Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 1.6 16v 80kw aky olej odporúčate + olejovy filter


PowerFull

Recommended Posts

Existovaly dva druhy, poznáš to podle délky plastového krytu na motoru. Stará verze (dlouhý filtr váleček s vyčnívající trubičkou na jedné straně) má dekl dlouhý cca 10-12cm;

Novější verze má dekl krátký cca 4-5cm (vložka olejovýho filtru je klasický váleček cca 5cm vysoký, bez trubičky).

Podle typologie vinu bys měl mít uz novejsi kratsi filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po výměně filtru a nalití oleje nastartuj a dobře zkontroluj, jestli neteče přes víko filtrboxu olej--i když dáš nový O kroužek na víko, někdy to tudy teče, protože třeba u filtru Mann se mi párkrát stalo, že O kroužek byl o nějakou desetinu tenčí, než by měl být :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky si to neumím vysvětlit, ale opravdu jsem párkrát musel víko sundat, nasadit starou gumku a pak to těsnilo, měřili jsme novou gumku pak jen tak šuplerou :) a vypadalo to, že je opravdu tenčí

já si myslím, že když baby v balírně skládaly filtry do krabic, dali jim slabší O kroužky omylem :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ma teda dosť prekvapilo, prakticky tam dávam ten MAN filter už pekných pár rokov, ale ešte sa mi nestalo, aby to hoci iba prelínalo. Ono dnes sa jeden a ten istý výrobok vyrába niekedy aj v piatich či dokonca viac fabrikách po celom svete, tak sa ani nie je veľmi čomu čudovať. Mne na ňom najviac vadilo, že pri vyberaní sa mi veľmi často oddelí tá vyčnievajúca trubička, ktorá potom ostane v púzdre olejového filtra v motore, čo zároveň spôsobí, že sa olej z filtra rozleje aj keby som akokoľvel pomaly otváral to púzdro, lebo kvôli tej trubke nemá prebytok oleja kam odtiecť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pořád vzpomínám na opel corsa mé dcery (už ho nemá), kde olej. filtrbox byl navrchu na motoru, přístup super :super, vložka obyčejný váleček, z obou stran stejný, co se mohl dát tak i tak, čistá práce bez možnosti pocákání motoru olejem,  tohle by měl okopírovat každý výrobce :myslim, nebo nechat obyčejný plecháč co vyšroubuješ--našroubuješ a fertig..., tyhle výmysly naprat filtrbox někam za hadice, že pomalu není ani vidět :grr ,mohl udělat jenom debil

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...