Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Airbag Fault - vyriešené.


Steef

Recommended Posts

Skúsiť \"presvietiť, prezvoniť, premerať\" obvod medzi vstupom do COMu a konektormi do airbagu bez demontáže COmu. Na spodu COMu sú to tie dva bočné (dvojpólové) konektory. Treba vybrať airbag a vytiahnúť z neho žltý a zelený konektor a tak isto aj od spodu COMu odpojiť bočné konektory. Ľavý u vodičových dverí, by mal končiť ako žltý konektor arbagu a pravý ako zelený.:myslim Totiž na tej páske nemusí byť nič vidieť, ale predsa môže mať niekde zlom jedného vodiča a tým je okruh prerušený. Takýmto meraním bude istota, že prechd šťavy COMom je v poriadku. Môžem poradiť aj v popise merania, ak treba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni kluci, tak sa mi to podarilo vyriešiť. Ešte raz som to rozobral, prekontroloval spoje a zapojil. Teraz už nehlási chybu airbagu. Neviem, či by mohlo mať na to vplyv aj to, že baterka bola odpojená asi 3,5 hodiny.

Premeranie kontaktov:

V červenom políčku sú označené kontakty a v modrom sú kontakty, ktoré boli prepojené:

PREMERANIE.jpg

No a pri skladaní si treba dať pozor na kontakty 1, 2, 3, 4, aby nezostali pod plieškom:

Zle:

ZLE.jpg

Dobre:

DOBRE.jpg

A pri tejto príležitosti som prečistil aj kontakty smeroviek, ktoré boli čierne od vazelíny. Pliešky kontaktov som tiež trošku vyhol. Tie stredné dva.

KONTAKTY.jpg

Zložil som to a ono to funguje :super .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Steef

Nj, cely stred. Najprv airbag, odpojenie konektorov, zlty, zeleny, potom ten vacsi sivo cierny, odpojenie kostry klaksona, odpojenie kostry volantu, vyskrutkovanie stredu volantu, vybratie stredu volantu a aj celeho volantu(opatrne kvoli tym trom kablom, ktore zostanu na packovom systeme). Povolenie svorky packoveho systemu, vybratie konektorov packoveho systemu, stiahnutie packoveho systemu... A potom opacny postup pri montazi.

Hallo Steef, nemas tento postup aj zdokumentovany na fotkach ? Mam podobny problem s packami koli ktorym mi svieti kontrolka airbagu. Aspon tak mi to povedali na diagnostike. Urcite mi pomoze aj to co si napisal, ale zatial mam z toho trochen gulas :myslim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caf postup zdokumentovany nemam, ale mozem ho podrobnejsie popisat, teda pokusim sa :).

1. Zrovnaj kolesa.

2. Odpoj baterku.

3. Teraz najtazsia vec - vybratie airbagu - najlepsie by bolo, keby Ti niekto pomohol. Potrebujes 2x skrutkovac (ja som mal plochy). Zo spodu volantu zastrcit skrutkovac do dierok na lavej aj pravej strane. Najprv skus strcit a pohrat sa s nim, pokial neucitis pri zatlaceni akoby pruzenie. Tym padom si trafil svorku. V knihe Peugeot 307 Jak na to, je to na strane 301, obrazok 22.2b. Na obrazku 22.2a su dierky na skrutkovac. Ak si si uz nacvicil pohyb, zatlac na obidva skrutkovace naraz a druhy par ruk :D, nech vyberie airbag. Je potrebna urcita sila. Musis to akoby vypacit na troch miestach, presne tam kde je veniec volantu, teda vlavo, vpravo a dole. Ale pozor, nevytrhni to, lebo kably su dost kratke.

4. Ked odtiahnes airbag, hore mas zlto-zelenu koncovku, zospodu zlto-modru a na volante sivu. Koncovky ale odpajaj az min. po 5tich minutach, ked si odpojil baterku. Tenkym skrutkovacom odpojis tie dve koncovky a to tak, ze zvrchu zlto-zelenej koncovky musis podpacit poistku, presne uvidis to miesto kam dat skrutkovac (kniha str. 301, obr. 22.3b). Koncovku potom staci vytiahnut. Takisto urob aj zo spodu so zlto-modrou koncovkou. Jo a este najprv zemniaci kolik odpoj, aby si mal viac priestoru. Teraz rozpoj tu sivu siroku koncovku. Takisto tenkym skrutkovacom odisti poistku ;).

5. Torxovym skrutkovacom c. 50 treba odskrutkovat skrutku volantu. Prichystaj si nejaku trubku na predlzenie paky. Ja mam na volante zarez a na tyci riadenia je zarez, takze presne viem do ktorej polohy dat volant nas5. Ked nemas, tak si poznac. Aj polohu skrutky.

6. Teraz uz len silou musis dat dole volant. Pozor, aby si nevytrhol koncovky s kablami pri prudkom pohybe.

7. Opatrne vyber volant.

8. Klucom c. 10 povol svorku COMu(packoveho systemu).

9. Zo spodu COMu odpoj 4 koncovky. Su oznacene farebne, takze nemusis mat strach, ci ich das naspat spravne. Pozor takisto na poistku. Pouzi tenky plochy skrutkovac. Poistka sa odistuje smerom od koncovky, nie ku koncovke.

10. Cely COM je zaisteny este na stlpiku riadenia, ale ide lahko dole. Staci na dvoch miestach trosku vyhnut cierny plast a stiahnut COM dole. Ide to aj nechtami.

11. Tym padom mas COM dole.

Chces aj postup rozobratia COMu? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Steef

Caf postup zdokumentovany nemam, ale mozem ho podrobnejsie popisat, teda pokusim sa :).

1. Zrovnaj kolesa.

2. Odpoj baterku.

3. Teraz najtazsia vec - vybratie airbagu - najlepsie by bolo, keby Ti niekto pomohol. Potrebujes 2x skrutkovac (ja som mal plochy). Zo spodu volantu zastrcit skrutkovac do dierok na lavej aj pravej strane. Najprv skus strcit a pohrat sa s nim, pokial neucitis pri zatlaceni akoby pruzenie. Tym padom si trafil svorku. V knihe Peugeot 307 Jak na to, je to na strane 301, obrazok 22.2b. Na obrazku 22.2a su dierky na skrutkovac. Ak si si uz nacvicil pohyb, zatlac na obidva skrutkovace naraz a druhy par ruk :D, nech vyberie airbag. Je potrebna urcita sila. Musis to akoby vypacit na troch miestach, presne tam kde je veniec volantu, teda vlavo, vpravo a dole. Ale pozor, nevytrhni to, lebo kably su dost kratke.

4. Ked odtiahnes airbag, hore mas zlto-zelenu koncovku, zospodu zlto-modru a na volante sivu. Koncovky ale odpajaj az min. po 5tich minutach, ked si odpojil baterku. Tenkym skrutkovacom odpojis tie dve koncovky a to tak, ze zvrchu zlto-zelenej koncovky musis podpacit poistku, presne uvidis to miesto kam dat skrutkovac (kniha str. 301, obr. 22.3b). Koncovku potom staci vytiahnut. Takisto urob aj zo spodu so zlto-modrou koncovkou. Jo a este najprv zemniaci kolik odpoj, aby si mal viac priestoru. Teraz rozpoj tu sivu siroku koncovku. Takisto tenkym skrutkovacom odisti poistku ;).

5. Torxovym skrutkovacom c. 50 treba odskrutkovat skrutku volantu. Prichystaj si nejaku trubku na predlzenie paky. Ja mam na volante zarez a na tyci riadenia je zarez, takze presne viem do ktorej polohy dat volant nas5. Ked nemas, tak si poznac. Aj polohu skrutky.

6. Teraz uz len silou musis dat dole volant. Pozor, aby si nevytrhol koncovky s kablami pri prudkom pohybe.

7. Opatrne vyber volant.

8. Klucom c. 10 povol svorku COMu(packoveho systemu).

9. Zo spodu COMu odpoj 4 koncovky. Su oznacene farebne, takze nemusis mat strach, ci ich das naspat spravne. Pozor takisto na poistku. Pouzi tenky plochy skrutkovac. Poistka sa odistuje smerom od koncovky, nie ku koncovke.

10. Cely COM je zaisteny este na stlpiku riadenia, ale ide lahko dole. Staci na dvoch miestach trosku vyhnut cierny plast a stiahnut COM dole. Ide to aj nechtami.

11. Tym padom mas COM dole.

Chces aj postup rozobratia COMu? :)

uff vidim, ze to bude riadna makacka :bojim Normalne sa bojim do toho pustit. Ale aj tak to asi skusim ked polavia mrazy.

A ak ta teda pozem este poprosit napises mi aj postup na ten COM ? Diki :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: siskin

Původně zaslal: Steef

Nj, cely stred. Najprv airbag, odpojenie konektorov, zlty, zeleny, potom ten vacsi sivo cierny, odpojenie kostry klaksona, odpojenie kostry volantu, vyskrutkovanie stredu volantu, vybratie stredu volantu a aj celeho volantu(opatrne kvoli tym trom kablom, ktore zostanu na packovom systeme). Povolenie svorky packoveho systemu, vybratie konektorov packoveho systemu, stiahnutie packoveho systemu... A potom opacny postup pri montazi.

Hallo Steef, nemas tento postup aj zdokumentovany na fotkach ? Mam podobny problem s packami koli ktorym mi svieti kontrolka airbagu. Aspon tak mi to povedali na diagnostike. Urcite mi pomoze aj to co si napisal, ale zatial mam z toho trochen gulas :myslim:D

Mám celú opravu páčok komplet nafotenú. Daj e-mail, pošlem ti. (lebo neviem sem dať viacej fotiek do jednej odpovede :() Tiež už rozoberám páčky na počkanie. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Solim1

Původně zaslal: siskin

Původně zaslal: Steef

Nj, cely stred. Najprv airbag, odpojenie konektorov, zlty, zeleny, potom ten vacsi sivo cierny, odpojenie kostry klaksona, odpojenie kostry volantu, vyskrutkovanie stredu volantu, vybratie stredu volantu a aj celeho volantu(opatrne kvoli tym trom kablom, ktore zostanu na packovom systeme). Povolenie svorky packoveho systemu, vybratie konektorov packoveho systemu, stiahnutie packoveho systemu... A potom opacny postup pri montazi.

Hallo Steef, nemas tento postup aj zdokumentovany na fotkach ? Mam podobny problem s packami koli ktorym mi svieti kontrolka airbagu. Aspon tak mi to povedali na diagnostike. Urcite mi pomoze aj to co si napisal, ale zatial mam z toho trochen gulas :myslim:D

Mám celú opravu páčok komplet nafotenú. Daj e-mail, pošlem ti. (lebo neviem sem dať viacej fotiek do jednej odpovede :() Tiež už rozoberám páčky na počkanie. :D

Použi napr. imageshack alebo kľudne do viacerých odpovedí. Myslím, že taký materiál by sa tu kdekomu zišiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Solim1

Původně zaslal: siskin

Původně zaslal: Steef

Nj, cely stred. Najprv airbag, odpojenie konektorov, zlty, zeleny, potom ten vacsi sivo cierny, odpojenie kostry klaksona, odpojenie kostry volantu, vyskrutkovanie stredu volantu, vybratie stredu volantu a aj celeho volantu(opatrne kvoli tym trom kablom, ktore zostanu na packovom systeme). Povolenie svorky packoveho systemu, vybratie konektorov packoveho systemu, stiahnutie packoveho systemu... A potom opacny postup pri montazi.

Hallo Steef, nemas tento postup aj zdokumentovany na fotkach ? Mam podobny problem s packami koli ktorym mi svieti kontrolka airbagu. Aspon tak mi to povedali na diagnostike. Urcite mi pomoze aj to co si napisal, ale zatial mam z toho trochen gulas :myslim:D

Mám celú opravu páčok komplet nafotenú. Daj e-mail, pošlem ti. (lebo neviem sem dať viacej fotiek do jednej odpovede :() Tiež už rozoberám páčky na počkanie. :D

tu je moj mail: siskin@pobox.sk vopred vdaka :super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...