Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aky podvozok 406 coupe?


Y2K

Recommended Posts

Takychto tem tu asi bolo dost ale ja sa chcem spytat konkretne na moj pripad, tak sa snad nenahnevate za pripadnu duplicitu.

Mam doma uz dlho pruziny WEITEC 40/40 a uz davno som sa dohadoval s jednym clenom o predaji nastavovatelnych tlmicov pre moje auto.

Teda tlmice ktore maju servomotrceky na sebe a po stlaceni tlacidla vo vnutri auta tlmice \"ztuhnu\" a zrejme sa aj trosku skratia teda asi auto klesne (ako to funguje by najlepsie vedel povedat terajsi majitel).

Tato moznost ma dost laka nakolko je to original peugeot vyroba.

Sice uz som pomaly na to zabudol kedze sa uzivatel nehlasil ale stratena ovca sa nasla tak mi to zasa vrta hlavou.

Co vy na to?

Pruziny alebo ten nastavovaci podvozok?

Som zvedavy na reakcie....

[upravil dne 18.1.2009 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi bych Šel do originálu,tedy celé tlumiče s proměnnou tuhostí,dát si ,,jenom\" pružiny není zrovna nejlepší volba,když si tam necháš origoš ,,měkké\" tlumiče.Auto sice klesne dolů,ale charakteristika jízdy se nejspíš moc nezmění... No ale záleží taky na tom ,jak moc je složíté namontovat to do auta:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OldtimerMan

asi bych Šel do originálu,tedy celé tlumiče s proměnnou tuhostí,dát si ,,jenom\" pružiny není zrovna nejlepší volba,když si tam necháš origoš ,,měkké\" tlumiče.Auto sice klesne dolů,ale charakteristika jízdy se nejspíš moc nezmění... No ale záleží taky na tom ,jak moc je složíté namontovat to do auta:myslim

Namontovat co?

Pruziny problem zrejme prilisny nie je.

Ten podvozok, to chce vymenit komplet tlmice plus domontovat ovladanie, teda cudlik dovnutra auta....

No a ja osobne sa viac priklanam k tvojmu nazoru...teda origos pazot nastovatelny podvozok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BoneDaddy

Já bych volil pružiny. :)

Dovod?

PS: Mozem poprosit vsetkych svoje odpovede aj zdovodnit...dakujem

Teda ktora volba a preco...

Lebo takto strohe odpovede mozem len spocitat kolko ludi je pre jednu volbu a kolko pre druhu ale asi mudrejsi z toho nebudem :cool:

[upravil dne 18.1.2009 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

original podvozok budes mat novy?nebudes a preto by som do toho nikdy nesiel.to je vec ktora funkcnostou nevydrzi donekonecna.mal som to na 605-ke a uz pri kupe to nefungovalo.vies kolko jeden taky tlmic stoji?domontovavat to do auta je totalny nezmysel.o mesiac to budes vyberat von lebo to nejde.kup si stavitelny podvozok od weitec alebo inej firmy a mas to na 100%.ak ho chces mat stavitelny.inac by som volil jedine pruziny.uz takto je to auto dost nizke,takze za seba hovorim,ziadna zmena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

original podvozok budes mat novy?nebudes a preto by som do toho nikdy nesiel.to je vec ktora funkcnostou nevydrzi donekonecna.mal som to na 605-ke a uz pri kupe to nefungovalo.vies kolko jeden taky tlmic stoji?domontovavat to do auta je totalny nezmysel.o mesiac to budes vyberat von lebo to nejde.kup si stavitelny podvozok od weitec alebo inej firmy a mas to na 100%.ak ho chces mat stavitelny.inac by som volil jedine pruziny.uz takto je to auto dost nizke,takze za seba hovorim,ziadna zmena.

ty si ho mal?

Konecne niekto kto ma priamu skusenost...

No davat velke peniaze za stavitelny podvozok sa mi nechce, hlavne ked pruziny uz mam doma...

A hlavne ten stavitelny sa mi prilis nezda, pretoze to treba nastavovat, myslim ze skrutkami a potom jazdit.

Tento ide na tlacitko a kedze je to origos pazot sa mi ta volba pozdavala to je cele.

Ale ja s nim nemam skusenosti, no kedze to fungovalo predchadzajucemu majitelovi tak preco by to nemalo ist aj mne ze....naivna predstava :D

Tak popis blizsie ten podvozok nech vsetci vieme aka je to \"hovadina\"

[upravil dne 18.1.2009 Y2K]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: jozefsv

original podvozok budes mat novy?nebudes a preto by som do toho nikdy nesiel.to je vec ktora funkcnostou nevydrzi donekonecna.mal som to na 605-ke a uz pri kupe to nefungovalo.vies kolko jeden taky tlmic stoji?domontovavat to do auta je totalny nezmysel.o mesiac to budes vyberat von lebo to nejde.kup si stavitelny podvozok od weitec alebo inej firmy a mas to na 100%.ak ho chces mat stavitelny.inac by som volil jedine pruziny.uz takto je to auto dost nizke,takze za seba hovorim,ziadna zmena.

ty si ho mal?

Konecne niekto kto ma priamu skusenost...

No davat velke peniaze za stavitelny podvozok sa mi nechce, hlavne ked pruziny uz mam doma...

A hlavne ten stavitelny sa mi prilis nezda, pretoze to treba nastavovat, myslim ze skrutkami a potom jazdit.

Tento ide na tlacitko a kedze je to origos pazot sa mi ta volba pozdavala to je cele.

Ale ja s nim nemam skusenosti, no kedze to fungovalo predchadzajucemu majitelovi tak preco by to nemalo ist aj mne ze....naivna predstava :D

Tak popis blizsie ten podvozok nech vsetci vieme aka je to \"hovadina\"

[upravil dne 18.1.2009 Y2K]

neviem co ti mam popisat.zmackol som tlacitko a nic sa neudialo.jeden origo tlmic stal vtedy pre tento podvozok 8 litrov.repas v blave za 3 litre.uznaj sam ze je to totalna hovadina.ze to fungovalo jemu nic neznamena,ak vobec fungovalo.to je tak asi na urcity cas a aky rocnik on mal?co myslis kolko to vydrzi?

nechapem ze nad takou blbostou vobec uvazujes.co ta k tomu viedlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On si to daval dodatocne montovat a ceny uvadzal podobne ako ty.

Cize podvozok ako taky je celkom \"mlady\" nie je tam od vyroby auta.

A co ma k tomu vedie?

Mne sa to zda ako dobra vec...a kedze to montovali ako doplnkovu vybavu preco nie...neviem co by na tom malo byt zle.

Este mozem povedat ze cele by to bolo tak za cenu jednoho to tlmica...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

neviem co ti mam popisat.zmackol som tlacitko a nic sa neudialo....

Tak to zrejme asi nefungovalo ako malo....mna by zaujimalo ako to je ked to vsetko facha ;)

No a zo 605? Myslis ze toto bude presne taky isty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

To je nápad jak boty, dávat tam tydle systémy který sou skvěle \"funkční\".

Kromě toho plánování už máš něco jinýho než jenom ty pružiny?

Ja som sa s tym este ani prilis na tomto fore nestretol....takze ako je to \"funkcne\" bohuzial neviem, preto sa pytam vas...

Co mas na mysli ci mam nieco ine?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

funkcne som to este nevidel na ziadnom peugeote tak si z toho urob zaver a potom sa este raz sam seba opytaj ci ti to stoji zato.inac tieto origo podvozky ti neznizuju podvozok,to ti len trosku pritvrdi podvozok a pochybujem ze to pocitis.to mam od jedneho ktoremu to vraj fungovalo,hladaj niekde na nete a docitas sa len to co som ti popisal.podvozok s tymto systemom nedokaze sadat alebo dvihat sa.nic viac nic menej.

taketo riesenie = blbost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...