Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prosím poradtě FAP 2.2HDI


P607

Recommended Posts

Já to nijak neřeším, a to jezdím často i krátké trasy. Dá se to ale poznat i podle toho, že na studeným autě spustí větrák chlazení, tak to pak projedu delší trasu. Jinak si fapu nevšímám a regeneruje mi po cca 650 až 700km a ve fapu jenusazeno 110g aditiva. Najeto 167tis.

Jednou jsem to saledoval na dia, proč se mi u studenýho auta pouští ventilátor a byla to podpora pro regeneraci, takjsme to vzali 15km po dálnici klidnym tempem a celou dobu nic, sjedu z dálnice, zastavím na křižovatce a spustila se regenerace, projeli jsme vesnici a regenerace hotová. Tož tak

     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Dobrý den,

nedávno jsem koupil Peugeot 607 2.2 2001 hdi se zaneseným FAP. Zkusili jsme s mechanikem místo výměny, filtr provrtat. Po ujetí asi 15 km se kontrolka motoru oranžovou barvou opět rozsvítila, auto asi poznalo že něco není v pořádku a hodilo se do nouzového režimu (nemá výkon). Tak jsem zkoušel spustit regeneraci tím že jsem jel nejméně 50 km/h a více jak 2500 otáček (jak jsem se dočetl někde na fóru). Bohužel po ujetí cca 17 km kontrolka stále svítí a auto je v nouzovém režimu. Nevíte tedy co s tím ? Nebo kolik popřípadně stojí výměna FAP ?

Děkuji za rady.

20.10.2021

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je FAP prevrtaný je potreba zadať riadiacej jednotke cez diagbox info, ,že FAP je vymenený. Ešte je tu na zváženie aké veľké diery sú navrtané.....či má FAP nejaký diferencialny tlak spalín.

Moja skúsenosť diery 2x 10mm a je to OK.

Upraveno uživatelem ferinko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím, může mě prosím někdo navést, kde je na palubce nebo jinde nějaká kontrolka pro případ, že dojde aditivum pro FAP? Anebo to hlásí jen PC jako závadu na displeji, když dojde, a nemůže se tudíž stát, že aditivum není a kontrola nesvítí protože oděšla žárovka. Auto nikdy nijak nekouřilo, ba naopak. Jezdím s ním však už jen málo, nehoním ho a víceméně jen kráké vzdálenosti, letos se moc neprojelo. Dneska servisáka vymetli z emisí, neboť auto nesplňuje,  prý asi špatný FAP. Na začátku to údajně bylo jen nepatrně nad limitní honotu (0,5 nevím čeho, co snad dříve ani neměřili), ale  čím déle to týrali, tím to bylo horší. Jsem laik, jen hádám, že jestli byl FAP nedostatečně regenerován a byly tam nahromaděné saze, asi se tůrováním ještě více hromadily. Teď otázka na co se zaměřit, zda je aditivum když auto nic nehlásí, anebo zda odešel FAP. Díky.

Upraveno uživatelem Liqui
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, díky za reakce. Tankuji víceméně min. 3/4 nádrže (nafta aditivovaná), nevím jak předemnou. Když jsem auto kdysi koupil, bylo v Peugeotu na diagnostice a mělo být vše o.k. Ptal jsem se i na aditivum pro FAP, bylo mi řešeno, že až dojde, auto se ozve, tak jsem to neřešil. Najeto má něco přes 170.tis, ale příjde mi, že regenerace poslední dobou neprobíhá tak často, anebo tak zantelně. Alespoň jsem tedy vždy dřív přikládal občasné výraznější kolísání otáček a zvýšený hluk při zastavení právě regenerci. Jak s jistotou zjistím množství aditiva, jen rozebráním zadní sedačky a mechanickou kontrolou naplnění nadržky nějakým udělátkem, nebo je tam měrka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě došlo někde kolem těch 180tis km. Normálně regenerace probíhali cca po 700km a pak to začlo regenerovat cca po 50naž 100km nevím teď už přesně. Vždy to začlo pouštět ventilátory třebabpo 2km jízdy - ještě na studeném motoru. Tak jsem to právě napíchl na dia co se děje a tam bylo v závadách že je málo aditiva. A na palubce ani displeji nic nehlásilo. Po doplnění a nucené regeneraci to zas regenerovalo co 700km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Liqui napsal:

en rozebráním zadní sedačky a mechanickou kontrolou naplnění nadržky nějakým udělátkem

Teď si fakt nejsem jistý, ale stačí sundat zadní levý plastový podběh kola a tam by měla být "miska" s pytlíkem?, nebo nádobkou aditiva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 10. 2021 at 18:12, ferinko2 napsal:

Ak je FAP prevrtaný je potreba zadať riadiacej jednotke cez diagbox info, ,že FAP je vymenený. Ešte je tu na zváženie aké veľké diery sú navrtané.....či má FAP nejaký diferencialny tlak spalín.

Moja skúsenosť diery 2x 10mm a je to OK.

No ona kontrolka při kratších trasách zhasne. Jak mile jedu delší trasu při průměrné rychlosti 80-90 km/h tak se opět rozsvítí kontrolka a auto ubere výkon. Pak třeba o víkendu jezdím po městě a zase to zhasne. Tak jestli by stačilo to nechat u mechanika s diagnostikou (nevím přesně co je to za přistroj) zadat jako vyměněné. Abych zase zbytečně nevyhodil peníze z okna, tím že mu to dám ať to přepíše a za měsíc bych mu to dával na výměnu FAP. Ještě bych vypadal za blbce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak máš veľkú dieru v tom filtre , tak RJ to pozná podľa diferencialneho tlaku , ktorý je nízky alebo nulový ,tam ti už nepomôže žiadne zadanie , že filter je vymenený. RJ vie , že je deravý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

ked uz to ma prevrtane, tak inteligentnejsie by bolo spravit v ECU fap off, a je vybavene. Zase je to EDC15C2 tam to nie je ziadna veda, hlavne nebude sa snazit ECU davkovat tam mocovinu. Celkovo nevidim logiku robit diery do FAPu bez softwarovej upravy. To je taka sedlacina, ze potom na emisnej z toho lietaju sadze a kopec ineho bordelu od tej mocoviny...., ze to nakoniec ani neprejde. Ked sa to urobi normalne jak treba, tak prejde na emisnej bez vacsich problemov, teda ak ma zvysok motora OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...