Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denne svetla


kello

Recommended Posts

Původně zaslal: permonik7

Mně na 308SW svítí při denním svícení vše - přední světla, zadní světla i přístrojovka. To, že je podsvícená přístrojovka není skoro vidět, jen když je hodně pod mrakem.

A máš zapnuté automatické zapínanie svetiel? Keď je pod mrakom sa ti zapnú automatické svetlá a tým aj prístrojovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale světelný senzor není ve všech verzích,takže se musí spoléhat na páčku.Jinak si myslím,že je lepší,když svítí jen přední 21W,nedostává tolik alternátor zabrat,tím pádem se nepatrně snižuje spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš na mysli to, že se mi zapínají sama po startu, tak ano, mám. A na předchozím autě jsem měla totéž a navíc tam byl světelný senzor - takže po startu se mi pokaždé zapla světla a podle intenzity venkovního světla se mi podsvítila nebo nepodsvítila palubovka;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: permonik7

Pokud máš na mysli to, že se mi zapínají sama po startu, tak ano, mám. A na předchozím autě jsem měla totéž a navíc tam byl světelný senzor - takže po startu se mi pokaždé zapla světla a podle intenzity venkovního světla se mi podsvítila nebo nepodsvítila palubovka;)

Nie nie myslel som ten svetelný senzor ako v starom aute, že keď je pod mrakom sa ti podsvieti palubovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Původně zaslal: permonik7

Pokud máš na mysli to, že se mi zapínají sama po startu, tak ano, mám. A na předchozím autě jsem měla totéž a navíc tam byl světelný senzor - takže po startu se mi pokaždé zapla světla a podle intenzity venkovního světla se mi podsvítila nebo nepodsvítila palubovka;)

Nie nie myslel som ten svetelný senzor ako v starom aute, že keď je pod mrakom sa ti podsvieti palubovka.

Přesně tak to funfovalo;) A když bylo krásně, tak palubovka nesvítila...a rozsvítila se třeba v tunelu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

no váženy dnes mi aktivovali denné svetla, urobili to cez notebook. svietia mi len tie žárovyn 21W a xenon mi vobec nesvieti, takysto mi nesvieti pristrojovka a zadne svetla tiež. 40 km som šiel s dednými svetlamui akurat potom mi nejaky milý oprotiiduci vodič zablikal, že policajti tak som si zapol xenony. vizera to lešie so xenonami, ale ta denne svetla mi šetria a viete frajerina tie denné svetla ma ich velmi málo aut. som zvedavý či to prejde u policajtov, myslím tie zadné nesvietiace svetla. neviete tu dat prestne link nejakej vyhlašky k denným svetlam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no váženy dnes mi aktivovali denné svetla, urobili to cez notebook. svietia mi len tie žárovyn 21W a xenon mi vobec nesvieti, takysto mi nesvieti pristrojovka a zadne svetla tiež. 40 km som šiel s dednými svetlamui akurat potom mi nejaky milý oprotiiduci vodič zablikal, že policajti tak som si zapol xenony. vizera to lešie so xenonami, ale ta denne svetla mi šetria a viete frajerina tie denné svetla ma ich velmi málo aut. som zvedavý či to prejde u policajtov, myslím tie zadné nesvietiace svetla. neviete tu dat prestne link nejakej vyhlašky k denným svetlam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no váženi dnes mi aktivovali denné svetla, urobili to cez notebook. svietia mi len tie žárovyn 21W a xenon mi vobec nesvieti, takysto mi nesvieti pristrojovka a zadne svetla tiež. 40 km som šiel s dednými svetlamui akurat potom mi nejaky milý oprotiiduci vodič zablikal, že policajti tak som si zapol xenony. vizera to lešie so xenonami, ale ta denne svetla mi šetria a viete frajerina tie denné svetla ma ich velmi málo aut. som zvedavý či to prejde u policajtov, myslím tie zadné nesvietiace svetla. neviete tu dat prestne link nejakej vyhlašky k denným svetlam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kello

no váženi dnes mi aktivovali denné svetla, urobili to cez notebook. svietia mi len tie žárovyn 21W a xenon mi vobec nesvieti, takysto mi nesvieti pristrojovka a zadne svetla tiež. 40 km som šiel s dednými svetlamui akurat potom mi nejaky milý oprotiiduci vodič zablikal, že policajti tak som si zapol xenony. vizera to lešie so xenonami, ale ta denne svetla mi šetria a viete frajerina tie denné svetla ma ich velmi málo aut. som zvedavý či to prejde u policajtov, myslím tie zadné nesvietiace svetla. neviete tu dat prestne link nejakej vyhlašky k denným svetlam?

Musí projít. Jsou na to homologované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kello

bigicek hej? ta super. akurat emnchanik varvel, že nejakým policajtom vadí, že zadne nesvietia svetla ta uvidím

Vo vyhláške je uvedené, že musíš mať cez deň zapnuté stretávacie svetlá alebo predné denné svetlá, ak je nimi vozidlo vybavené...

V Pokeci niekde je odkaz na vyhlášku kde sa presne o tomto píše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

§ 32 Osvetlenie vozidiel

(1) Vozidlo musí mať okrem prípadu uvedeného v § 34 ods. 3 počas jazdy rozsvietené stretávacie svetlá alebo im na roveň postavené osvetlenie; to neplatí pre nemotorové vozidlo, ktoré musí mať rozsvietené svetlá počas zníženej viditeľnosti. Za nezníženej viditeľnosti môžu byť na vozidle rozsvietené svetlá pre denné svietenie, ak je nimi vozidlo vybavené. Vodič smie jazdiť aj s obrysovými svetlami, ak má súčasne rozsvietené stretávacie svetlá alebo diaľkové svetlá, alebo predné svetlá do hmly, ak je nimi vozidlo vybavené. Činná plocha svetiel nesmie byť zakrytá alebo nadmerne znečistená s výnimkou svetiel, ktoré nie sú predpísané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Homologizačný predpis EHK/OSN č. 48:

2.7.25. „Denné svietidlo“ je svietidlo svietiace dopredu, umožňujúce lepšiu viditeľnosť vozidla za jazdy cez deň

6.19. DENNÉ SVIETIDLO (predpis č. 87)

6.19.1. Prítomnosť

Nepovinná na motorových vozidlách. Zakázaná na prípojných vozidlách.

6.19.2. Počet

Dve

6.19.3. Usporiadanie

Žiadna osobitná požiadavka.

6.19.4. Umiestnenie

6.19.4.1. Na šírku: ten bod zdanlivej plochy v smere referenčnej osi, ktorý je najďalej od

pozdĺžnej strednej roviny vozidla, nesmie byť vzdialený viacej ako 400 mm od

najvzdialenejšieho vonkajšieho obrysu vozidla.

Vzdialenosť medzi vnútornými okrajmi zdanlivých plôch v smere referenčných

osí nesmie byť menšia než 600 mm.

Táto vzdialenosť môže byť zmenšená až na 400 mm tam, kde je celková šírka

vozidla menšia ako 1 300 mm.

6.19.4.2. Na výšku: najmenej 250 mm a najviac 1500 mm nad vozovkou.

6.19.4.3. Na dĺžku: na prednej časti vozidla. Táto podmienka sa považuje za splnenú, keď

vyžarované svetlo neohrozuje vodiča priamo ani nepriamo cez spätné zrkadlá

alebo iné plochy na vozidle, ktoré odrážajú svetlo.

6.19.5. Geometrická viditeľnosť

Horizontálna: 20° smerom von a 20° smerom dovnútra

Vertikálna: 10° smerom hore a 10° smerom dole.

6.19.6. Orientácia

Smerom dopredu.

6.19.7. Elektrické spojenia

Ak sú namontované denné svietidlá, musia sa zapínať automaticky, keď je

zariadenie na štartovanie a/alebo vypínanie motora v polohe, ktorá umožňuje beh

motora. Aktivácia a deaktivácia automatického zapínania denných svetiel musí

byť možná bez použitia nástrojov.

Denné svietidlá sa musia vypínať automaticky pri zapnutí svetlometov, okrem

prípadu, keď denné svietidlá vytvárajú prerušovanú svetelnú výstrahu v

krátkodobých intervaloch.

6.19.8. Kontrolka

Nepovinná kontrolka zapojenia obvodu.

Kompletné znenie

http://www.telecom.gov.sk/externe/ehk/41-50/d58-048r5i.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kello

no váženy dnes mi aktivovali denné svetla, urobili to cez notebook. svietia mi len tie žárovyn 21W a xenon mi vobec nesvieti, takysto mi nesvieti pristrojovka a zadne svetla tiež. 40 km som šiel s dednými svetlamui akurat potom mi nejaky milý oprotiiduci vodič zablikal, že policajti tak som si zapol xenony. vizera to lešie so xenonami, ale ta denne svetla mi šetria a viete frajerina tie denné svetla ma ich velmi málo aut. som zvedavý či to prejde u policajtov, myslím tie zadné nesvietiace svetla. neviete tu dat prestne link nejakej vyhlašky k denným svetlam?

Zistoval som to.... ak mas original (z vyroby)denne svetla (nie su sice zapisane v TP) tak nemusia podla najnovsej vyhlasky platnej od 1.2.2009 v SR svietit zadne svetla.

Pozor!!! avsak len za neznizenej viditelnosti (hmla, dazd, zotmievanie sa...atd).

Takze v pohode mozes aj pred policajtami sa otocit a mozu Ti max. zamavat..;).ak budu chcet nieco viac, tak im odkaz nech si prestuduju vyhlasku a ziadaj si ich mena a cisla....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
Původně zaslal: PeugeotHDi

Původně zaslal: kello

no váženy dnes mi aktivovali denné svetla, urobili to cez notebook. svietia mi len tie žárovyn 21W a xenon mi vobec nesvieti, takysto mi nesvieti pristrojovka a zadne svetla tiež. 40 km som šiel s dednými svetlamui akurat potom mi nejaky milý oprotiiduci vodič zablikal, že policajti tak som si zapol xenony. vizera to lešie so xenonami, ale ta denne svetla mi šetria a viete frajerina tie denné svetla ma ich velmi málo aut. som zvedavý či to prejde u policajtov, myslím tie zadné nesvietiace svetla. neviete tu dat prestne link nejakej vyhlašky k denným svetlam?

Zistoval som to.... ak mas original (z vyroby)denne svetla (nie su sice zapisane v TP) tak nemusia podla najnovsej vyhlasky platnej od 1.2.2009 v SR svietit zadne svetla.

Pozor!!! avsak len za neznizenej viditelnosti (hmla, dazd, zotmievanie sa...atd).

Takze v pohode mozes aj pred policajtami sa otocit a mozu Ti max. zamavat..;).ak budu chcet nieco viac, tak im odkaz nech si prestuduju vyhlasku a ziadaj si ich mena a cisla....

asi tak !!!!! :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...