Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 305 1.9 D Break kombi


johnhunter

Recommended Posts

Potreboval by som vediet nieco o vozidle znacky Peugeot 305 1.9 D GLD 1986 Break kombi .Mam problem zo zadnou napravou .Ked nalozim vozidlo alebo ked sedia na zadnych sedackach traja ludia , tak klesne velmi nizko a sucham vyfuk .Neviem co treba vymenit , aku suciastku v tomto pripade .Mechanika na opravu nemam a v autorizovanom servise mi nechcu vozidlo zobrat na opravu .Ak by mal niekto skusenosti zo spominanym modelom , tak mi prosim poradte ako to vyriesit .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej na vyjádření Marcela 505 nebo Dundeeho - pokud je ale zadní náprava stejné konstrukce jako u 205, 405 apod. (jako že se domnívám, že ano), tak se repasi nápravy asi nevyhneš (což je akce mezi 6 - 10 000 Kč, podle toho, co vše je v řiti - každopádně je to co se práce týče těžká rasovina, kterou jen tak v garáži bez kvalitního vybavení nespácháš).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) náprava na 305 kombi je jiná než na 205 a 309.

2) většinou dojde na týhle nápravě k té závadě, že se začne zavírat a kola začnou vnitřním bokem pneu škrtat o rameno. Dost lidí to řeší užším pneu, ale to je prostě konec, už to nejde zachránit a musí se nějak zrepasovat. Už ale přesně nevím, co je problém - musel bych pod to vlézt.

3) co to znamená \"sucham vyfuk\"? Jako že s ním škrtáš o silnici? A je tam správně uchycený? Ten prostřední tlumič musí být co nejvíce vodorovně - pokud tak není, mohl by chytit i při normální jízdě.

4) pokud ti auto po zatížení výrazně klesne, budou na vině asi péra - mrkni, jestli nejsou prasklý. Takže dobrým řešením by bylo vyměnit jak péra, tak tlumiče. Nebo sehnat jinou nápravu.

5) byli dva druhy náprav, a když se ty dva druhy zkombinovali, ten zadek byl pak podstatně vyšší.

6) další závadou bývá vymlácený silentblok u uchycení na kastli

7) jak dlouho to auto máš? Kdo s tím jezdil předtím? Tyhle auta byli otroci, lidi to přetěžovali a pak se nemůžeš divit, že je to takhle v háji

8) před rokem jsem jednu pěknou nápravu prodal, spíš by to chtělo sehnat jinou, rozhodit a přijít na to kde je problém. Na Moravě je tohle:

Možná by se s ním dalo domluvit, a z toho bílýho jí sundat - ale ta je taky v háji. Takže na repas a pak vyměnit na tvý auto

[upravil dne 21/12/2008 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za odpoved . Dnes idem mechanikovi , ktoreho som zohnal cez internet .Skusim najprv vymenit perovanie ,vzduchovy filter a zhavice .Velmi ma zaujali tie fotky s tej zahrady .Prosim vas , mohli by ste mi udat adresu , isiel by som medzi sviatkami to pozriet .Ja by som potreboval aj narazniky , prednu masku a nejake veci do interieru . V podstate by som to kupil cele .Este raz dakujem .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: johnhunter

Dakujem za odpoved . Dnes idem mechanikovi , ktoreho som zohnal cez internet .Skusim najprv vymenit perovanie ,vzduchovy filter a zhavice .Velmi ma zaujali tie fotky s tej zahrady .Prosim vas , mohli by ste mi udat adresu , isiel by som medzi sviatkami to pozriet .Ja by som potreboval aj narazniky , prednu masku a nejake veci do interieru . V podstate by som to kupil cele .Este raz dakujem .

Adresu pošlu na mail.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...