Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nefunkční aut. klimatizace


opustil

Recommended Posts

Ahoj, mám Lancii Zetu (1997) a asi po dvou měsících přestala fungovat automatická klima.

Lépeřečeno, klimuje to pořád. Tlačítko off pouze vypne display, ale ventilátor stále točí.

Při funkci Eco by neměl zapínat kompresor, ale po dosažení nastavené teploty se sepne a začne chladit.

Funkce Auto je stejná jako Eco.

Chladím tedy zbytečně i v zimě a spotřeba taky samozřejmě roste.

Zkoušel jsem vyměnit relé v motoru, ale bey výsledku. Připadá mi, že zůstává stále zaplý jeden ventilátor.

Nemáte někdo nějakou zlušenost než se pustím do rozebírání palubovky.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden ventilator muzes mit klidne jen zatuhly (po prostriknuti olejem jde pomalu rozhybat) jako jsem to mel ja a druhy se muze tocit porad vlivem spatneho rizeni. A pokud ti jeste spina svevolne kompresor zkusil bych napred zajet na nejblizsi vrakoviste a pujcil si ridici panel. Vetsinou je mivaji, cena pred 2roky cca 1kkc. Jde vyndat snadno a rychle. Ventilatory bych zkusil az nasledne, hur se shanely, stavaly dvojnasobek a dolovat je ven neni zrovna prijemna zalezitost.

Jinak pozor je levy a pravy ventilator s opacnymi smery otaceni i opacne sklonenymi lopatkami rotoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano musím potvrdit, pravý jde poměrně blbě ven ven, ale jde i bez demontže palubky. Levý jsem ještě nedemontoval, ale pokud se točí chyba v něm nebude. Je to jen elektromotr za závadu se tedy považuje jen když se netočí nebo skřípe.:bacha A to skřípání jsem skutečně řešil mastným prostřikem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...