Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

automatická převodovka


btl.a

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: btl.a

Raveli, chci se zeptat, zda jsi již měnil v aut.převodovce olej, kde Ti to případně dělali a kolik si mám připravit peněz?

Práve se na to chystám, pořád mi tam blbne ten ventilek v převodovce. tak prý ho vymění a rovnou i s olejem. Takže ti napíšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

měl jsem R Lagunu ,teď ji má dcera, taky automat najeto 150tis. žádná výměna a v poho,údajně životnost oleje v automatu je životnost celého auta sám mechanik potvrdil maximálně skontrolovat hladinu toď vše čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Včera jsem nechal vyměnit olej v aut. převodovce. Najeto 60 tisíc km. Bylo mi řečeno, že je nejvyšší čas na výměnu, příští bude na 100 tisících. To, že v servisech Peugeot říkají, že náplň je doživotní je nesmysl, protože když jsem viděl olej vypuštěný a nový, tak v něm byl barevný rozdíl. Výměna za 2500,- Kč. Majitel servisu na aut. převodovky , kde mi to měnili mi při rozhovoru řekl, že ve své X5 mění každých 20 tisíc km. Asi ví o čem mluví! Proto chlapi měňte a nedejte na nesmysly, které nám říkají v autorizovaných servisech Peugeot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: btl.a

Včera jsem nechal vyměnit olej v aut. převodovce. Najeto 60 tisíc km. Bylo mi řečeno, že je nejvyšší čas na výměnu, příští bude na 100 tisících. To, že v servisech Peugeot říkají, že náplň je doživotní je nesmysl, protože když jsem viděl olej vypuštěný a nový, tak v něm byl barevný rozdíl. Výměna za 2500,- Kč. Majitel servisu na aut. převodovky , kde mi to měnili mi při rozhovoru řekl, že ve své X5 mění každých 20 tisíc km. Asi ví o čem mluví! Proto chlapi měňte a nedejte na nesmysly, které nám říkají v autorizovaných servisech Peugeot.

Myslíš , že by majitel tohoto servisu řekl něco jiného ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: btl.a

Včera jsem nechal vyměnit olej v aut. převodovce. Najeto 60 tisíc km. Bylo mi řečeno, že je nejvyšší čas na výměnu, příští bude na 100 tisících. To, že v servisech Peugeot říkají, že náplň je doživotní je nesmysl, protože když jsem viděl olej vypuštěný a nový, tak v něm byl barevný rozdíl.

když vypustím z motoru tak je černej jak vix na boty a novej je krásnej a použitej převoďák má taky mít jinou barvu jelikož je použitý

[upravil dne 22/11/09 Haryk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Haryk

když vypustím z motoru tak je černej jak vix na boty a novej je krásnej a použitej převoďák má taky mít jinou barvu jelikož je použitý

Dosť zovšeobecňuješ. Motorvý olej obsahuje splodiny horenia. Prevodový býva iba trochu kalný od drobných čiastočiek vzniknutých opotrebením. Na rozdiel od mechanickej prevodovky sú v automate trecie spojky ktorých povrchový teplota býva pomerne vysoká. Tak isto ako olej z mechanickej i v automate obsahuje nečistoty z opotrebenia mechanických častí a lamiel. Znečistený olej robí problémy pri ventiloch a často je \"spálený\", čiže tepelne znehodnotený trením lamiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

dnes výměna oleje 3,25l, černý jak bota, nový krásně červený,

jenže po výměně mě svítí převodovka a píše to ,,Antipolution Fault\" a nějak to nechce táhnout, vypnul jsem baterku a je to stále stejné, :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 4 roky později...

Po hodně letech jsem se sem opět podíval a koukám, zde se diskutuje ;-)

Vozidlo mám pořád stejné, olej v automatu měním pravidelně po 40 tisících km a zatím bez problémů.

Žádné neduhy mě za ta léta nepotkaly a vůbec bych se toho nebál. Samozřejmě záleží, jak se k vozidlu

choval majitel. V každém případě bych po pořízení ihned vyměnil všechny náplně. Jo a ještě před koupí bych vozidlo projel a zaměřil

bych se na plynulost řazení převodovky, nesmí nijak trhat nebo bouchat. do toho bych nešel. Jinak repas převodovky se pohybuje

cca 50-60 tisíc, bylo mi řečeno ve spec. servise na automaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...