Jump to content
  • Aktuální cíle darů

vysokooktanový benzín?..

jety

Recommended Posts

poskodit?...me bylo receno nekolika lidmi,ze obcas je i dobre jezdit,jednu,dve ba i tri nadrze na lepsi benzin,motor by se mel pote ,,vycistit´´...a navic,kdyz toto udelas,melo by mit autó relativne vyssi vykon,pujde lepe do otacek atd...melo by to byt zpusobeno lepsim spalovanim...takze podle meho,uskodit tomu urcite nemuzes...

byl jsem pomalejsi...:D

[upravil dne 24/11/08 s1600]

zaleží taky na svíčkách je to poznat líp se ohřeje motor a muže mít tendenci se víc hřát ale nepatrně to je muj názor ale lepčí je natanknout 95nebo98 a koupit si lahvičku z okysličovadlem mám skušenosti ze značkou liqui moly..a je to poznat.... ale ne Vpower100 plus okysličovadlo to by si mohl podpálit ventily:D

[upravil dne 24/11/08 luky106rolandgaros]

[upravil dne 24/11/08 luky106rolandgaros]

Já jezdil na v power racing už i ve fáčku :-) a následně pak s 1.4 106 a i s s16. Ve fáčku se motor zklidnil, jinak sem nikde žádnej markantní rozdíl nespozoroval. Dle nějakýho testu byl rozdíl ve výkonu motoru při klasika Natural 95 vs. v power racing 100+ asi nějakejch 5% = zanedbatelný.

Moja osobná skúsenosť je pri zmene 95 na 98. Dával som to dlhodobo do Audi 100 2,3E aj do P309 1,6. Motor sa rýchlejšie zohrial a priemerná spotreba bola o niečo menšia. Jazdil som pravidelne rovnaké trasy tak to bolo pomerne optimálne. Nárast výkonu som nespozoroval skôr iba lepšie štartovanie a niečo kľudnejší chod motora. Pri P405 temer žiadny rozdiel. Myslím že na autách s elektronickou reguláciou bude rozdiel temer nepozorovateľný.

no dokud jsem jezdil dalky pracovne tak jen na 95 protoze mi nic jinyho nezaplatili...

ted kdyz je cena benzinu nizko tak do 16V leju jen 98 a vejs.... a rekl bych ze nejaky markatni rozdil to neni.... ale maly zlepseni co se tyce projevu tam asi je :)