Jump to content

Blikající kontrolka Air-Bag


stembi
 Share

Recommended Posts

Na mý 306ce (1.4, r.v. 2000) začala blikat kontrolka Air-Bagu. Zpočátku se stávalo, že po nastartování motoru nezhasla. Pak byl na měsíc klid, potom začala blikat.

Mám pocit, že je někde nějakej blbej kontakt. Taky se mi stalo, že nefungovalo osvětlení palivoměru. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem otevřel dveře, nastartoval, zavřel dveře, a osvětlení se obnovilo a už zase dva měsíce funguje. Taky se mi jednou za jizdy po dálnici stalo, že mi najednou otáčkoměr vyběhl k 5tisícům otáček (při rovnoměrné jízdě) a zase se vrátil zpátky.

Mám problém s počítačem? Nebo to může být kontakt? Pozoruju, že to blbne když je vlhko a zima.

Link to comment
Share on other sites

No jak to popisujes, tak to sou skutecne kontakty. To ABS nevim, ale ten otackomer me delal taky a byl uvolnenej kabel na snimaci. Totez i ten palivomer, docela blbe maj treba u 405ky vyreseny kontakty u pristrojovy desky - sem za nej trochu zabral a rozpadl se na dva kusy, tak bych hledal chybu tam....

to ABS blika pravidelne nebo chaoticky ???

Link to comment
Share on other sites

Není to ABS,ale Airbag. Dělá to choticky, ale blikání je pravidelné (frekvence asi jako u blinkrů). Včera ráno to zase začlo blikalo to i během jízdy na oběd. večer, když jsem jel z práce, tak klid. Dneska ráno to už zase v půlce cesty do práce začlo blikat.

Před půlrokem jsem měl auto ve značkovým servisu po havárce (holka na letních gumách mi zrušila levej předek, vytrhla poloosu z motoru). Je možný že tam nechali něco uvolněný ?

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem volal do servisu a tam mi řekli, že jsem někde kopnul do nějakýho konektoru pod sedadlem. Počítač údajně zaznamenal chybu a teď blikáním jenom připomíná, že by se měl na chybu servis podívat.

Tak tomu říkám kosmická technologie. Je to možný?

Link to comment
Share on other sites

Je to možný, ale kosmická technologie tomu tedy neříkám. U nových aut je to sice krása, co to všechno umí, ale postupem času je to spíš pro zlost. Začnou oxidovat kontakty, odcházet čidla, s každou takovouhle blbostí se musí na diagnostiku, brr. Nechci vidět tyhle auta, až budou mít 10 a víc let...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...