Jump to content
Sign in to follow this  
stembi

Blikající kontrolka Air-Bag

Recommended Posts

Na mý 306ce (1.4, r.v. 2000) začala blikat kontrolka Air-Bagu. Zpočátku se stávalo, že po nastartování motoru nezhasla. Pak byl na měsíc klid, potom začala blikat.

Mám pocit, že je někde nějakej blbej kontakt. Taky se mi stalo, že nefungovalo osvětlení palivoměru. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem otevřel dveře, nastartoval, zavřel dveře, a osvětlení se obnovilo a už zase dva měsíce funguje. Taky se mi jednou za jizdy po dálnici stalo, že mi najednou otáčkoměr vyběhl k 5tisícům otáček (při rovnoměrné jízdě) a zase se vrátil zpátky.

Mám problém s počítačem? Nebo to může být kontakt? Pozoruju, že to blbne když je vlhko a zima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ondra

No jak to popisujes, tak to sou skutecne kontakty. To ABS nevim, ale ten otackomer me delal taky a byl uvolnenej kabel na snimaci. Totez i ten palivomer, docela blbe maj treba u 405ky vyreseny kontakty u pristrojovy desky - sem za nej trochu zabral a rozpadl se na dva kusy, tak bych hledal chybu tam....

to ABS blika pravidelne nebo chaoticky ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Není to ABS,ale Airbag. Dělá to choticky, ale blikání je pravidelné (frekvence asi jako u blinkrů). Včera ráno to zase začlo blikalo to i během jízdy na oběd. večer, když jsem jel z práce, tak klid. Dneska ráno to už zase v půlce cesty do práce začlo blikat.

Před půlrokem jsem měl auto ve značkovým servisu po havárce (holka na letních gumách mi zrušila levej předek, vytrhla poloosu z motoru). Je možný že tam nechali něco uvolněný ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zrovna jsem to na 306 nechal řešit. Dal jsem to na diagnostiku a hlásilo to přechodnou závadu na patroně předepínače pásu. Stačilo zahýbat konektorem a chybu vymazat. Taky špatný kontakt a projevovalo se to stejně.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem volal do servisu a tam mi řekli, že jsem někde kopnul do nějakýho konektoru pod sedadlem. Počítač údajně zaznamenal chybu a teď blikáním jenom připomíná, že by se měl na chybu servis podívat.

Tak tomu říkám kosmická technologie. Je to možný?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je to možný, ale kosmická technologie tomu tedy neříkám. U nových aut je to sice krása, co to všechno umí, ale postupem času je to spíš pro zlost. Začnou oxidovat kontakty, odcházet čidla, s každou takovouhle blbostí se musí na diagnostiku, brr. Nechci vidět tyhle auta, až budou mít 10 a víc let...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×