Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Airbag Fault - vyriešené.


Steef

Recommended Posts

Cafte,

da sa resetnut tato hlaska? Mal som problem s packami, tak som ich rozobral a ked som naspat vsetko zapojil, tak mi vybliakava tuto hlasku. Poskodeny airbag urcite nie je, ani kably. Zapojene to je ako ma byt. Dik.

[upravil dne 17/1/09 Steef]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Steef

Cafte,

da sa resetnut tato hlaska? Mal som problem s packami, tak som ich rozobral a ked som naspat vsetko zapojil, tak mi vybliakava tuto hlasku. Poskodeny airbag urcite nie je, ani kably. Zapojene to je ako ma byt. Dik.

No niečo si uričite podrbal keď vypisuje túto chybu...a keďže si rozoberal prepínače tak len tam hľadaj problém. Resetnutie Ti nič nepomôže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V BSI by neměla informace být, pokud jsi měl vyndaný klíček a nejlépe ještě odpojenou baterku, když jsi odpojoval airbagy. Doufám, že jsi netočil středem COMu na který se nasazuje volant, protože ten má přesně definovanou polohu. Pokud by jsi ho přetočil, tak můžeš přerušit páskový vodič smotaný v COMu okolo hřídele volantu. Pokud by jsi ho úplně přetrh, tak by ti mimo airbagů taky nefungovala houkačka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uff, no ty si mi teraz dal :myslim. Kluc som vybrany nemal. Baterku som odpojil, ano a prave teraz to, ze tym COMom som tocil, dokonca som to mal aj rozobrate. Ale len z toho dovodu, ze COM je poisteny 3mi zarazkami po obvode. A jedna zarazka bola vyskocena, takze ten COM sa vobec netocil. Najprv som nevedel ako to mam vsetko rozobrat, ale prisiel som na to. Na ten plochy kabel som daval pozor a nasadil som COM tak, ako bol predtym. Do tej istej polohy. Neverim, zeby bol pretrhnuty, lebo som si presne na to daval pozor. A dokonca ked som vsetko zlozil, tak este som volantom ani netocil a uz po nastartovani mi hlasilo chybu. Klakson funguje. Keby nepomohla diagnostika, rozoberiem to este raz (teraz to uz ide lavou zadnou :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad to bude dobré. Ono když se s tím točí, tak se to před montáží musí nastavit. Musí se nastavit střední poloha. Pokud si to ještě dobře pamatuju, tak se musí nejdříve opatrně otáčet po směru hodinových ručiček na doraz. Potom zpátky proti směru hod. ručiček o 2,5 otáčky. Tam je střed a tak se to namontuje na volantovou trubku. Už jsem v létě kamarádovi na 206 opravoval přelomený ten pásek. Spájel jsem ho, ale byla to hrozná práce. Když ti houkačka funguje tak bude asi OK. Tím vyndaným klíčkem jsem myslel, že bylo vše vypnuté, ne že byl fyzicky venku. Pak už zbývá jedině kontaktní chyba což u airbagů není nic zvláštního.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute

Tiez som opravoval packy a mal som podobny problem riesenie bolo konektory z air bagu maju poistku proti vypadnutiu v strede konektora je to zlta umela hmota opatrne ju vyber ale nepomyl sa netahaj cely konektor ktory je takisto zlty poriadne sa na to pozri ,vytiahnes ten stred bude drzat na dvoch tenkych kuskoch umeliny vytiahnes to uplne z konektora a ten cely trosku vacsou silou zatlac cvakne to, potom tam daj tu poistku proti vypadnutiu druhy konektor tak isto.Konektory musia byt tesne na tom kove nesmie tam byt medzera medzi kovom a konektorom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj, cely stred. Najprv airbag, odpojenie konektorov, zlty, zeleny, potom ten vacsi sivo cierny, odpojenie kostry klaksona, odpojenie kostry volantu, vyskrutkovanie stredu volantu, vybratie stredu volantu a aj celeho volantu(opatrne kvoli tym trom kablom, ktore zostanu na packovom systeme). Povolenie svorky packoveho systemu, vybratie konektorov packoveho systemu, stiahnutie packoveho systemu... A potom opacny postup pri montazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekecajte tu hlúposti o batérke, vypnutom zapaľovaní a iných hovadinách. Keby tam nebol problém tak kontrolka nezasvieti....a takisto ŽIADNE vymazanie chyby na diagnostike nepomôže pretože keď závada zmizne tak takisto aj kontrolka airbagu SAMA zhasne bez nutnosti mazania. Hľdaj chybu a nerieš rady ohľadom odpájania batérie a pod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Steef

Ved to sa snazim zistit, ked vymazem chybove hlasenia cez diagnostiku a chyba bude aj nadalej, tak samozrejme je este niekde nieco zle. Pozriem sa na to este raz, rozoberiem a uvidim co a ako dalej.

Kua to asi nik nečíta čo píšem.... :bojim

Na frasa Ti bude diagnostika....nájdi problém v tých prepínačoch čo si rozoberal, odstráň ho a kontrolka SAMA zhasne...Pokiaľ je v závadach trvalá závada tak môžeš mazať do augusta a nič Ti to nebude platné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...