Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pry sem magor ?? aneb chlazeni PC


pp205

Recommended Posts

Vzpomel jsem si na invex :D

IMG_8468.jpg

Ale vybral bych si tam spis tohle :mrk

IMG_8461.jpg

Vodni chlazeni je podle me pro nadsence.. bohate mi staci vetsi mnozstvi ventilatoru ovsem SW regulovanych dle zateze.. tzn. kdyz delam beznou praci a nezatezuju CPU a GPU tak me ventilatory (vc. zdroje) skoro stoji a nedelaji hluk a pritom uchladi.. a kdyz je zatez tak vetsinou striham video nebo hraju a u toho mi hluk nevadi takze se zvysenim teplot se zvysi i otacky :)

Utroby meho PC :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, stavěl jsem něco podobnýho, jen byl chladič uvnitř počítače, takhle by jsi to mohl rovnou strčit do tekutýho dusíku:D. A těch 8 GB RAM a to že věříš že je nějaká verze XP upravená v NLite tak aby dokázal 32bit system využít více než 4GB Ram je hodně dobrej FÓR:D:D:D:D:D

XP 32 bit umí adresovat 4 GB paměti, v tom je ale započítána i grafická paměť, cache disků atd. Takže kolik ti zbyde RAM záleží na zbytku systému. A ve Windows XP 32 Bit může standardně každá aplikace maximálně použít 2GB paměti (to neznamená, že jedna nemůže použít první 2GB a druhá třeba dalších 1,5GB, ale víc tam nedostaneš. Existuje možnost jakéhosi hacknutí boot.ini, řeknu to hodně zjednodušeně: ten sice přidá naoko jakoby cca1GB RAM ale zase nemáš naadresovaný hardware počitače a dost se zpomalí systém, takže to ani nemá smysl. 8GB tam rozhodně nemáš, klidně 4GB prodej:D

[upravil dne 5/2/09 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že ChodeC přesně vystihl to, co jsem chtěl říct po přečtení článků a prohlédnutí obrázků. :) Vodník je sice hezký, ale precizně provedený hi-end PC to moc nepřipomíná.

1) nevhodná bedna

2) nevhodně navržené chlazení - ty zmiňované teploty se mi

taky nezdají, tohle musí jít bezpečně uchladit i vzduchem

3) zdroj Eurocase je velmi špatný vtip. Opravdu. Doporučuju vyměnit za kvalitní zdroj dřív, než chcípne a vezme s sebou půlku PC. Poddimenzované nekvalitní součástky, odfláknuté \"čínské\" zpracování. 350 W model je nutné chápat spíš jako 300 W, 500 W jako cca 400 W. Díky nedostatečné rezervě bývá často přetížen i hardwarem, který by měl \"papírově\" v pohodě utáhnout, přičemž ochrany na výstupu snad neobsahuje žádné. Je zběsilost ho využívat jako jediný odsávací větrák v PC, když má problém uchladit i sám sebe. Nehlučí, protože má buď pomaloběžný větrák, nebo uměle snížené otáčky, jinak by to lidi nekupovali. Výborné jsou zdroje Seasonic S12 druhé generace (značené jako S12-II), osobně mám tři 500 W a jeden 650 W. To je rozumný základ pro napájení výkonného PC.

4) Ta paměť. Ach jo. Můžeš mi přesně vysvětlit, jakým způsobem používáš 8 GB paměť na 32bitovém operačním systému? Znám berličku PAE (kterou bych rozhodně nikomu nedoporučil, nicméně někdy funguje), ale jak donutíš 32bitová XPčka, aby ti zpřístupnily víc jak 2 GB na proces? To si nějak neumím představit. Pokud nemáš nějaký velmi vážný důvod, proč tam nedat 64bitový OS, tak ho tam dej. 64bitová Vista už je naprosto bezproblémová.

5) ChodeC má pravdu, na video a zvuk je lepší čtyřjádro. Hodně se tu využívá parelelizace výpočtů a i níže taktované čtyřjádro bude v těchto aplikacích vždycky rychlejší, než výše taktované dvoujádro.

Víc mně zatím nenapadá.

Každopádně to jsou jen moje zkušenosti, získané cca desetiletou praxí v oblasti ladění hardwaru na hranice jeho možností a stavby top-end počítačů, tak ber mou kritiku jen jako tip k případnému zlepšení slabších míst. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Koukám, že ChodeC přesně vystihl to, co jsem chtěl říct po přečtení článků a prohlédnutí obrázků. :) Vodník je sice hezký, ale precizně provedený hi-end PC to moc nepřipomíná.

1) nevhodná bedna

2) nevhodně navržené chlazení - ty zmiňované teploty se mi

taky nezdají, tohle musí jít bezpečně uchladit i vzduchem

3) zdroj Eurocase je velmi špatný vtip. Opravdu. Doporučuju vyměnit za kvalitní zdroj dřív, než chcípne a vezme s sebou půlku PC. Poddimenzované nekvalitní součástky, odfláknuté \"čínské\" zpracování. 350 W model je nutné chápat spíš jako 300 W, 500 W jako cca 400 W. Díky nedostatečné rezervě bývá často přetížen i hardwarem, který by měl \"papírově\" v pohodě utáhnout, přičemž ochrany na výstupu snad neobsahuje žádné. Je zběsilost ho využívat jako jediný odsávací větrák v PC, když má problém uchladit i sám sebe. Nehlučí, protože má buď pomaloběžný větrák, nebo uměle snížené otáčky, jinak by to lidi nekupovali. Výborné jsou zdroje Seasonic S12 druhé generace (značené jako S12-II), osobně mám tři 500 W a jeden 650 W. To je rozumný základ pro napájení výkonného PC.

4) Ta paměť. Ach jo. Můžeš mi přesně vysvětlit, jakým způsobem používáš 8 GB paměť na 32bitovém operačním systému? Znám berličku PAE (kterou bych rozhodně nikomu nedoporučil, nicméně někdy funguje), ale jak donutíš 32bitová XPčka, aby ti zpřístupnily víc jak 2 GB na proces? To si nějak neumím představit. Pokud nemáš nějaký velmi vážný důvod, proč tam nedat 64bitový OS, tak ho tam dej. 64bitová Vista už je naprosto bezproblémová.

5) ChodeC má pravdu, na video a zvuk je lepší čtyřjádro. Hodně se tu využívá parelelizace výpočtů a i níže taktované čtyřjádro bude v těchto aplikacích vždycky rychlejší, než výše taktované dvoujádro.

Víc mně zatím nenapadá.

Každopádně to jsou jen moje zkušenosti, získané cca desetiletou praxí v oblasti ladění hardwaru na hranice jeho možností a stavby top-end počítačů, tak ber mou kritiku jen jako tip k případnému zlepšení slabších míst. :)

V kazdem pripade nemohu souhlasit ze ze zdroj EUROCASE je ****.

Prodal a servisoval sem stovky PC.

Eurocase hodnotim ako najlepsi zakladny zdroj. Pozor, neporovnavam ho s enermaxom, fortronom, thermaltakom a podobne...

Porovnavam ho v tej cenovej kategorii. V tej cenovej kategorii v akej sa predava Eurocase, nema konkurenciu. Obdobne zdroje od mercury, KME, colorsit a podobne kraviny maju ovela mensi zivotnost a stabilitu.

Staci si doma spravit zatezovi test. Vrelo odporucam. Napoj si zrdoj Eurocase a nejaky iny, ine znacky v rovnake cenove kategorii na osciloskop a zatez ho maximalnou zatezi.

Pak sleduj sinusovku.

Tento test sme delali, a EUROCASE tromfol i zdorje typu ASUS. V zatezi dosahoval rovnake vysledky ako spominany enermax, thermaltake a fortron... Nemal s nicim problem, i pri skoro plne zatezi bila sinusovka pravidelna, cos u druhych zdroju inych znacek zacinala byt skreslena.

Test sem nerobil ja, ale robil ho jeden kolega ve firme, nakolko ja doma osciloskop nemam ...

Eurocasi s 12 CM vym fanem o vykonu 350 a vic watu sme po tomto testu davali bezne do vsech zostav, a ziadny pocas zaruky neodisiel. Eurocase mam i doma.

Nehovorim, ze to je nejlepsi zdroj, ENERMAX a vyse menovane zdroje maju urcite lepsi kvality a vykony, jen chci povedat, ze asi jen tezko ty muze odjet eurocase a vzit sebou pul pocitace.

Pre bezne uzivatele ktery maji PC na pouzivani, ci hrani je eurocase spravna volba. Por PC tuningery a maniaki, co potrebuji taktovat a davat najsilnejsi komponenty, co zerou elektriku EUROCASE neodporucam, a siahol by som po silnejsom a drahsom zdroji ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubk0

Původně zaslal: Fakir

Koukám, že ChodeC přesně vystihl to, co jsem chtěl říct po přečtení článků a prohlédnutí obrázků. :) Vodník je sice hezký, ale precizně provedený hi-end PC to moc nepřipomíná.

1) nevhodná bedna

2) nevhodně navržené chlazení - ty zmiňované teploty se mi

taky nezdají, tohle musí jít bezpečně uchladit i vzduchem

3) zdroj Eurocase je velmi špatný vtip. Opravdu. Doporučuju vyměnit za kvalitní zdroj dřív, než chcípne a vezme s sebou půlku PC. Poddimenzované nekvalitní součástky, odfláknuté \"čínské\" zpracování. 350 W model je nutné chápat spíš jako 300 W, 500 W jako cca 400 W. Díky nedostatečné rezervě bývá často přetížen i hardwarem, který by měl \"papírově\" v pohodě utáhnout, přičemž ochrany na výstupu snad neobsahuje žádné. Je zběsilost ho využívat jako jediný odsávací větrák v PC, když má problém uchladit i sám sebe. Nehlučí, protože má buď pomaloběžný větrák, nebo uměle snížené otáčky, jinak by to lidi nekupovali. Výborné jsou zdroje Seasonic S12 druhé generace (značené jako S12-II), osobně mám tři 500 W a jeden 650 W. To je rozumný základ pro napájení výkonného PC.

4) Ta paměť. Ach jo. Můžeš mi přesně vysvětlit, jakým způsobem používáš 8 GB paměť na 32bitovém operačním systému? Znám berličku PAE (kterou bych rozhodně nikomu nedoporučil, nicméně někdy funguje), ale jak donutíš 32bitová XPčka, aby ti zpřístupnily víc jak 2 GB na proces? To si nějak neumím představit. Pokud nemáš nějaký velmi vážný důvod, proč tam nedat 64bitový OS, tak ho tam dej. 64bitová Vista už je naprosto bezproblémová.

5) ChodeC má pravdu, na video a zvuk je lepší čtyřjádro. Hodně se tu využívá parelelizace výpočtů a i níže taktované čtyřjádro bude v těchto aplikacích vždycky rychlejší, než výše taktované dvoujádro.

Víc mně zatím nenapadá.

Každopádně to jsou jen moje zkušenosti, získané cca desetiletou praxí v oblasti ladění hardwaru na hranice jeho možností a stavby top-end počítačů, tak ber mou kritiku jen jako tip k případnému zlepšení slabších míst. :)

V kazdem pripade nemohu souhlasit ze ze zdroj EUROCASE je ****.

Prodal a servisoval sem stovky PC.

Eurocase hodnotim ako najlepsi zakladny zdroj. Pozor, neporovnavam ho s enermaxom, fortronom, thermaltakom a podobne...

Porovnavam ho v tej cenovej kategorii. V tej cenovej kategorii v akej sa predava Eurocase, nema konkurenciu. Obdobne zdroje od mercury, KME, colorsit a podobne kraviny maju ovela mensi zivotnost a stabilitu.

Staci si doma spravit zatezovi test. Vrelo odporucam. Napoj si zrdoj Eurocase a nejaky iny, ine znacky v rovnake cenove kategorii na osciloskop a zatez ho maximalnou zatezi.

Pak sleduj sinusovku.

Tento test sme delali, a EUROCASE tromfol i zdorje typu ASUS. V zatezi dosahoval rovnake vysledky ako spominany enermax, thermaltake a fortron... Nemal s nicim problem, i pri skoro plne zatezi bila sinusovka pravidelna, cos u druhych zdroju inych znacek zacinala byt skreslena.

Test sem nerobil ja, ale robil ho jeden kolega ve firme, nakolko ja doma osciloskop nemam ...

Eurocasi s 12 CM vym fanem o vykonu 350 a vic watu sme po tomto testu davali bezne do vsech zostav, a ziadny pocas zaruky neodisiel. Eurocase mam i doma.

Nehovorim, ze to je nejlepsi zdroj, ENERMAX a vyse menovane zdroje maju urcite lepsi kvality a vykony, jen chci povedat, ze asi jen tezko ty muze odjet eurocase a vzit sebou pul pocitace.

Pre bezne uzivatele ktery maji PC na pouzivani, ci hrani je eurocase spravna volba. Por PC tuningery a maniaki, co potrebuji taktovat a davat najsilnejsi komponenty, co zerou elektriku EUROCASE neodporucam, a siahol by som po silnejsom a drahsom zdroji ...

By ma zaujímalo, kde si tu sínusovku meral. Výstupom zdroja je totiž jednosmerné napätie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by i mne zajimalo :( Sry za to ze to nevim, a pisu to sem. Ale dam si tu namahu a u kolegu to zistim. Ja sem jen prisel k hotove veci, mal tam masinu, zapajal tam zdroje , pridaval zataz a meral. A len mi to ukazoval...

Zdroje mnel rozebrane bez krytu, tak nevim ... Robil inac v byvalej ProCa computers ked to niekto poznate, ten velkosklad...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

jestli to treba neni narazka na ruseni ze zdroje zpet do site.... :roll

Tomu momentalne fakt nerozumim, ale viem, ze clovek sa vyznal, a test bol nestranny.

Potvrdila mi to aj moja prax s tymito zdrojmi ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubk0: asi máš na mysli zvlnění napětí na výstupu, to je celkem důležitý parametr, to je fakt. Nicméně to má být minimální. Pokud jsi viděl pěknou sinusovku a bylo to prohlášené za klad, mohlo jít o měření výstupu z PFC. Určitě mám trochu zdeformovanej náhled na zdroje tím, že jsem se většinou pohyboval buď mezi výkonnými sestavami a/nebo sestavami s vysokým nárokem na spolehlivost a do PC za 40 000 mi přijde zcela přirozené dát kvalitní zdroj třeba za 3500 Kč. Nic proti tomu, svou deformaci přiznávám. :) Moje osobní zkušenosti s Eurocase určitě nejsou tak bohaté, jako tvoje, nicméně těch pár, co mám (15 PC v počítačové učebně na gymplu + pár dalších okolo), byly jen negativní. Viděl jsem dva zdroje 350 W, zatížené cca 280 W (změřeno z jednotlivých větví a spočítáno), oba do roka mrtvé a s nimi deska a paměti. Z těch 15ti PC na gymplu se roka kvůli zdroji nedožila půlka, druhá půlka umřela postupně do dalšího roka. Všechno identické kancelářské sestavy. Nebylo to samo od sebe, byl tam problematickej rozvod elektriky v místnosti a ty kompy jely 24/7, nicméně obyčejný 300 W Fortron, který byl v jednom z nich, prý funguje dodnes, což je nějakých 6 let. Nevím, jak si to vysvětlit, ale všude kolem mně Eurocasy umíraly, mnohdy i se ztrátami na hardwaru. Já dával do levných PC vždycky Fortrony, které byly o tři stovky dražší, než EC, ale z těch, co znám, neshořel během let ani jeden. Takže na základě svých zkušeností tvrdím to, co tvrdím. Jestli máš pravdu, tak je jenom dobře, že se EC zlepšily.

[upravil dne 5/2/09 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubk0

Niekde v rakusku kupil malu chladnicku na 2 plechovkove piva do auto zapalovaca aj s regulaciou chladenia piva (respektive danej plechovky), rozebral to, zabudoval to do PC.

Njn, jenze tyto kompresy nejsou stavene na nonstop provoz, takze maji kratkou zivotnost a pritom ohromnou spotrebu. Reseni kondenzace vody taky neni az tak jednoduche a riziko je tam vzdy.

Původně zaslal: vendi.stejskal

Jo,a taky sem tady jednou někde viděl,že chladí počítač v akvariu s rybičkama:D,jen to už nemužu najít:D

jen skoda, ze tam nemeli vodu, ale specialni olej :mrk

Původně zaslal: Lubk0

V kazdem pripade nemohu souhlasit ze ze zdroj EUROCASE je ****.

hehe, to jsi ho jeste asi nevidel, kdyz ti po zapnuti pc pred oblicejem shorel a nebo kdyz jsi do nej zapojil novou grafiku a zdroj udelal cvak, smrad a kour. Druhy pokus o zapnuti (holt majitel byl debil) zpusobil zniceni HDD a MB. Treti pokus uz nebyl. Naposled jsem menil EC zdroj pred pul rokem-a to shorel ve standby!!-kdyby pri zapnuti, tak to odsrala asi i komponenta. Kdysi jsem je pouzival taky (doba PII, Duronu), ale od jiste doby dam radeji levnejsi gpu nez levnejsi zdroj (zvlast ted, kdy grafika zere 2x vic jak CPU a pritom ma polovicni plochu cipu).

Fakir...

\"tato\" moje sestava ma v idle 120W, pri herni zatezi cca 200W. Mam tam zmodovaneho jednoho z prvnich Chillu (diky bohu jeste kvalitnejsich nez jejich nastupci) a silnejci grafiku bych se tam neodvazil dat (uz tato zpusobila vyssi otacky vetraku). Souhlasim, ze EC 350W odpovida cca 300W kvalitniho zdroje, ale zapomnel jsi pocitat cca 70% ucinnost toho zdroje.

EC mel (ma?) jistou serii, ktera byla licenci Fortrona - u ni byla jiz kvalita solidni, ale hlucnost je mimo me \"tolerance\", takze dnes nic jineho nez Corsair/SS do pc nedavam. A i u me plati zname porekadlo \"Kovarova kobyla chodi bosa\" :-D

pp205...

po vanocich jsem si udelal radost a nakoupil pameti (za ty prachy :-D) a kvuli tomu jsem prechazel z 32b na 64b Vistu. Mimo dvou adresaru Program files bys nepoznal ze je to 64b OS. Stabilni a rychly. XP ti vazne na tvem HW nema co nabidnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak ste spominane EC zatezovali, mi je davali do vsech beznych kancelarskych zostav, a vsude tam, kde se zdroje odpalili. V aute sem mnel vzdy rezervne cca 6-7 kusu protoze vetsina poruch u firem se odehravali s duvodu spatniho zdroje.

99 percent zdroju odeslo normlane potichu, prestali je, nejal zapnout pc, nebo pri starte se restartoval, kdyz se zvysilo napeti. Proto sa mi zda trochu prehnane, aby se ti pravidelne kazdy odpaloval dymenim a podobne.

Taktez hovorim, ze sme davali jen verze s 12 cm fanem, a muzu povedet, ze zdroju co sem za svou prax IT technika vymenil bolo velmi hodne. EC nikdy nesklamali, a vetsina bezi normalne stale.

A ja osobne bych se ho nebal dat i do gameskovy masiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si hlavně myslím, že to dost lidí přehání. Taky se už asi 10 let o IT víceméně zajímám a v tý době mělo cenu dát do PC třeba 40k, ale dnes? To by to člověk mohl měnit každý půlrok a fakt to má cenu? Nikdy jsem teda žádnej high-end neměl ale EC to vžycky utáhl a věřim, že ty dva roky určitě vydrží a pak to PC je opravdu stará šlupka zralá na vyhození. Prostě bych to tak nehrotil a když už, tak investoval do věcí, co přece jenom nestárnou až tak moc (LCD, repro, atd.) Jinak se mi to od PP205 líbí, samotnýho mě něco podobnýho taky napadlo, ale v paneláku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ChodeC: oprav mne, jestli se mýlím, ale mám za to, že tabulkový výkon zdroje, daný maximálními přípustnými proudy jednotlivých větví, je výkon výstupní, se kterým se počítá ve vztahu k odběru komponent. Toho se účinnost vůbec netýká - zdroj má jednou ve specifikaci daný výkon třeba 500 W (zpravidla rozdělený mezi +12 V a zbytek) a měl by tedy být dimenzován tak, aby z něj bylo možné těch 500 W na straně hardwaru odebrat. Účinnost nám pak už jen řekne, že (například) při plné zátěži nebude brát ze sítě 500 W, ale 700 W a zbylých 200 W půjde do prd.....tepla. Pokud tedy zdroj EC deklaruje na výstupu 350 W, ale je přetížen už při odběru 300 W, není to účinností, ale pouhým faktem, že je zdroj natolik poddimenzován, že není schopen dostát svým tabulkovým parametrům. To je jako prohlásit o Fabii HTP, že jede dvě kila. Taky je pojede jen na papíře. :)

2 Lubk0: já bych se EC taky nebál dát do gameskový mašiny. Ta bývá naštěstí mnohem jednodušší, než mašina na zvuk a video, případně náročné aplikace s podporou CUDA. Přiznám se, že na mojí o 800 MHz přetaktovanou Q6600 s pěti disky, běžící 24 hodin denně na 100% zátěž (vč. grafiky), bych se to použít celkem bál. :) TDP toho procesoru se neodvažuju hádat. :D

MatrixChose: no jo, ale vem si to takhle - teď se sice živím jako IT technik, ale jsem vystudovanej filmovej zvukař. V tomto oboru se používají mašiny, na které by většina současných rádoby progamerů jen nevěřícně koukala. PC za cca 40 000 je pro zvukaře na doma i dneska zcela reálná věc, aby na tom mohl dělat a ten stroj ho nezdržoval. To jsou aplikace, extrémně náročné na paměť, procesor (pokud nemáš akcelerační kartu, která stojí jako nová Fábie) a výkon diskového subsystému, kde se počítá nejen každý MB/s, ale i každá IOPS. Říká se, že nejnáročnější na hardware jsou hry, nicméně každý, kdo někdy čuchnul ke zpracování videa a zvuku na vyšší úrovni, než střih videa z dovolený, ví, že to je velká nepravda. :)

[upravil dne 5/2/09 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakir to ti verim, sam sem par takych grafik do podobnych pc objednaval, ja sem spis hovoril o beznych games pocitacich...

Nakonec takovihle bezny a games pocitace vlastni 99 percent navstevniku tohoto klubu, a mam ho i ja.

A jasne, ze bych na neco silnejsiho pouzil spise kvalitnejsi zdroj, a pravdepodobne bych ho dolozil i zalozakem APC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

ChodeC: oprav mne, jestli se mýlím, ale mám za to, že tabulkový výkon zdroje, daný maximálními přípustnými proudy jednotlivých větví, je výkon výstupní, se kterým se počítá ve vztahu k odběru komponent. Toho se účinnost vůbec netýká

Hmm, mas asi recht-co jsem ted zjistoval, tak co clovek to jiny nazor a nemam cas to hledat nekde oficialne. Holt jsem zblbej z testu, kdy hori jeste pred dosazenim sveho udavaneho maxima :cool:

Ad zdroje: toto je naopak kus HW, do ktereho se vyplati investovat, protoze (stejne jako LCD) je to vec, co se nemeni co pul roku jako grafika ci procak. A jak jsem psal drive, mam rad ticho (a to hodne), takze bych rad investoval do zdroje, u ktereho vim, ze do xx% zateze jede \"skoro\" pasivne. Jeho maximum nikdy nevyuziju, ale to mi nevadi.

Lubk0: dovolim si tvrdit, ze poradna herni masina je vic narocnejsi jak kdejaky pracovni PC (viz spotreby CPU vs GPU). Rozdil je akorat v tom, ze pracovni muze jet na plne vytizeni 20h denne a herni 4h (mimo vysokoskolaku :D).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ChodeC

Původně zaslal: Fakir

ChodeC: oprav mne, jestli se mýlím, ale mám za to, že tabulkový výkon zdroje, daný maximálními přípustnými proudy jednotlivých větví, je výkon výstupní, se kterým se počítá ve vztahu k odběru komponent. Toho se účinnost vůbec netýká

Hmm, mas asi recht-co jsem ted zjistoval, tak co clovek to jiny nazor a nemam cas to hledat nekde oficialne. Holt jsem zblbej z testu, kdy hori jeste pred dosazenim sveho udavaneho maxima :cool:

Porovnaval sem Gamesovy PC vs PC aky ma napr fakir, nebo nekdo, kdo se venuje napriklad 3d maxu alebo necemu obdobnemu ...

Ad zdroje: toto je naopak kus HW, do ktereho se vyplati investovat, protoze (stejne jako LCD) je to vec, co se nemeni co pul roku jako grafika ci procak. A jak jsem psal drive, mam rad ticho (a to hodne), takze bych rad investoval do zdroje, u ktereho vim, ze do xx% zateze jede \"skoro\" pasivne. Jeho maximum nikdy nevyuziju, ale to mi nevadi.

Lubk0: dovolim si tvrdit, ze poradna herni masina je vic narocnejsi jak kdejaky pracovni PC (viz spotreby CPU vs GPU). Rozdil je akorat v tom, ze pracovni muze jet na plne vytizeni 20h denne a herni 4h (mimo vysokoskolaku :D).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...