Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kobra 11 v Liberci, realita a rozhodně nemaj sociálka s 1.6kou...


jarajarda

Recommended Posts

Tady se píše:

Dálniční policie ve východočeském regionu dostala výraznou posilu na čtyřech kolech. Jmenuje se VW Passat - je to čtyřkolka, benzinový šestiválec s obsahem 3,6 a pod kapotou má 300 koní.

Řidiči se s policejním passatem setkávají na dálničním úseku D11, který vede východočeským regionem a popravdě, nestačí se divit. Auto křižující téměř nepřetržitě daný dálniční úsek si hlídá řidiče, kteří výrazně překračují povolenou rychlost a věřte, že závodit se s tímto svižným autem nevyplácí.

Naposledy se o tom 11. ledna přesvědčil 31letý řidič vozidla Audi A6 z Prahy, který na Prahu doslova letěl průměrnou rychlostí neuvěřitelných 255 km/hod. A to skutečně za velmi nepříznivého počastí. Za hazardujícím závodníkem se pustilo služební auto, které jeho průběh zběsilé jízdy monitorovalo na videozáznam. Vozidlo bylo dostiženo a řidič se za překročení povolené rychlosti o 125 km/hod. bude zodpovídat správnímu orgánu, který jistě jeho závodění náležitě ocení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, koukám, to se nám to tu zvrhlo úplně jinam než mělo...

K Oddiemu, svůj názor mnohdy podává dost svérázně, ale co se týká znalostí aut, tak tu zřejmě opravdu vede.

K Vixovi, ten bude prudit pořád, na to si holt musíme zvyknout, že neustále :blicismajlik jen kecy proti ostatním.

Jo Pavle značka, není podstatná, protože když se to za Tebou bude řítit, je to fuk:D Spíš se na internet snažím vkládat fotky aut bez RZ.

[upravil dne 31/1/09 jarajarda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie, nic proti tobe, beru te za automobiloveho odbornika... Ale nechapu jak tu muzes vubec cleny fora nejak napadat.

Na co je to to forum ? Je pro priznivce znacky peugeot, ne vyhradne pro automechanikov a ruzne auto znalce... To by vas tu bilo sto, a nemali by ste sa ani o cem bavit...

Bohuzel ne kazdemu bylo svereno nadani stat se opravdovim automobilovim znalcem, ne kazdy se tomu chtel venovat. Ako povedal scratch, kazdy se tu rozumi necomu jinemu lip a necemu min... Nejde soudit lidi podla toho, jak a kemu pomohly, a v jakej miere. Neni to podmienkov tohoto fora... To ze to robis ty, ze rozdavas cenne rady je len dobre, a tomuto foru to jednoznacne prospiva, no vytahovat to proti nekemu jinemu v konfliktech je hloupost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On byl kdysy podobnej rozruch kolem těch STiček. Pak sem je osobně viděl jestli 5x a to většinou na D1 na odpočívadle nebo u benzínky a kámošovi jeli s Mondeem zapsat škody na autě od nějakýho železa na D1.

Oproti tomu je na slovensku vidět jejich dálniční policii docela často jak mají v odstavným nějakýho rychlíka.

A nevím jaká je librecká dálnice, ale podle mě je potřeba se spíš zaměřit na D1. Na druhou stranu tam není tak jednoduchý udělat \"kšeft\" protože když někdo chce těch 200 jet tak to nejde bez zpomalení. Měřit auta třeba Brno - Vídeň je oproti tomu hračka.

A ještě k té mentalitě lidí - v německu na neomezených úsecích to funguje bez problémů protože za a) si této výmoženosti řidiči váží b) nesnaží se jet s jakýmkoliv autem maximum. I kdyby v česku ty trojproudy v dobrým stavu byly, neomezená rychlost by způsobila totální chaos. Vždyť je to vidět za Prahou na D1, lidi neumí na trojproudu jezdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro změnu k tématu ;)

v pátek jsem jel po D35 OL-Hranice a viděl jsem jednoho z těch Passatů (tentokrát černý) a benga se fakt nenudili. Míjel jsem je zrovna když dokasírovali chudáka s Fordem, tak jsem na chvíli zvolnil na 140 a do dvou minut se kolem mě mihl další chudák s Octávkou (odhaduju 150-160kmh) a taky mu v zápětí provětrali peněženku :( smutnej pohled... i když jim to hezky modře bliká :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oproti tomu je na slovensku vidět jejich dálniční policii docela často jak mají v odstavným nějakýho rychlíka.

Tak s tymto musim suhlasit, aj mna raz zastavil jeste na punte cernej passat. Jedu si jedu skoro 160, a priblizuje se ke mne cernej passat, tak som si myslel, ze dalsi hovado co chce predjizdet, a v tom sem uz jen zbadal jak mu zacali v maske blikat majacky, to byla parada :(

Inac aj ja vidavam kazdu chvilu jak passat nebo audina nekoho odstavuje ke krajnici ... Bohuzel, uz to lidi celkem poznaj, a kdo zbada audi nebo passat v cerne barve, tak prcha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

A nevím jaká je librecká dálnice, ale podle mě je potřeba se spíš zaměřit na D1. Na druhou stranu tam není tak jednoduchý udělat \"kšeft\" protože když někdo chce těch 200 jet tak to nejde bez zpomalení. Měřit auta třeba Brno - Vídeň je oproti tomu hračka.

je fakt ze liberecka dalnice neni tak prima jak D1 (kor pred libercem, sama zatacka) a mist kde se tam necha jet tech 200 je podstatne mene jak na D1.. na druhou stranu kdyz se bude vedet ze R32ky brazdej pouze D1 tak to podle toho bude vypadat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

ja nejaky dozor na dalnicich urcite vitam. klidne budu dodrzovat 130 (i kdyz mi zatim PCR nedelala problem do 150), za cenu, ze nepotkam 3 kamiony vedle sebe, edisona v levem pruhu, apod.

Máš snad něco proti předjíždění maximální DOVOLENOU rychlostí? Máš snad pocit, že ti, kdo dodržují sem tam nějaký ten předpis Tě omezují??? A pocit, že porušováním předpisů jsou omezováni ti, co je dodržují nejspíše nemáš, že. A vo tom to je. Přeci ten, kdo porušuje předpis nemůže mít navrch. I když v našich končinách tomu právě tak je, což považuji za nejhorší. :-(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, MycTD tim chtel asi rict, ze kdyz jede v levem 150, coz je na D1 jeste krute v pohode, (muzes tam obcas potkat me v roomsteru ve 180 - ale to uz nikdy, jednou jsem to tak rozjel a fakt blbe se to brzdi :D), tak kdyz mu vjedes do cesty ve 130 a on bude muset brzdit, tak ho omezis a mozna nejen jeho - a i to je prestupek, nerespektovani pravidel silnicniho provozu. Budes mit spoluvinu :-(.

Ja nevim, ale to je jako kdyz predjizdis na venkovske silnici ctyri auta, ktera jedou 90, jeden z nich se rozhodne predjizdet taky a vjede ti tam v 95, ty tam mas 120 - protoze na predjizdeni mas mit rychlost a mas ho provest bezpecne. Pak to ten lojza ve fabii stihne a na tebe zbyva uhnout tomu kamionu, ktery se uz riti na tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Scratch

no, MycTD tim chtel asi rict, ze kdyz jede v levem 150, coz je na D1 jeste krute v pohode, (muzes tam obcas potkat me v roomsteru ve 180 - ale to uz nikdy, jednou jsem to tak rozjel a fakt blbe se to brzdi :D), tak kdyz mu vjedes do cesty ve 130 a on bude muset brzdit, tak ho omezis a mozna nejen jeho - a i to je prestupek, nerespektovani pravidel silnicniho provozu. Budes mit spoluvinu :-(.

Ja nevim, ale to je jako kdyz predjizdis na venkovske silnici ctyri auta, ktera jedou 90, jeden z nich se rozhodne predjizdet taky a vjede ti tam v 95, ty tam mas 120 - protoze na predjizdeni mas mit rychlost a mas ho provest bezpecne. Pak to ten lojza ve fabii stihne a na tebe zbyva uhnout tomu kamionu, ktery se uz riti na tebe.

Na venkově by přeci neměl být důvod předjíždět auta, která jedou 90. ;-) To co jsem psal je spíše o právním pohledu na věc. Prostě ten, kdo porušuje předpis se přeci nemá co dovolávat práva. Upřímě... taky nejedu přesně 130 podle tacháče... Spíše 135 podle GPS (tj. asi 140 podle tacha)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je to je o vzájemném neškození si

Edisone - O.K., jedeš 130 a chceš předjet - to Tě ale přece neopravňuje k tomu mu to \"poslat\" před auto jenom proto, že ON jede rychleji (nejsi přece soudce a nevíš, kam ten dotyčný pospíchá).

Pokud ale předjíždíš a ON Tě dojede, pak zase ON nemá právo Tě vyblikávat a vyhánět z pruhu a nutit Tě k tomu, abys Ty porušoval zákon..

Jak jsem psal, je to porozumění a vzájemné toleranci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Podle mě je to je o vzájemném neškození si

Edisone - O.K., jedeš 130 a chceš předjet - to Tě ale přece neopravňuje k tomu mu to \"poslat\" před auto jenom proto, že ON jede rychleji (nejsi přece soudce a nevíš, kam ten dotyčný pospíchá).

Pokud ale předjíždíš a ON Tě dojede, pak zase ON nemá právo Tě vyblikávat a vyhánět z pruhu a nutit Tě k tomu, abys Ty porušoval zákon..

Jak jsem psal, je to porozumění a vzájemné toleranci.

Pokud oba pojedeme 130, nemůžem se navzájem ohrozit, ba ani omezit, ne? Nebo zde matematika neplatí? A s tím spěchem bych to taky nepřeháněl. Vozidla s právěm přednostní jízdy jsou jasně definována. Nikdo jiný není k překračování oprávněn, nepletu-li se. A vyjímky neexistují. podotýkám, že se stále bavíme v právní rovině. ;-) Ten, kdo pojede rychleji, byť o 5, by měl být tím, kdo nese riziko z nehody i právní důsledky toho jednání, nikoli ten, kdo jede podle foršriftu a foršrift znamená mimo jiné to, že má právo předpokládat, že ostatní se tím řídí taky. Jinak pod vzájemné neškození si se podepisuji. Udělat to někomu naschvál.. jen proto, že ten s pasatem jede rychleji mi taky nepřijde košer... Na druhou stranu, jede-li kolona 125 a já ji dojedu 130, neměl by v levém jedoucí 140, tím porušující ten foršrift, být v právu, ba naopak, já, co by dodržující onenn foršrift mám právo nebýt tím purušujícím omezován.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...