Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mírné kolísání otáček


onsovik

Recommended Posts

Zdravím chtěl bych se zeptat zda je normální pokud mi otáčky mírně kolísají kolem 850 ot/min (je to poznat na otáčkoměru i auto se trochu chvěje). Během jízdy nebo vyřazení efekt úplně zmizí. Motor 1,8 16V r.v.98

Díky moc za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
Původně zaslal: jan.tesarcik

Mi kolisaji otacky, kdyz sepnu svetla, nebo kdyz zmacknu pedal brzdy a pri toceni volantem... Rekl bych, ze je to nejspise zpusobene nahlym odberem proudu?!?!?!

Tak tak,velkej odběr a tím pádem víc namáhanej alternátor kterej zase víc potřebuje....a tak dál.Jinak to kolísání mi dělal taky dostkrát nekvalitní benzin,pak se otáčky houpaly pěkně....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam stejny problem, kolisaji pri volnobehu, jen drobne a auto se jakoby chveje. Pri toceni volantem je slyset posilovac a otacky se trochu zvednou. Ale jak ctu tak je to teda normalni, mel jsem strach jestli neni neco s motorem.

Patri k tomuhle jevu i to, ze sem tam, jednou za cas (dlouhej) otacky dost klesnou a hned na to se vratej zpet? Je to opravdu parkrat za tyden. Auto nechcipe, jen proste klesnou otacky, pak vylitnou na tisicovku a hned se vratej zpet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: martin.g

Mam stejny problem, kolisaji pri volnobehu, jen drobne a auto se jakoby chveje. Pri toceni volantem je slyset posilovac a otacky se trochu zvednou. Ale jak ctu tak je to teda normalni, mel jsem strach jestli neni neco s motorem.

Patri k tomuhle jevu i to, ze sem tam, jednou za cas (dlouhej) otacky dost klesnou a hned na to se vratej zpet? Je to opravdu parkrat za tyden. Auto nechcipe, jen proste klesnou otacky, pak vylitnou na tisicovku a hned se vratej zpet.

Jestli to dělá když někde stojíš se zapnutým motorem,jako v koloně,na semaforech a podobě a je teplo,tak je možný že to dělá jako mě že se spouští větrák,taky klesnou otáčky tak na vteřinu a pak se to srovná....to víš,odběr proudu je svinstvo:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bude to jak pise 309GT. Udela to jen opravdu jednou za cas, treba dvakrat tydne, nekdy jen jednou (a to jezdim den co den). A co jsem si vsiml, tak to opravdu je povetsinou na semaforech ci proste v kolone kdyz treba projizdim mestem. Takze uvidim, ale vypada to na ten vetrak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,mě ted po ránu kolísaly otáčky trochu víc,jen ráno když padla rosa a vše se orosilo,přes den v poho.Tak jsem všechno u klapky vyčistil(krokáč,map sen.,potenciometr)a další den znova motor blbnul i několikrát chcípnul.odpoledne se vždy nic nedělo,motor šel normálně.Včera to už byla katastrofa,nemohl jsem ujet ani 2Km do práce.Začal motor chcípat a když už trochu běžel ,tak začaly rány a vynechávaly válce,potom se rozsvítila i diag.Řekl jsem si že jedině jde vlhko do \"slavné\"zapalovací rampy!(Sagem-šmejd největší)!!!Vymontoval jsem jí a v práci dal do sušící pece(dělám u výroby transformátorů).Po třech hodinách jsem rampu vytahl a strčil do impregnačního laku a vyvákuoval,pak jsem jí dal do pece vypálit.Po třech hodinách jsem vytahl rampu z pece a namontoval na auto.Vše jsem udělal z toho důvodu,aby mi do rampy nešla vlhkost a povedlo se.dnes ráno motor pěkně nastartoval a ani jednou neškytl.Tak jsem asi problém vyřešil.Chtěl jsem se s váma hlavně podělit o zkošennost:papa

[upravil dne 24.4.2009 EXI.60]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...