Jump to content
  • Aktuální cíle darů

mraz - zradny central

lubor

Recommended Posts

Pribeh k pousmani, ale i k pouceni:

Dneska rano jsem mel primrzle dvere, asi castecne i v zamkovych mechanismech (ale o tom az na konci). Zacal jsem u dveri ridice a postupne obesel auto.

Volne byly jen dvere spolujezdce. Prostredni na spolujezdcove strane po me snaze otevrit je, zustaly viset na zadnim zamecku, tj. jako by nebyly doklapnute. Nevadi, prelezu, nastaruju, vyjedu. Jak se auto trochu ohralo a otraslo pres mestsky kostky a diry, a dvere se zacali hybat, zacala problikavat kontrolka nedovreni dveri. Tak jsem asi po 5km nevydrzel, zastavil, vyradil, hodil rucku a jdu dvere zavrit. Drcnu do nich, dvere k moji spokojenosti doklapnou a najednou cvak..., ctyri cudliky ve dverich zmizi smerem dolu. Nemuzu tomu uverit a lomcuju vsema klikama. Pripadam si jako ve snu, motor bezi, auto topi a ja nemuzu donitr. Napred v totalnim soku premyslim, ktere okno vysklim a az teprve za chvilku jsem schopny si vybavit, ze jsem se rozhodl u Peugeota cca rok zpet objednat rezervni klic.

Jeste ze jsem rano spechal a neodstrojil bundu a mobil, takze pomoc prijela zahy.

Jinak to neuplne otevreni zamkove mechaniky - klicem jsem odemknul dvere spolujezdce a odcentraloval se zbytek, ale dvere ridice nesly porad odevrit. Zastrcil jsem klic a otocil nadoraz ve smeru odemceni jiz odemcenych dveri. Zadny zvuk, ani v klici nic citit nebylo, ale dvere sly normalne otevrit.

Mozna uz je vule v uchytu u serv, budu to muset prohlidnout.

Pouceni: velebim den kdy jsem udelal rozhodnuti vrazit 500 do nahradniho klice, kdo mate jen jedny dobre se nad tim zamyslete

[upravil dne 24.11.08 lubor]

Kdysi jsem zažil něco podobného s R 21. Jenže tam tehdy byly děti uvnitř. 2,5 a 0,5 roku - spící. Od nich se nedala čekat pomoc. Bylo to 300 km od domova a druhý klíč byl vzdálen asi 30 km. Venku - 10°C.

Nakonec jsem z telefonní budky uzmul jakýsi kus železa a tím se mi to povedlo otevřít. Od těch dob už taky dveře s klíčkem uvnitř nezavírám.

• 2 weeks later...

Mě se to stalo jednou u Venta - masakr: v noci, po koncertu, na kolnci listopadu, skoro 100km od domova. Nastartovala jsem, aby se auto zahřálo a šla ho omést od sněhu..... :D Jediná možnost byla rozbít okno, ale ve sněhu jsme nemohli najít nic, co by nám posloužilo. Nakonec nám pomohl zvukař - půjčil nám kovovej klín pod kolo. Známý se na tom bavili ještě hodně dlouho a nikdo si neodpustil komentář, že chlapovi by se to nestalo, ten by ty nechal jedny dveře otevřené :D Dnes už je nechávám otevřené i já :cool: