Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Příspěvky


Bohumil

Recommended Posts

  • O 5 měsíců později...

Tak letošní zima překonána, Jean a Mazlík přezutý, zlomenýho psa jsem taky nepotkal, kýbl s pískem, lopatka a řetězy uloženy v garáži. I když dnes ráno na dvorku bylo -1°, švestka třešnička pěkně odkvetly, tak jsem zvědavý, jestli náhodou nepřemrzky stopky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 4 týdny později...

Ahoj kolegove s autem se lvem na cumaku. Nevim kam napsat a tohle se mi zda jako univerzalni tema. Chtel bych se s vami rozloucit, protoze jsem sveho Peugeota 307SW, 2.0 Hdi nechal zrusit. Auto jsem koupil pred 7 lety, najel s nim cca 100 tis. km a nastrkal do nej vic jak 100 tis. Nevim jestli jsem mel smulu na kus, nebo je to normalni skore, ale po tom, co mi odesla ridici jednotka a ta se pridala k nevyresenym problemum z drivejska jako spatne fungujici packy pod volantem, nefunkcni airbagy a par dalsich drobnosti, jsem auto nechal vysrotovat. Nejprve jsem ho zkusil prodat ve stavu v jakem byl, ale nepotkalo se to se zajmem. I presto ze mi to rve srdce, jsem nechal auto zlikvidovat. Auto mam uz jine a sice Ford Focus 1.6 ti-vct 77 kw. Je to lenoch, ale nejspolehlivejsi auto s nejspolehlivejsi motorizaci, ktere Ford kdy vyrabel. Uz jsem ho jednou mel a sice pro manzelku a byl jsem spokojeny, tak doufam, ze tomu tak bude i v tomto pripade. Na tomto foru jsou sami skveli lide, co radi poradi a jsem rad, ze jsem patril mezi Vas. Preji Vam vsem mnoho zdaru, at Vas nezlobi Vasi francouzsti milacci a najede s nimi spostu stastnych kilometru s bezpecnym navratem zpet do svych domovu. Mejte se krasne :super:potlesk;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ať ti nové auto slouží. Ještě jestli můžu poznámku k těm nákladům - nevím, jak se do celkových nákladů promítla pořizovací cena auta a jestli v těch ~100 000 Kč máš všechno nebo jestli provozní náklady jako pneu, olej ap. máš zvlášť, ale náklady na údržbu / opravy okolo 1 Kč / km mi přijdou jako ty z nižších, pokud jde o auto, které chceš mít dlouhodobě a ne jen koupit, nic nedělat a pak se ho zbavit. Vím, že lidi často rádi přehání a tvrdí, jak u toho svého nic nemusí a jak jezdí i s palivem pomalu za 1 Kč / km, ale pak se taky třeba zjistí, že je to na úkor údržby a dlouhodobého stavu a ještě "no, ale to nepočítám tohle a tamto, protože to se musí dělat tak jako tak"...
Teď jsem si třeba našel statistiku a průměrné roční náklady na údržbu auta vychází okolo15-20 tisíců Kč ročně. To se samozřejmě sníží, pokud má někdo možnost dělat si některé práce sám a neplatit servis...

Upraveno uživatelem Spocklw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, petan307SW napsal:

 Na tomto foru jsou sami skveli lide, co radi poradi a jsem rad, ze jsem patril mezi Vas. Preji Vam vsem mnoho zdaru, at Vas nezlobi Vasi francouzsti milacci a najede s nimi spostu stastnych kilometru s bezpecnym navratem zpet do svych domovu. Mejte se krasne :super:potlesk;)

To že jsi prodal Peugeot, neznamená že nemůžeš zůstat na fóru Peugeot Clubu. Je tady spousta lidí, kteří měli Peugeot a přesto zůstali :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Spocklw napsal:

Tak ať ti nové auto slouží. Ještě jestli můžu poznámku k těm nákladům - nevím, jak se do celkových nákladů promítla pořizovací cena auta a jestli v těch ~100 000 Kč máš všechno nebo jestli provozní náklady jako pneu, olej ap. máš zvlášť, ale náklady na údržbu / opravy okolo 1 Kč / km mi přijdou jako ty z nižších, pokud jde o auto, které chceš mít dlouhodobě a ne jen koupit, nic nedělat a pak se ho zbavit. Vím, že lidi často rádi přehání a tvrdí, jak u toho svého nic nemusí a jak jezdí i s palivem pomalu za 1 Kč / km, ale pak se taky třeba zjistí, že je to na úkor údržby a dlouhodobého stavu a ještě "no, ale to nepočítám tohle a tamto, protože to se musí dělat tak jako tak"...
Teď jsem si třeba našel statistiku a průměrné roční náklady na údržbu auta vychází okolo15-20 tisíců Kč ročně. To se samozřejmě sníží, pokud má někdo možnost dělat si některé práce sám a neplatit servis...

Porizovaci cena tenkrat byla 125 tis a ty naklady jsou pouze za servis. Gumy  a olej s fitry do toho nepocitam. I pres to jsem ho mel rad a zazil toho s nami hodne. Asi tady s vami jeste chvili zustanu, ale spis to jen tak cas od casu projedu abych vedel co se deje. Kdyby nekdo chtel, tak mi zustala zadni roletka do kuftu, vrchni ozdobny kryt motoru, spinac kontrolky rucni brzdy a vypinac ESP na stredovy tunel. Jo a 4 plechace 15" se zimnimi gumami pouze po jedne sezone. A diagnostika PP2000 klidne s notebookem. A jeste repro MAC audio(lepsi nez ty orig papiraky). Kdyby nekdo chtel, hodim foto :mrk

Upraveno uživatelem petan307SW
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...
  • O 2 měsíce později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...
  • O 2 měsíce později...
  • O 3 týdny později...

Mazlíky jsem o Velikonocích přezul na letní, u 307 v PZ kole byl zapíchlý vrut do dřeva. Označil jsem místo, vrut vytáhl a když jsem to dával opravit, tak mě sjeli, že jsem ho tam měl nechat, aby viděli jestli tam byl kolmo, nebo ze šikma. Docela ale těsnil, kolo neucházelo. Hlavičku měl už skoro omydlenou. Oprava za 350,-  Drahý šroubek.🤪  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...