Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní brzdy na 405


kotrba

Recommended Posts

Pokud máte Peugota 405 ,na zadku kotoučové brzdy a stále problém s jejich funkcí tak je to příspěvek právě pro vás. Po mnoha neůspěších ovzdušňování a jejich stálé nefunkčnosti jsem přišel na příčinu toho proč vlastně nejdou. Problém je v tom že zadní brzdiče jsou nakloněny dolu a ovzdušňovák není úplně v nejvyšším místě. Proto je nutné při ovzdušňování zadní brzdiče sundat a vložit mezi ně nějaký kus železa (aby nedošlo k úplnému vysunutí válce;síla cca kotouč+nějaký přídavek) a naklonit je tak, aby ovzdušňovák byl nahoru. No a pak už jen ovzdušňovat. Pokud vám přeci jenom dojde k vysunutí válce tak jej prosím nezatlačujte jako u Škody, ale zatáčejte je jako šroub. Dále je nutné ůplně uvolnit omezovač brždění zadní nápravy (na levé zadní straně vozu z pohledu ze předu) :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem se zeptat, jestli náhodou nevíš co by to mohlo být, když při brždění mi občas propadne o kousek pedál a zastavím až o kus dál než chci. Se zadními brzdami mám zrovna problém, ale myslím, že je to asi v brzdičích, které se určitě nevracejí - jen když couvnu tak povolí a je vše v pořádku. To samozřejmě platí i u ruční brzdy. Občas mi svítí ABS, ale nevím, jestli to má na to vliv. Na diagnostice mi vykazovalo, že mám pravé přední čidlo špatné. Zkuste mi někdo poradit. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si jistý, ale měl jsi rozebranou hlavní pumpu. Jsou tam tři gumičky spodní a vrchní jsou směrem do válce a prostřední musí být obráceně(ven z válce). Tato gumička slouží k uvolňování tlaku z trubek.Zadní brzdiče bývají zatuhlé hlavně u ruční brzdy.Je třeba je promazat nějakým olej.sprejem a rozhejbat.Pozor při každém rozhejbávání nech brzdič na kotouči,a nebo do něj musíš vložit nějaký kus železa(dochází k vyjíždění válce tj.doštelovává se ruční brzda).Další problém by mohl být v omezovači brždění zadní nápravy. Víc ti zatím nemohu říci,protože nevím co všechno jsi měl rozebrané. Zatím čau a ozvi se. :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za radu, vidím, že máš dobrý přehled a umíš poradit. Zkusím se na to podívat, jestli na něco přijdu tak Ti dám vědět. Ruční brzdu jsem rozhýbával, tam by mělo být vše v pořádku. Největší problém je v tom propadnutí pedálu. Je to nebezpečné, že vozidlo popojede ještě o kus dál. No, snad po Tvých radách to bude vše dobré. Zatím dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...