Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....


zabit

Recommended Posts

Původně zaslal: Lubk0

Tiez si myslim, ze kopa s fotek na spominany strance je proste neopodstatnenich...

? Kterou máš na mysli? Třeba tu na rohu chodníku, kde ten Opel (nebo co to je) stojí tak, že ho maminky s kočárky musí objíždět po trávníku? Nebo tu Octavii na středových pruzích, díky které není dobře vidět do křižovatky?

Není to jen o tom co tomu kterýmu z nás vadí, je potřeba se na to dívat očima ostatních - třeba pro člověka na vozíčku je takhle zaparkovaný auto velikej problém, nemluvě o tom zhovadilým parkování na přechodu - každý dítě, který se ho bude snažit obejít je v tu ránu viditelný až v poslední chvíli. Na parkování před vjezdem do garáže si vzpomeň až nějakou budeš mít a budeš honem potřebovat do nemocnice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Michale, vetsian fotek co tam na ty stranky je, sou pitomosti. Jako ze nekdo parkuje v strede uplne prazdnyhop parkoviska ... Alebo nekdo parkuje 2 kolama na chodniku, kde je este kopa placu a podobne.

Parkovani na prechode, nebo s celym autem na chodniku samozrejme odsudzuji, ale to ze nekdo vjede dvoma kolami na chodnik, alebo ze jen nekdo kopiruje uz zle postaveneho vola, na tom nic nevidim ...

A co se tyka vozickaru. Nevim osobne jak to mate u Vas, ale u nas sem hodne dlouho zadneho nevidel, a to pracuji s lidma, a v centru mesta. Kdyz uz nejakyho vidim, tak ho nevidim chodit sameho, a chodi v doprovodu. Chapem, ze je pro nej neprijemne, nieco obyst, ale zas tak strasniho to neni...

A kterou mam na mysli ? Nechytej mne za slovicka, na ti strance je snad 1000 fotek, tak proc vyberas tie najhorsie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po kliknutí na odkaz z prvního příspěvku se objeví asi 12 fotek a všechny jsou naprosto v souladu s názvem webu.

Vozíčkáře občas vídám, ale nejde jen o ně, stejnej problém řeší třeba ženská s kočárkem, nebo důchodce o holi, pro toho je někdy chůze po rozmáčeným nerovným trávníku taky slušná kovbojka, atd. atd.

A právě kvůli tomu, že někdo nedokáže koukat na věci z jinýho pohledu než ze svýho, se musí vymýšlet stále nové a nové předpisy, nařízení a omezení, aby se lidi donutili jednat s ohledem na ostatní, místo aby to dělali sami od sebe. A když už nic jinýho, mě teda vadí, kdybych nechal auto někde tak, aby si o mě někdo řekl, že parkuju jak pitomec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dneska jsem se inspiroval tímto topicem a natočil jednu super parkovačku, myslel jsem že to auto vyjíždí tak jsem čekal že bych tam šoupnul 406tou, ale čekám čekám a pořád auto popojíždělo sem a tam až mi cvaklo \"Natoč to\" to se hodí na fórum:D, no když starší paní vystoupila myslel jsem že po mě jde že ji točím tak jsem to stopnul ale stoji to za to, když jsem projižděl okolo tak jsem stahnul okno a povidam \"Pani to nemyslíte vážně, takhle vam ten zadek někdo urazí, není tu moc místa\" Odpověď byla drsná \"Když ono mě to nejde\" na to jsem jen zakroutil hlavou a zaparkoval jinde, paní se ještě chvíli snažila ale nakonec to nechala asi hodinu stát tak. Nutno dodat že je tam místa na projetí tak akorát na dvě auta zrcátko na zrcátko a když tam někdo nechá takhle vystrčenou prdel tak je na pruser zaděláno:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: urdemala

tohle by měl vidět inspektor, kterej jí uznal jízdy. dát řidičák někomu, kdo neumí ovládat vůz je podle mě stejný, jako dát zbroják dementovi

Chceš mi tvrdit, že Ty jsi po absolvování těch pár hodin jízd v autoškole 100%ně ovládat auto??? Myslím si, že pokud někdo nejezdí před autoškolou někde \"na černo\", tak absolvováním autoškoly v českých podmínkách získává potvrzení o tom, že byl seznámen s návodem k použití zbraně hromadného ničení jménem automobil (ovládat auto se dotyčný naučí pouze praxí, a to absolvováním několika tisíc km v různých podmínkách).

To, jak ta paní parkovala je sice úsměvné (možná spíš k pláči), ale třeba opravdu nikdy nepotřebovala parkovat v \"těsnějších\" podmínkách - auta nepoškodila, projet se kolem dalo .... Helče bych za něco podobného taky nenadával, ale šel bych prostě za volant a zasunul tam auto líp (u cizí paní a cizího auta bych si podobnou akci rozmyslel - lidi jsou s*ině a kdo ví, jakou škodu by na mě chtěla hodit).

Co se týče parkování a fotek - občas taky nechápu, když si někdo v šikmém stání kde nejsou lajny postaví auto tak, jako by bočníma dveřma chtěl nakládat skříň (dost často k vidění v ulici, kde bydlím). Pak se totiž auta postaví podle něj a mezera se posouvá a posouvá a posouvá a trvá mnohdy i několik týdnů, než se tak nějak sama zlikviduje (metrové díry v podélném stání podle chodníku už ignoruju, jinak bych už dávno ležel na koronárce s infarktem).

Michale, chápu Tvé rozčilení když vidíš dodávku stojící u přechodu - ale věř, že kdybys seděl za volantem dodávky a několikrát denně řešil, na kterou lampu máš tu obludu pověsit, abys mohl vykonávat svou práci (dodat zboží), velice rychle by ses obrnil a parkoval všude, kde bys našel trošku příhodný flek (klidně i přes přechod, těch pár minut se dycinky nějak okecá). Většina obchodníků (zejména v centrech měst) absolutně neřeší nějaké vyhrazené místo pro zásobování (je to drahé a Ti, co ho mají, stejně nejsou schopní ohlídat, kdo na něm stojí), ale zboží dostávat chtějí a když jim ho nedodáš Ty teď, tak za 5 minut na tom přechodu bude stát konkurence a peníze bude mít on a ne Ty = jednoduchá matematika spojená s čistokrevným bojem o přežití (slabí hynou). A pokud dodáš, že bys byl ochoten třeba i tolerovat dodávku u přechodu přes den, nikoli však v noci na sídlišti, tak znovu budu dodávkáře bránit - i jejich auta (pokud je neparkují na firemním dvoře) musí někde stát a pokud budu po 12 hodinové šichtě jezdit v sedm večer třetí kolečko kolem bloku a pořád nebudu schopen najít vhodnou díru, kam tu obludu pověsit, věř mi že jí klidně dám na úplně stejnej flek, jako bych dal 406ku as klidným svědomím půjdu do hajan. Ráno v šest vyrazím a nikoho moje \"nehezké\" stání nebude trápit. Musím přiznat, že za dobu, kdy jsem se živil coby dodávkář, jsem měl díky parkování všude možně jen málo problémů s policajty (maximálně s MPky, což je taková divná svoloč, určitě je tedy já za policajty nepovažuju) a vždycky, když viděli, že tam opravdu skládám zboží, tak mi dali pokoj (ostatně třeba Česká Pošta může ze zákona stát kdekoli (snad mimo tramvajových kolejí) a jaký je rozdíl jejich a mojí práce???).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěd: toto mi raz urobil jeden cigan s rozheganym renaultom 19.. proste zastal rovno pred 2 autami, tak, ze sa nedalo vyparkovat.. bolo rano, pol 7, o 7 sa mame zacinala praca, mne skola.. mama vzala aj s kolegynou taxi, ja som do skoly na cas neprisiel.

btw privolany fizly nnevyriesili nic, pozreli spz, odisli niekde 3 bloky vedla a o 3 min sa vratili nas5 ze nikto u nich nie je doma a ze si nanho pockaju (hovno pockali.. hned ako som sa otocil sli prec)

poobede tam to auto zaparkovane mal, ani nemalo zmysel mu do laku vyskrabat ze je kkt lebo to auto vyzera ako cerstvo zo srotoviska..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PnR

Medvěd: toto mi raz urobil jeden cigan s rozheganym renaultom 19.. proste zastal rovno pred 2 autami, tak, ze sa nedalo vyparkovat.. bolo rano, pol 7, o 7 sa mame zacinala praca, mne skola.. mama vzala aj s kolegynou taxi, ja som do skoly na cas neprisiel.

btw privolany fizly nnevyriesili nic, pozreli spz, odisli niekde 3 bloky vedla a o 3 min sa vratili nas5 ze nikto u nich nie je doma a ze si nanho pockaju (hovno pockali.. hned ako som sa otocil sli prec)

poobede tam to auto zaparkovane mal, ani nemalo zmysel mu do laku vyskrabat ze je kkt lebo to auto vyzera ako cerstvo zo srotoviska..

Když jsem podnikal, měl jsem sklad v centru Prahy - parkování ve dvoře, vjezd průjezdem (bohužel nedaleko skladu je klub ROXY). Do skladu jsem jezdil zejména v neděli odpoledne a minimálně 10x jsem volal poliše, aby mi umožnili vjetí do průjezdu, že mi tam brání auto. Resumé? Zavolejte si odtahovku, zaplaťte jí, zajistěte hlídání auta a pak po majiteli požadujte úhradu. Je Ti jasný, jak bych dopadl - že??? Takže jsem s sebou vozil lahvičku od citronu plnou oleje a když mi kokot bránil, tak jsem mu popsal skla (nejdříve jsem tak 10 minut čekal a troubil, abych zamezil tomu, že auto patří někomu, kdo si fakt jen odběhl koupit cigár).

Největší p*del jsem ale zažil, když se do průjezdu instaloval sklopný sloupek (někteří zákazníci KOTVY byli tak oprsklí, že na dvůr jezdili natvrdo parkovat místo placených garáží). Jednou v neděli takhle otevřu vrata a mezi nima a sloupkem je zaparkovaná Alfa Romeo - koukal jsem na to jak blázen. Kolem šli zrovna MPci, tak jsem jim říkal, že tohle už je snad opravdu na odtah a ať jednají. Oni zase, že jednat nemůžou, páč auto už stojí na soukromém pozemku a opět mi navrhli, že si mám já zajistit a zaplatit odtahovku ... Po chvíli přišel cca 30ti letej frája a jestli máme nějakej problém, že on je zvyklej v tom dvoře parkovat, teď tam někdo dal tenhleten kujebák a on, že měl jednání v centru, tak to tam nechal stát ................

Nevím, kolik to toho mantáka stálo, ale mě tu hoďku čekání určitě nezaplatil.

[upravil dne 18/12/2008 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Medvědě dotaz: budu asi za blba,ale je ten olej ne skle k něčemu? Občas mám taktéž takové blby před garáží a tak bych ho třeba párkrát použil. I když zase nerad dělám naschvály,ale oni se taky neptají

[upravil dne 18/12/08 adraj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo:D díky asi brzo použiju. Jelikož před RD máme 4 garáže , jeden vjezd a ve všední den okolo není kde pořádně zaparkovat,tak to šoupou automaticky k nám před garáže. Když tam zaparkuje na chvilku,tak proč né(už se mi párkrát stalo,že zazvonili a slušně se zeptali),ale skoro celý den?Párkrát už jsem musel hodně se vytáčet a odjet po chodníku,abych se dostal na silnici:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: urdemala

tohle by měl vidět inspektor, kterej jí uznal jízdy. dát řidičák někomu, kdo neumí ovládat vůz je podle mě stejný, jako dát zbroják dementovi

Chceš mi tvrdit, že Ty jsi po absolvování těch pár hodin jízd v autoškole 100%ně ovládat auto???

neříkám že jsem ho 100% ovládal, ale zaparkovat a couvat jsem umět musel. ale tahle paní prostě nechápe princip řízení. to neni nějaká nejistota nebo stres, ona neví. a to je nebezpečný. a stejně tak to platí, jak píšeš u tvojí ženy - nemyslim si, že je ideální zaparkovat místo ní, tak se to nikdy nenaučí, výmlovou jí bude \"když on za mě parkuje manžel...\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...