Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotřeba 307


Hary

Recommended Posts

307, HDI 2.0, nafta 66 kW, r.v. 2005. Podle PC na palubáku to má brát cca 6.2 - 6.7 l. Ale pokud si natankujete plnou a spočtete kolik jste na onu nádrž najeli, tak mi vychází 5.6 - 5.9 l, záleží jak se jezdí. Takže na PC na palubáku bych příliš nespoléhal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

307 1,6HDi r.v.2006. Podle palubního PC který jsem nemazal už půl roku svítí průměr rovných 5l/100km- moc ten palubní počítač nemažu, kolem 5 se mi to pohybuje +/- pořád, nedá se říct, že bych byl brzda provozu.

[upravil dne 4.1.2009 Thor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,6 HDi, 80kW, 2004, 133.000km - mám ho dva měsíce, ze začátku 6,2l/100km, s ochlazením jsem začal nalívat aditiva a teď je to do 6,0l/100km na zimních kolech. Spotřebu počítám při tankování do plna. A ten pokles nemusí být těmi aditivy, možná jsem si na naftu chvilku zvykal po pěti letech od 405-ky GLD, kdy jsem jezdil s LPG 1,8i, 85kW - Mondeo. Jsem se spotřebou spokojený, protože se nijak neomezuji, auto jezdí každý den cca 50km mimo město - dálnice a Brno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie 1.6HDi maju krasnu spotrebu, klobuk dolu :super takisto aj benzinove 1.6, to je nadhera, naopak hanba 2.0HDi, zeru strasne vela. moj dlhodoby priemer v lete bol 6,4 a v zime 6,8. najnizsia sa mi podarila na trase RS-ZV-RS (160km) 4,9 ale to som isiel ako s vajickami, mal som v kufri sklo :D cez 8 som sa nikdy nedostal. ked som mal aj SW tiez 1.6 benzin, tak som jazdil o cca 1 liter vyssou spotrebou, asi horsie zabehnuty motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu sa jasne ukazuje co dokaze urobit 8 ventilov navyse a 400 kubikov objemu menej pri HDI. Prevadzka dvojlitra HDI je znacne neekonomicka. Ja jazdim za 7,5l kombi, v meste nie je problem ist na 8,5l a aj viac. A to sa snazim s lahkou nohou. Preco ho este zivim?.....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest havel11

JEZDIM SKORO POŘÁD BRZDA PLYN A NA 10.000KM MÁM PRŮMĚRNOU SPOTŘEBU S 1,6 16V 5D BRAKE r.v.03/2006

okolo 11l/100km. po pravdě musim předělat výfuk, ten se mi nepodařilo svařit dle originálu a trochu mi to netěsní na obou přírubách. kat tam stále ještě mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Ahoj chlapi!

Mám svou 307sw 1.6HDI 66kW \'06 jen měsíc, ale už mi dvakrát PPC ukázal průměrnou spotřebu 5,5-5,6, kdežto výpočtem při tankování to bylo 6,3-6,4 l/100km. Jezdím sice každý den do práce 40km po dálnici, tempomat na 130km/h ale i tak mi to příjde docela dost. :o

Díky za vaše názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...