Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 1.6 16v 80kw aky olej odporúčate + olejovy filter


PowerFull

Recommended Posts

Zdravím vas aky by ste mi odporučili olej do tohto motora ? Vyrobca myslim ze odporuca 5w40 ale mam teraz dilemu lebo na stitku ked bol naposledy meneny olej je Shell 5w40 a v servise tam mi odporucaju aby som dal Total ktory sa dáva od vyroby.

Poprosim konkretny olej roznych vyrobcov lebo ich je viac druhov.

Vyrobene bolo v 2001 a km je 35 000

Ake mate skusenosti alebo aky odporucate ,nieco som uz tu čítal ale nestacilo mi :)

A este olejovy filter znacku alebo to uz je fuk ?

Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5W40 - SHELL Helix Plus - 4L

Shell Helix Plus je vysokokvalitný syntetický motorový olej, ktorý vám poskytuje výnimočné vyčistenie motora vďaka špeciálnym čistiacim prísadám. Špeciálne prísady aktívne čistia povrchy v motore a neprestajne odstraňujú škodlivé nečistoty a usadeniny. Je ideálnym motorovým olejom pre moderné osobné a ľahké úžitkové automobily všetkých svetových výrobcov strednej kategórie. Okrem poskytovania prvotriednej ochrany motora vo všetkých jazdných podmienkach motorový olej Shell Helix Plus omladí a osvieži váš motor.

Špecifikácia:

* API SL/CF

* ACEA A3/B3/B4

* VW 502 00 / 505 00

* MB 229.1

* BMW Longlife-98

* PSA Peugeot Citroen E a D

* Pre motory: Benzinové, Dieselové

* Specifikácia:

- API SM/CF

- ACEA A3/B3/B4

- VW 502 00, 505 00, 503 01

- MB APPROVAL, 229.3, 229.5

- BMW Longlife-01

- Ferarri

- Porsche

5W40 - SHELL Helix ULTRA - 5L

Shell Helix Ultra je špičkový plne syntetický motorový olej, ktorý vám poskytuje maximálne vyčistenie motora vďaka špeciálnym čistiacim prísadám, ktoré aktívne čistia povrchy v motore a neprestajne odstraňujú škodlivé nečistoty a usadeniny. Vyznačuje sa mimoriadnou tepelnou stabilitou a dlhodobou odolnosťou voči oxidácii, ktorá poskytuje motoru vášho auta dokonalú ochranu proti opotrebovaniu a predĺženie jeho životnosti. Olej Shell Helix Ultra minimalizuje hluk motora, upravuje a chráni motor pred zvýšeným namáhaním počas jazdy v extrémnych podmienkach typu štart-stop mestskej premávky. Vďaka výnimočnému zloženiu spoľahlivo chráni motor vášho auta pri všetkých teplotách, v mrazivej zime aj počas najhorúcejšieho leta. Shell Helix Ultra je vhodný pre najmodernejšie automobily všetkých svetových výrobcov, najmä pre konštrukčne náročné motory vyššej kategórie. Olej Shell Helix Ultra je určený pre výkonnú jazdu, pričom omladí a osvieži váš motor. Olej Shell Helix Ultra je jediným motorovým olejom odporúčaným spoločnosťou Ferrari.

podla toho co tam pisu je ten druhy lepsi ale zase ten prvy je drahsi, viete mi vysvetlit preco ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pa.vlos

Já jsem dával Castrol EDGE 5w 30 a filtr ( vložku ) FRAM.

Catrol - zbytecne predrazeny olej, kde neplatis za nic vic nez za marketingem vyhnanou znacku. Kvalitativne z testu odolnosti vuci oxidaci a nitraci vychazi dokonce hur jak ten Total ( proste driv ztraci sve vlastnosti )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PowerFull

Mám tiež 1.6 16v 80kw r.v. 4/2003 menil som olej Shell Helix Ultra 5W-40, 1L 12,94 € (389,80 Sk) pred 1/2 rokom a stačili mi 3L. Na Ďalšiu výmenu uvažujem o Total Quartz 9000 5W-40, 1L 8,96 € (269,90 Sk) špecifikácia tá istá a naviac ho doporučuje i výrobca.

A k filtru,sú dva druhy líšia sa tvarom. Mám motor model 2004. Všetko najdeš tu:http://olejposta.sk/?g=1&f=7441&o=7629&c=7634&s=6&m=0&k=&y=2

tento filter mám ja

[upravil dne 30.1.2009 sup]

post-0-14109604405943_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 roky později...
  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...