Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prosím poradtě FAP 2.2HDI


P607

Recommended Posts

Původně zaslal: Šindy 307 SW 125 kW

Proč si koleduju o nové vstřiky? Regenerace FAPU se přece neodvíjí od množství tankování ne ?? Není to podle čidla za FAPem ?

Vstreky nemajú rady bordel z bandasky, nesúvisí to s tvojím problémom s FAPom.

Regnerácia sa neodvíja od tankovaného množstva, ale ako píšeš od rozdielu tlakov pred a za FAPom. OD tankovaného množstva sa odvíja množstvo vstreknutého aditíva do nafty, tak aby bol približný pomer zachovaný.

U teba sa aditívum nevstrekuje pravdepodobne vôbec, preto regenerácia FAPu neprebehne resp. začne ale neskončí pretože sadze nezhoria, keďže teplota nie je dostatočná.

[upravil dne 27.12.2008 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Šindy 307 SW 125 kW

To kvůli aditivu je vyšší teplota a shoří pak saze? Tankuju čistou naftu a přes punčochu a budu měnit filtr každý rok, takže na tom budu líp než u pumpy. Vím že tyto vstřiky potřebují perfektní naftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Šindy 307 SW 125 kW

To kvůli aditivu je vyšší teplota a shoří pak saze? Tankuju čistou naftu a přes punčochu a budu měnit filtr každý rok, takže na tom budu líp než u pumpy. Vím že tyto vstřiky potřebují perfektní naftu.

Nie, kvôli aditívu zhoria sadze aj pri nižšej teplote. Teplota sa tam síce zvýši pri regenerácii, ale nie natoľko aby sadze zhoreli. Bez aditíva je teplota horenia sadzí vyššia. Zvýšenie teploty pri regenerácii spósobí vstreknutie nafty do výfukových plynov vo fáze expanzie valca, čím nafta nezhorí vo valci ale až vo FAPe. Dodatočné zvýšenie teploty sa môže v závislosti od motora dosiahnuť aj zapnutím žhaviacich sviečok alebo tak, že sa zapne bypass intercoolera a tým sa nasáva teplejší vzduch.

[upravil dne 27.12.2008 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Šindy 307 SW 125 kW

Jak psal Libor T16 - když dává naftu místo aditiva tak se Fap méně zanaší. Tak je to tedy lepší né ? Takže jestli jsem to pochopil správně - tak když to laicky přirovnám k člověku hehe. Člověk nesmrdí a občas si prdne a pak je smrádek a to zrovna dělá Fap regeneraci né.? :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není tam plovák jo ? tak to jsem tu nádobku asi rozřezával zbytečně a zbytečně jsem s nim kroutil , když tam není. diagnostika pořád i po dolití hlásila- aditivum - nesmyslná hmotnost a když jsem to vymazal a nastavil tak po minutě se stejně zase rozsvítil doutník a načtlo to stejný problém.

Proč by to mělo regenerovat každých 400-600 km ? to že to někdo napíše do příručky neznamená , že je to pravda , teoretici jsou nebezpeční !!! regeneruje to kdy potřebuje podle rozdílů tlaku , tyhle starší modely jako 406,607 když regenerují ,tak bliká doutník a to se děje málokdy , u mě to dělalo tak těch 5tis. km a co tam mám naftu místo aditiva tak to neregeneruje vůbec. je pravda , že v tom fappu saze zůstanou, jsou černé a ne bílé jako když je tam aditivum , ale je jich tam podstatně míň - tak 10 procent. regenerovalo mi to jednou co je tam nafta , ale to se fapp zacpal během 20 km ,když mi praskla hadice od turba a jel jsem bez talku a nebylo za mnou přes saze ani vidět , po nasazení nové ha dice za 600kč z peugeotu se to na 5 km začalo regenerovat , rozblikal se doutník , ale od té doby nic.

Pánové ve francii tam fapp nedávají ze srandy , ale kvůli emisím , určitě to bez aditiva neplní jak má , ale to neznamená , že to koří jak čipnutý passat , okem nic nerozeznám.

to co říká neopírám o něco ,co jsem někde přečetl , nebo co mi nakecali v servise ,ale o každodení zkušenosti a práce stěmito motory , se kterými za mnou jezdí , když v autorizovaných servisech pohoří - když to zrovna nejde jak to píšou v příručkách . a nikdy se mi nestalo , že by se problém nevyřešil

S tím prcnutím je to vlastně pravda- tak se to dá jednoduše popsat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

another - a všimni si ,ža dotaz zněl na 2.2 hdi v 607 !!!! když už to máš tak nastudované, tak si nastuduj rozdíl ve FAPPu u starší 406,607 a u bezkroutákové nové 1.6 hdi- u té neplatí co jsem tady psal o termínech regenerace a kontrolce doutníku na přístrojovce. tam je to trochu jiné , i aditvum je jiné , i doba regenerace a předepsané životnosti - je to druhá generace fappů se kterou jsem se ještě nesetkal a nemám praktické zkušenosti , zejména proto , že jsou bezporuchové a bezproblémové

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Regenerácia FAP filtra za norálnych okolností prebieha bez toho aby si o tom vedel. Nesvieti žiadna kontrolka. Môžeš to poznať možno podľa zníženého výkonu motora a možno iného zvuku motora. Keď ti svieti kontrolka \"doutník\" ako vravíš, znamená to, že už dlhú dobu neboli vhodné podmienky na regeneráciu FAPu a je nevyhnutné jej dopomôcť napr. rýchlejšou jazdou so zahriatym motorom. Vzniká to vtedy keď sa flákaš dlho po meste so studeným motorom ap. Viz obrázok z príručky pre najstarší model 607 (2002). A samotná kontrolka neznamená regeneráciu, ale saturáciu tj. zaplnenie filtra ktoré vzniklo tým že dlhodobo nemohla byť vykonaná regenerácia.

[upravil dne 28.12.2008 AnotherOne]

post-0-14109603857478_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do těchto ,v příručce posaných problémů jsem se nikdy nedostal , kontrolka se rozsvítila a zůstala svítit když došlo aditivum , já ho naplnil až za měsíc a nedokázal jsem to diagnostikou odblokovat ,po týdnu trápení a jízdou s notasem na sedadle jsem nádobku rozřezal , násilím přetočil plovák a na první pokus dignostikou odblokoval , pak jsem jezdil a každých 5000 km blikal doutník , při tom jsem napojil diagnostiku a co mi to řeklo ? probíhá regenerace filtru. za čas se to hodilo do pruchy , doutník blikal skoro pořád , pořád se to snažilo regenerovat , ale už to nešlo a ch tělo to nový fapp . tak jsem milý fapp vytáhl , hodinu do něj stříkal vapkou ,až zmizel bílý popel a zase to jelo super , občas se to regenerovalo. a tak jsem odsál aditivum a nalil naftu a je pokoj. mezitím mi prošlo rukama 6 x 607 a 4 x 406 2,2 hdi s různými , servisem peugeot neřešitelnými problémy a vždzcky se to vyřešilo. ve dvou případech se na přání (šlo o výkon) vyřazoval fapp v ř.j. a montoval se normální katalizátor ze 406 a boxeru , místo původní dvojkombinace katu a fappu. výsledek ? šlape to ! a na žblechty v příručce kašlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak jo no , píšou ,píšou , napsáno už toho na světě bylo!!! a psali to většinou páni teoretici co nepoznají očko od begroše a znají jen dvě zemědělské plodiny - kravské lejno a bodlák. ale původní problém to neřeší! najdi v těchto zevrubných plánech vesnice a přesných popisech doroty máchalové , co s tou šestsetsedmou a jak vyřešit problém , se kterým se onen nováček na zkušené obrátil a doufá v nějakou radu a vzřešení.

má auto u fajta , kde jsou na toto profící , kteří jsou dál než u čtení příruček a článků z netu. A nešlape to.

tak místom¨blbostí z příruček nasaď zkutečnost ,která mu to pomůže dořešit. A pořád nečti !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možno keby si pozorne čítal, radil som mu aby netankoval z bandasky, že to môže byť problém keďže sa neaktivuje snímač v hrdle nádrže. Čo tak skúsiť najkôr normálne rady namiesto kompletného vyraďovania FAPu v zmysle nejde ti sťahovanie okien? - vydrbaj celý mechanizmus von a podopri to špalkom dreva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslíš , že pořád tankuje z bandasky ? neříkal to náhodou někdo jiný ? ted nevím? neříkám vyhod fapp , ale zkus něco , co zbrzdí jeho účinek a uvidíš. Pokud jsem pochopil z dotazu , už vyzkoušeli u fajta na tomhle autě všechno , co bolelo málo i více, a šéf se tady ptá na další možnosti , i radikálnější.

Já odpovídám co jsem udělal. jaká byla příčina , co to dělalo , co jsem udělal , proč ,kde,jak ,výsledek se dostavil ,že jsem to nějak opravil.

pánové tady se snažili ale dopadlo to tak : fapp jsem vyndal , vyčistil , ale nic jsem nezjistil !!! á taky to možná už něco málo stálo a když to bude pokaždé něco málo stát a nic se nevyřeší , tak to bude ku hovnu. Nemyslíš ? ale přehled máš !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z bandasky tankuji občas a když tak mám trychtýř který tam zasunu stejně jak pistol u pumpy , známí taky tankují z bandasky(807,607,406) a žádnej problém nemají!! Podlě mě bude zase ten novej Fap nějakej vyjebanej , protože aditivum to prý vstřikuje kdy má , čerpadlo v nádrži na aditivum je taky gut, čidla , hadice prostě vše OK . Jo a jsou v kontaktu s odborníky z Liberce a ti jsou také bezradní. Ono asi moc lidí vůbec neví jak to spravit když se to pokazí . Asi 607 pošlu zpět do Francie a nebo mě dřív odvezou do blázince:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...