Jump to content
  • Current Donation Goals

Citroen AX 1.4 4x4- vyhrálo to Subaru Justy 1.2 4WD 1994 :)

jarajarda

Recommended Posts

Máte někdo zkušenosti s tímto čtyřkolovým prckem? :) Uvažuji nad koupí na ježdění do práce teď v zimě, protože 306 je do našich podmínek nepříliš vhodné auto a taky jednak proto, protože mne čtyřkolka láká už delší dobu a toto se mi jeví jako nejrozumnější možnost, cenová relace kolem 30 000Kč:)

Jinak za případné tipy na koupi budu rád:)

[upravil dne 23/11/08 jarajarda]

[upravil dne 25/11/08 jarajarda]

Původně zaslal: Dundee

Šel bych spíš do Subaru Justy 1.0 nebo 1.2;) Měl jsem možnost 1.2 z konce osmdesátých nebo začátku devadesátých let (\"hranatá\" kastle) a je s ním neskutečná prča;):D:D

AX se mi zdá vyšší a tak trochu bych rád zůstal \"doma\":D

Původně zaslal: vinorak

kámoš má 1.4 gti což je vlastně 106 xsi a jede to pěkně:D ale to si slyšet nechtěl. Napadá mě, jestli se tam vejdeš?? kámoš má 190 a je tam narvanej až po strop :myslim

Jo to se vejdu, to je v pohodě:D Už jsem s pár AX jel a nutno říct, že 1.0 s tím mávala slušně, 1.4 musí bejt raketa...ale o to mi nejde, jde mi o průjezdnost:D

Původně zaslal: Fusion

Jojo, 306 je auto určený pro ježdění si do poštiovní schrány před svým plažovým barákem na Seychellách :roll

No já neříkám, že jsem s ní nespokojenej, hrabe se taky slušně, ale je nízká a je mi toho auta v tomhle marastu líto, AX chci jako otroka.

Tak záleží jestli to máš na běžný ježdění. Nízký? Jestli je to standardní výška podvozku 306 tak nevím co je nízký. Jezdil sem s 306 celoročně úplně v pododě. Zase žádný švédsko to tady není.

Já bych se osobně bál čtyřkolky od výrobce, kterej s něma nemá valný zkušeností. Na 405 4x4 sem slyšel jen nadávky.

Původně zaslal: Fusion

Tak záleží jestli to máš na běžný ježdění. Nízký? Jestli je to standardní výška podvozku 306 tak nevím co je nízký. Jezdil sem s 306 celoročně úplně v pododě. Zase žádný švédsko to tady není.

Já bych se osobně bál čtyřkolky od výrobce, kterej s něma nemá valný zkušeností. Na 405 4x4 sem slyšel jen nadávky.

Nejsem si jistej, ale myslím že XS je o něco níž než standartní 306, ale každopádně je to dě+sně tvrdý na zimu:D To AX chci jen na ježdění do práce, nic extra a co jsem slyšel, tak je to prej celkem nezmar a co za 30 000 jinýho slušnýho..:myslim

Původně zaslal: Medvěd

Uvažoval bych spíš o starší Pandě/Marbelle 4x4 - ve Francii jsem jich potkával mrtě (a kdyby bylo AXo lepší, vídal bych tam v Pyrenejích spíš to).

Hlavně nevím, jestli se to vyrábělo sériově od Citroenu, nebo je to nějaká oficiální úprava..? AX je v 4x4 hodně málo, Panda byla dost masová:)

Původně zaslal: jarajarda

AX je v 4x4 hodně málo

Proto bych bral to Subaru- hodně zkušeností se čtyřkolkama a dílů všude habakuk;) Navíc je Justy prakticky stejně velký s AXem...

P.S.: A ceny těch \"starších\" ročníků jsou taky hodně příznivý:D

Muzu se trocha blbe :xvul zeptat ?

Kdzy sem pozeral fotky lada niva na netu, v interieru sem videl jakoby 3 radici paky ?

Co to proboha je ? Jedna se zdala ako hlavni, a zvysne dve boli mensi ... :(

Este sem to nevidel

Původně zaslal: Dundee

Původně zaslal: jarajarda

AX je v 4x4 hodně málo

Proto bych bral to Subaru- hodně zkušeností se čtyřkolkama a dílů všude habakuk;) Navíc je Justy prakticky stejně velký s AXem...

P.S.: A ceny těch \"starších\" ročníků jsou taky hodně příznivý:D

....na tom něco je....uznávám bez mučení....a taky podle spritmonitor.de ty auta žerou podstatně méně než AX..

AX 4x4 delal oficialne upravce zde znamy , stejne jako jine vozy typu ZX dokonce se pustil i Punta I , nevyhodou nedostatek dilu (proste neni kde obednat) , co se tyka samotne 4x4 funkuje podobne jako u Justy 1 generace , natvrdo bez diferaku zapnes 4x4 .

Ja osobne bych sel do AX jen proto ze je to raryta a jednou zajimavy kousek ,ale najit pekneho je veliky problem , to je jednodussi najit peknou 405 4x4.

Jestli NIVU nebo AX ? tak bych vzal Subaru nebo Suzuki (Justy ,swift je jedno auto) a je nejlevnejsi .