Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dneska vařim já


vendelinek

Recommended Posts

Dneska jsem k obědu uvařil usmažil upekl😀
Vepřová kotleta plátky,bram knedlík , špenát
Kotleta plátky večer naložený v marinádě ( 4 stroužky česneku
1 ČL  sůl
2  vejce
2 PL solamyl
1ČL  majoránka
1ČL  mletý černý pepř
1 ČL mletá pálivá paprika
1PL  Worcester,1PL sója,2 PL Dion hořčice)
Plátky na prudko osmažím z obou stran a hned pokládám do předem vymáznutýho pekáče,a postupně zhora lehce natřu hořčicí,posypu jednou cibuli nakrájenou na půlkolečka,to celý lehce posypu gril kořením a asi dvě deci vody podleju, přiklopit pekáč a šup s ním do trouby na 220° asi tak hodinku a půl a průběžně otáčím a občas doleju krapátko vody.Můžu vám říct že je masíčko jako dortík a chuťově,no dělaly se nám boule za ušima 😀

IMG_20220529_103255.jpg

IMG_20220529_105038.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska zase jen udím, ale vaří mi tak trochu @Pepito... 😅 ze Studený Loučky mi přivezl klobásky a tak sem si jí dala ohřát do komína.. je moooooc dobrá.. křupka žádná a špíčku tak akorát... jemně mini malinko pikantní ... @Scratch jestli chceš libovku mezi klobásama, tak Kojetická začouzená - tuším uzeniny Beta... ale za mě je tohle jako naprosto v pohodě jen je škoda, že je to v papíru a né ve střívku...

 

20220530_204807.jpg

20220530_205316.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě jemný prát... ale mouky moc ne.. na rozbor to dávat nebudu, ale zkusím to naložit do vocta.. 😅

Edit... druhý kolo.. papír je strašnej, ale... mouka nikde... 😅

IMG-20220530-WA0005.jpg

Upraveno uživatelem Weri 605
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ne, na to jsem málo vesničan. ALe syn s přítelkyní byli u tchýně a tchána v Kladrubech a včera přivezli výslužku z domácí zabíjačky. A protože byla jitrnice malá, tak jsem si dal ještě jelítko. Ale to bylo kroupové. A to moc nemusím, ale i tak se to dalo. Je fakt vidět doma chované prase a dobrý řezník.

 

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...