Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

kontrolka-mazání mazání motoru


kvitko

Recommended Posts

Dobrý den,koupil jsem Peugeot 206 1.4 benzín z roku 2002 a nesvítí tam kontrolka mazání motoru při zapnutí zapalování a prodejce tvrdí že u tohoto auta je to v pořádku.což se mně zdá divné neboť ostatní kontrolky se na chvíli zapnou,tak nevím jestli má pravdu.Předem děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, jak jsem psal před nedávnem odpověď do sekce \"Servis\", jsem na tom stejně:

Mám r.v. 2003 a kontrolu oleje na palubce taky nemám (taková ta klasická olejnička).

V autorizovaném servisu mi řekli, že ne vždy se kontrolka montovala a v případě problému s tlakem oleje se rozbliká nápis STOP a bude to pípat.

link na předchozí zprávy:

http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=49889

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Absence kontrolky tlaku oleje mi přijde velmi divná. Chce to demontovat přístrojovku a kouknout se, jestli není jenom spálená žárovka. Jaký je to rok výroby?

Mám multiplex, kde jsou diody a ta kontrolka není (po vyndání přístrojovky a vhodném natočení na světlo je vidět, že je tam jakoby \"vylisovaná\", ale nesvítí. Stejně tak tam je ale kontrolka žhavení, a pod, které taky nesvítí.

Dával jsem tam na test i jinou přístrojovku, ale je to stejné, nesvítí. Jakoby nebyl pro tuto kontrolu signál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ja mam 11/2003 a tiez nesvieti. Skusal niekto ci ta STOPka naozaj zasvieti, ked je cidlo bez tlaku? Nedavno som menil olej a pre kontrolu som zmeral cidlo, bez tlaku pri nenastartovanom motore je zopnute na kostru a pri chode motora, teda pod tlakom sa rozpoji. Pre kontrolu STOPky chce odpojit kabel od snimaca tlaku ( pod filtrom oleja ) spojit ho na kostru nastartovat motor a cakat ci sa STOPka rozsvieti. Ak si najdem chvilu casu vyskusam to a dam vediet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem vyndal přístrojovku v domnění, že vyměním žárovku na mazání, avšak mám tam LED diody a kdybych tohle dříve přečetl, tak bych nemusel přístrojovku vyndavat.

Ale přesto se zeptám, když už jí mám venku:

Kontrolka mazání nesvítí, to už jsem se dočetl, ale ještě se chci zeptat na kontrolku nezapnutého bezpečnostního pásu. Na přístrojovce je, ale taky nesvítí.

Měla by svítit??

Jedná se o Peugeot 406 Break r.v. 2003 2.0 HDi 80 kw.

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som tu STOPku otestoval a ono to funguje tak, ze do 15 sekund od straty tlaku oleja sa rozblika STOPka zaroven to pipa a konecne sa rozsvieti aj kontrolka mazania. Takze ziadny strach, ta kontrolka tam je , len funguje trochu inak ako sme boli na to zvyknuti z inych aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...