Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Světla pro denní svícení: typy světel, integrace do obrysovek


Shemik

Recommended Posts

Samozřejmě jsem to nedělal venku ve vymrzlým autě , ale zkusím tedy z obou stran tenkej šroubovák a vytlačit to . Mě právě nešlo ani jedno z těch třech ( nad druhou a třetí řadou ) , tak jsem myslel že tam bude nějakej fígl .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky . Mám sice jiný světýlko - se čtecíma lampičkama , ale zkusím to na těch vyznačených místech . U mě to vypadalo že to má ty jazýčky na té kratší straně uprostřed . 

 

Někdo nějakou radu jak na ty LEDky ? z příspěvku výše

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano pacit z boku ve vyrezu ale svetylko drzi na mistech vyznacenych
PS: jedna se o zadni lampicku - predni je samozrejme se ctecima a to nemam nafocene tak dukladne

blbe zaostruje to jo a jeste ti dela ruzovej nadech :P

abych to popsal na 100%
zaberu sroubovackem z boku - svetylko se lehce odehne a nejlepe prsty si pomoct v mistech vyznacenych
jinak hrozi ze se to prave v miste siplky zlomi

cim casteji se to rozdelavalo tim lepe jde ten kryt dolu

nasel sem na internetu fotku zespod
PA110606.JPG

Upraveno uživatelem Havlicek.Lukas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapy . Kouknu na to a zkusím to. Až vytopím po jízdě auto . 

Jinak , já mám se čtecíma lampičkama ( jak na foto od kavol ) ve všech třech řadách .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Zdravím, chtěl jsem dnes napojit světla pro denní svícení na svého Citroena  C8 r.v. 10/2008, ale dostal jsem se do úzkých, toto vozidlo má xenonová světla a na pinu pro parkovačky jsem při zapnutém klíčku naměřil +3,8 V, při zapnutí světel-obrysovek nebo parkovaček se na tomto vodiči naměří +12V,  když na tento drát připojím žlutý od automatiky na zhášení DRL, tak se nic neděje a světla DRL svítí stále stejně, nemáte někdo zkušenosti? Pokud ručně připojím žlutý - ovládací vodič z DRL na jiné +12V tak DRL zhasnou, evidentně si to spolu kvůli těm xenonům  nějak nerozumí...

Edit 24.3.2021, vyřešeno, na + k parkovačkám jsem napojil relé 12V toto reaguje až od 8 voltů výš, takže mi to relé spíná jen při zapnutých světlech jak potřebuji a pak již posílá požadovaný signál + do ovládací krabičky DRL.

Upraveno uživatelem von_georg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

https://www.motora.cz/autodoplnky/elektro/osvetleni/denni-sviceni/33550-svetla-denniho-sviceni-5-high-power-led-12v-24v-185x23x55-mm-213016857.htm

Hodil jsem na novou 807 tyto DRL . 

ON/OFF systém s možností obrysových světel - Světla pro denní svícení se rozsvítí automaticky při otočení klíčku zapalování. Při rozsvícení parkovacích nebo potkávacích světel se světla pro denní svícení automaticky vypnou nebo přepnou do režimu obrysových světel (dle zapojení) a po zhasnutí světel se opět rozsvítí naplno.

Připojuji to na přívodní kabely konektoru levýho světla . Je tam devět pozic na konektoru . Na čísle 9 je + po zapnutí zapalování , na pozici 3 je přívod k parkovačce ( tam se připojí ten kabel co "zhasne" denní svícení ) . Kostra je na podběhu kousek za světlem .

IMG_20230728_140504.jpg

IMG_20230728_140510.jpg

IMG_20230728_140516.jpg

Upraveno uživatelem MP
doplnění textu , odkazu i fotek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...