Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Světla pro denní svícení: typy světel, integrace do obrysovek


Shemik

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...
  • O 9 měsíců později...
  • O 4 měsíce později...

Mohl by mi prosím někdo doporučit nějaká přídavná světla pro denní svícení, která dobře svítí a pár let vydrží? Již mám na autě jedny namontovány několik let, ale v zimě mi do jednoho natekla voda a přestalo svítit. Takže teď je potřebuji vyměnit (dráty jsou již připraveny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj styl denních světel zde byl podroben tvrdé kritice. Ale tento typ jsem namontoval protože ho mám vyzkoušený na asi 8-mi  vozech kam jsem je montoval a až na jedno svítí všem bez nejmenších problémů a to jedno je zlikvidováno po nehodě.  Beru je z AK a mají obj. č. DO CF12303 na pultě jsou za cca 1500Kč. Určitě by se dali sehnat i levněji ale dříve jsem laboroval i s jinými dodavateli řádově levnějšími ale výdrž i funkčnost světel byla mizerná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem ty světla. Jediné co se mi nelíbí je, že jsou krátké. Já tam měl původně delší a to víc pasovalo k těm horním.

Jen taková technická připomínka, máš ty světla namontována podle pravidel ( vzdálenost od bočního obrysu max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm)? Já je mám totiž taky tak u značky jako Ty, jsou delší a jejich vzdálenost od bočního obrysu mám těsně 400 mm a vzájemně mezi světly mám 550mm (montoval to předchozí majitel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Po pravdě, ty montážní rozměry jsem tak moc do detailu neřešil. Kdysi jsem se na to ptal na STK a tam mi bylo řečeno že chápou že ne všude to jde montovat v intencích těch rozměrů aniž by člověk řezal nárazník nebo tak něco takže pokud se mezi ně vejde podložka RZ tak to stačí a musí to být homologované světla. A prakticky na všech autech kde jsem je montoval bylo umístění +- podobné a všechna auta už STK od montáže prošla bez výtky směrem k dennímu svícení.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
doplnění textu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Oživím téma - vím že tu v těch 15 stránkách někde odpověď asi je, ale většinou se pletou jabka s hruškama (denní se senzorem), tak mě hned nekamenujte ať hledám (děkuju) a zkuste někdo odpovědět na jednoznačně definovaný dotaz:

Ví někdo, jak (kam) zapojit denní LED na autě s denním svícením? (tj.nyní svítí potkávačky po otočení klíčku, s auto svícením přes senzor to nemá nic společnýho, to mám čudlem auto na konci páčky blinkrů vypnutý). Jdou LEDky (varianta s relátkem který je vypne jakmile zjistí že jde proud do parkovaček/tlumených) zapojit tak, aby je právě to denní svícení hned po otočení klíčku nevypnulo? Čii aby LEDky nahradily to denní svícení žárovkama?  Nebo se musí denní deaktivovat přes DIA aby hned po otočení klíčkem nedostávaly šťávu a tím neříkaly tomu relátku že má vypnout LEDKY? To relé asi nerozezná, jestli proud do světel pouští ŘJ nebo já páčkou (prstýnkem) .... hmm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kam se přesně zapojují dráty nevím (někde je to tu napsané), ale z mé zkušenosti vím, že pokud máš dodělávané LED denní svícení, tak musí být diagnostikou deaktivováno automatické rozsvěcení světel po nastartování motoru. Přestalo mi totiž svítit jedno denní LED světlo a tak jsem naopak diagnostikou aktivoval automatické rozsvěcení světel po nastartování, abych to nemusel zapínat ručně a jezdím tak už půl roku. Po otočení klíčku se u mne nyní rozsvítí jedno funkční denní LED světlo, po nastartování zhasne a rozsvítí se potkávací světla. Pomalu to vypadá, že to tak nechám a ty denní LED světla demontuji natrvalo :(, protože jsem nenašel nic vhodného místo nich a ježdění bez denních LED světel je pro mne trochu pohodlnější než dříve s nimi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Já jsem zakoupil originální světla  HELLA pro denní svícení v Autokelly. Chce si to hlídat byla to sleva z 6200,-Kč na 610,-Kč to se podaří jednou za stol let takovou trefu. Zapojil jsem to dle návodu v balení přes relátko. Co se týče vzhledu posuďte sami dle fota, jinak co se týče aktivování světel při šeru resp. tmě tak to je jednoduché žádná dia není zapotřebí, vše se dá nastavit páčkou světel s klíčkem v druhé poloze. Podržet tlačítko na páčce  píp a je hotovo. Deaktivace opět stejně podržet tlačítko páčky a píp a je hotovo.

Auto.jpg

Screenshot_2016-10-27-11-15-30.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, jak sis to udělal jsem to chtěl taky. Dlouhá světla s pěti pořádnými ledkami a ne dvaceti nebo kolik jich tam dávají jiní výrobci. Akorát jsem to za rozumnou cenu nikde nesehnal :(. Měl jsi štěstí, tak ať dobře svítí.

Jak píšeš o deaktivaci světel v šeru, tak my jsme výše řešili deaktivaci rozsvícení světel po nastartování motoru (denní svícení). O Tebou napsaném postupu jsem nevěděl, ale tuším, že se dá ten senzor pro automatické rozsvícení světel v šeru deaktivovat i přes menu, které se ovládá na autorádiu. Automatické rozsvícení světel v šeru je užitečné, i když máš denní LED světla, takže bych ho nechal aktivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Tak jsem dneska přidělal světla na denní svícení . Použil jsem z Kelly tyto :

https://www.autokelly.cz/Product/DO-CFJYEL003/8405401/39849642;38957087;38957306;40139956;40109561

Kdyby to někomu pomohlo tak jsem to zapojil na konektor co je na světle . Když konektor odpojíte a podíváte se na něj , tak plusko po zapnutým klíčku je na spodním pinu v levým sloupci , napájení parkovaček je prostřední pin v pravým sloupci . Kostru si najdete . Po zapnutí zapalování se rozsvítí , po zapnutí parkovaček zhasnou . Tak jak to má bejt . Ještě poladím sklon a nastavení až odjedu od baráku na otevřenou silnicu , abych na to koukl z dálky .

 

 

 

IMG_0005.JPG

IMG_0006.JPG

IMG_0007.JPG

Upraveno uživatelem MP
DOPLNĚNÍ , ZMENŠENÍ FOTEK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 8. 2017 at 11:33, MP napsal:

Tak jsem dneska přidělal světla na denní svícení . Použil jsem z Kelly tyto :

https://www.autokelly.cz/Product/DO-CFJYEL003/8405401/39849642;38957087;38957306;40139956;40109561

Kdyby to někomu pomohlo tak jsem to zapojil na konektor co je na světle . Když konektor odpojíte a podíváte se na něj , tak plusko po zapnutým klíčku je na spodním pinu v levým sloupci , napájení parkovaček je prostřední pin v pravým sloupci . Kostru si najdete . Po zapnutí zapalování se rozsvítí , po zapnutí parkovaček zhasnou . Tak jak to má bejt . Ještě poladím sklon a nastavení až odjedu od baráku na otevřenou silnicu , abych na to koukl z dálky .

 

 

 

IMG_0005.JPG

IMG_0006.JPG

IMG_0007.JPG

Ahoj,

 

dnes jsem zkoušel zapojovat na své 807 denní stejně jako ty, ale na tom konektoru nemám napětí po otočení klíčku. Jednou jedínkrát jsem ho tam dohledal, ale od té doby už zase nic. Denní mám zapojené přesně tak jak uvádíš, zem jsem si vzal z BSM jednotky, ale napětí tam proště není. Kde může být problém? Nebo to mám připojit někam jinám, kde je napětí po otočení klíčku, neví někdo, kde bych něco takového našel poblíž spolujezdcova světla? Nyní to mám zapojené na ten konektor. Moc díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kostru hodil pod nějakej šroub tam u světla . Proč tam na tom konektoru nemáš plusko po zapnutí zapalování ... napadá mě jedině že trochu rozdíl v elektrice , třeba s ohledem na rok výroby se to může lišit . Nevím ... Já mám 2011 . Nebo pokud jsi ho tam měl a pak už ne , nepadlo ti to mezitím do ECO MODE ... Ale to jsi asi mezi tím hledám zkoušel nastartovat . Ještě by se to dalo dát na spínač hladiny brzdovky , ale tam je hodně blbej přístup . I když ten konektor na nádržce s brzdovkou odpojíš , není ta kabeláž nějak dlouhá aby se tam dalo napojovat . Ale zkusit to můžeš .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď, zkoušel jsem startovat, několikrát, ale nemá to na to vliv. Jediný co prostě nechápu, že jsem tam napětí jednou našel a pak už ne. Prodloužím kabel a zkusím tedy to od brzdovky, nevím kde jinde by mohlo být napětí permanentně, aby to fungovalo jak má. Na konektoru od světel jsem ho prostě nenašel. Někde v pojistkách v motorovém prostoru zde psali pozici F11 a na tom 40A na přídavné ventilátory. Jedinou pojistku 40A mám na pozici 18 ale. Zkusím se nějak probojovat k tomu co píšeš ty. Díky

JInak rok výroby mám 2003 a celkem bez výbavy, není tam nic extra a do ECO MODE jsem se dostal jelikož jsem si odpojil baterku radši při rozebíraní všecho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Minulej tejden jsem si do parkovaček hodil místo těch celoskleněnejch W5W žárovek hodil LEDky . Na první pohled paráda , krásný bílý světlo místo toho žlutýho co je jak vychcaná díra do sněhu . Ale ... pak jsem si všiml že díky tomu mi svítí denní svícení  nižší intenzitou a jakoby problikává . Když dám zpět celoskleněnou W5W tak pak denní svícení svítí normálně . Má to souvislost protože na denní svícení je přivedenej k jejich zhasnutí káblík od parkovaček , aby když se rozsvítěj parkovačky tak denní zhasli . Půjde to nějak vyřešit abych ty LEDky mohl v parkovačkách mít ? 

Mě napadá jedině ten "zhasínací" káblík k DRL napojit třeba ke koncovýmu světlu , ale to se mi nechce tahat přes celý auto , a někde vepředu bych ten správnej asi nenašel ...

A ještě dotaz : jak otevřít to stropní osvětlení ? Jsem se snažil to sklíčko vyloupnout ale bránilo se , a nechtěl jsem použít větší sílu abych ho nerozlomil ...

Upraveno uživatelem MP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, MP napsal:

A ještě dotaz : jak otevřít to stropní osvětlení ? Jsem se snažil to sklíčko vyloupnout ale bránilo se , a nechtěl jsem použít větší sílu abych ho nerozlomil ...

je to opravdu jen vycvakávací, páčidlo do boku a opatrně vytlačit ... šanci, že to praskne, zmenšíš, když to nebudeš dělat v současných mrazech venku v nezahřátém autě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...