zapnutý pásy? Myslím tím něco jinýho než protáhnout za sebou pás nebo od spolujezdce nebo zastrčit náhradní skobu.

Zdravim no pokud to ma aktivni AIRbag nevidim jediny duvod se nepasat.Sice by se mel odpalit az kolem 40km/h ale hodnoti se i jine veci a popravde i ve 20km se proti volantu 100% neudrzite!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle prostě nepochopím. Zapnutí a odepnutí pásu trvá maximálně 2 vteřiny. Jezdit kvůli vypnutí signalizace do servisu nebo se nedejbože hrabat v elektrice auta sám, pro to nemám slov.

P.S: Nejsem si úplně jistej, ale mám pocit, že akustická signalizace nezapnutých pásů se aktivuje až při překročení určité rychlosti (tuším, že je to 20km/h), což je na popojíždění po dvoře naprosto dostatečné ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žiju v domění, že pokud nejsem připoután, tak v případě nárazu nevystřelí airbag. Není tomu tak?

Neni bohuzel a airbag ma navrch,novejsi auta maji cidla na obsazenost tedy pokud neni spolujezdec mela by \"sekce\" spolujezdce zusta v klidu ale ne vsechna auta to maji.

A navic se vyhodnocuje dlouha rada faktoru kdy a jak moc se Airbag aktivuje neni to je naraz .....

Sam za sebe se doporucuji \"privazovat\" :cool:

Osobne jsem videl odpaleni Airbagu a asi bych to nechtel zazit na vlastni kuzi .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni bohuzel a airbag ma navrch,novejsi auta maji cidla na obsazenost tedy pokud neni spolujezdec mela by \"sekce\" spolujezdce zusta v klidu ale ne vsechna auta to maji.

A navic se vyhodnocuje dlouha rada faktoru kdy a jak moc se Airbag aktivuje neni to je naraz .....

Právě proto bych považoval radu

Já to pípání vyřešil odpojením kontrolního kabelu pod sedačkou. Práce na 2 minuty.

za extrémně nebezpečnou a pitomou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

To je sice super, ale já pásy normálně používám, takže potřebuji umlčet tu signalizaci na prvních 10 sekund po rozjezdu nebo když jedu někde pomalu a zastavuju každých 200m . . .

Nikdo to tu nedokáže vypnout? Jde to vůbec přes tu diagnostiku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ide to  vypnut ale iba cez Diagbox resp.PP2000.Ja mam svoju diag. a vypol som to hned ako som auto kupil. Na trasy do mesta cca9km sa samo viazem ja aj vsetci ostatny. No aby mi auto pindalo aj od bytu do dielne  (aj garaze) asi 300m tak to nie. Ked to clovek za den prejde 3-4krat tak to ide na nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Dnes se mi zbláznila ta detekce pásů na zadním sedadle. Kontrolky hlásí že tam někdo sedí (je tam váha) a že není pripoutany. Alarm pípá, sem tam přestane, ale 80% cesty cca 300km pípal. Na sedačkách vzadu nikdo nesedí. Nepomůže ani zapnutí pásů. Nevíte někdo jak to vypnout /odpojit? Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau hele mě to dělalo u spolujezdce vepředu a biloto tím že v sedáku je zasunut nějaký plastový snímač s dráty který bil povytažen a hlasiloto že tam někdo sedí a přitom tam nikdo neseděl , a po opětovného zasunutí splátky zatím vše oka už to nesvítí a nepipa , možná je to v zadu podobné řešené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ano přesně tak. Odpojí se to a nikde se  nic nemusí nastavovat.

Kontrolky zadních pásů se rozsvítí po nastartování, pak zhasnou a je klid. Chovají se, jako když tam nikdo nesedí. 

Slíbil jsem, že nafotím jak se k liště leze a jak se odpojí, ale nějak jsem se k tomu za týden nedostal ... furt se vracím v noci 😞  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...