Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motory 1.4 D a 1.5 D


Dundee

Recommended Posts

106káři a hlavně především dieselaři, pomožte mi prosím...

Kolegův bratr má 106, starý model (´96), ale dle TP s motorem 1.5 D. Podle různých fotek mi kolega říkal, že ten motor vypadá úplně stejně, jako 1.4 D, ale na přinýtovaném štítku na motoru má VJY. Podle VIN by to i sedělo: VF31CVJY25*******, ale vzhledově ne. Potřebuje nakoupit nějaký díly na motor (rozvody apod.), tak aby nekoupil blbě...

Moje otázky:

- jaká jsou typová označení těchto dvou motorů (abych věděl, co to má být)

- dávaly se do starých modelů motory 1.5 D? (pokud ano, byly stejné vzhledově s 1.4 D?)

- je štítek na motoru přilepený nebo přinýtovaný?

Díky za odpovědi:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomingo

Mám motor 1527 ccm označený VJY, ročník 99. Vyfotiť ho môžem zajtra, ten štítok mám kde hľadať? :myslim

Jak ty dva motory vypadají, vim, takže foto netřeba (máš určitě vzduchovej filtr vedle motoru a je vidět sací potrubí, že?). Kde hledat štítek, nevim...

Takže by tam měl podle štítku mít tu 1.5, což asi nemá, když vypadá stejně jako 1.4...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

máš určitě vzduchovej filtr vedle motoru a je vidět sací potrubí, že?

Tak tak.

Skúsim ten štítok zajtra mrknúť, že ako je prichytený.

Původně zaslal: Dundee

Aha, tak že by soudruzi ve Francii zvětšili objem a nechali sání a vzducháč stejnej do doby, než \"omladili\" 106ku?:myslim Zní to i logicky...

Nenašiel som foto motoru 1.5 pred faceliftom karosérie, ale ak sa líši len saním a filtrom, bude to 1.5ka. :super

Mohol by si hodiť foto pre porovnanie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomingo

Nenašiel som foto motoru 1.5 pred faceliftom karosérie, ale ak sa líši len saním a filtrom, bude to 1.5ka. :super

Mohol by si hodiť foto pre porovnanie?

Právěže fotku toho jeho motoru nemám, bydlí u Havl. Brodu:roll

Prej mu ale tvrdili, že tyhle motory nemají štítky na nýt, ale že jsou přilepený... Taky bych ten motor nejradši viděl naživo, ale dát si kvůli tomu výlet 250 kiláků se mi fakt moc nechce;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: krake106

Zdravím.. Mám 1.4 D z roku 1993, mám Ti sem hodit foto motoru abych nějak pomohla ?

Co jsem se dívala, tak štítek motoru je přinýtovaný.

Vitaj na fóre!

Tá fotka by pomohla, tiež ma to zaujíma.

A nielen motoru, ale aj celého autí, najlepšie do tejto témy: :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo opravdu i lak i Km, hodím fotku tachometru :) lak původní, v TP je to nazváno modrá metal ;)

jj já ten štítek mám když otevřu kapotu tak tak 10cm od levého světla.....nevím jak to blíže lokalizovat:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,5D (1527ccm) http://www1.ebm.cz/applications/scripts/a_cfoto.php?foto=02129486_2.jpg&amb=E&ver=20081127164754

1,4D (1360ccm) http://www1.ebm.cz/applications/scripts/a_cfoto.php?foto=17590181_14.jpg&amb=E&ver=20081127165024

Jinak úplně nerozumím tomu \"štítek motoru\", číslo motoru je přece vyražený, ne?

Doplnění: v knize jak na to pro starý model je pouze motor TU3D 1,4 l Diesel 1361ccm (do 6/1996). V sešitku pro nový model mám motory 1,5 D ve verzích VJY 1527ccm 40kW (podtypy 1CVJY, 1AVJY a 1SVJY) a VJZ (se tejnými podtypy 1C... 1A... 1S...) 1527ccm 42kW. TO Y a Z je podobně jako u mého litrového benzínu, kde CDY je 33kW a CDZ je 37kW.

[upravil dne 27/11/08 *jose_106*]

[upravil dne 27/11/08 *jose_106*]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže kolegovo brácha má asi úplně jinou káru...

Podle serviceboxu to má být červená pastela s motorem TUD5, el. oknama a 2 airbagama, určená pro Rakouský trh, ale ve skutečnosti je to stříbrná metla s motorem TUD3 bez el. oken a bagů, dotažená z Itálie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...